Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abridabri

    veterán

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Tobbe kevesbe egyetertek, de a prohoz meg hozzaveheted a jobb tuninglehetoseget ,igaz ez talan nem hoz annyi plusz teljesitmenyt mint amennyibe a vizhutes faj.

    Contrahoz meg pl ,a GPU blokk csak adott tipusu kartyan mukodik,ha kesobb VGA csere van ;akkor vagy sikerul olcson eladni a blokkot ,vagy mehet a fiokba.

    Hangban valoban csendesebb egy 2intake +2exhaust +1 procihuto venti(+vga nyilvan de az csak load alatt kapcsol be ) mint mondjuk 2 radi eseten 6venti+ hazventik +pumpa .
    De megoldhato a csend is 2-3 hazventi meg egy kulso baszott nagy; pl Mora vagy Nova radi+ egy nagy venti komboval.

  • LLKobe

    veterán

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Hmm, hát ez érdekes:) A leírt dolgok egy részét megértem, egy részével pedig nem értek egyet, de persze mindenki maga dönti el. Ez a "sokba kerül" dolog pl. olyan hogy annyit adsz ki érte amennyit akarsz. Ha nem akarsz sokat fizetni, akkor ne fizess:)

    Nekem pl. simán halkabb lesz a víz a kicsi mATX házban mint a léghűtés. Idle talán egy picit hangosabb (bár lehet hogy rögtön normális pumpát kellett volna vennem...) viszont terhelés alatt sem változik a hangereje.
    Míg léghűtéssel a 1070 rendesen tud fűteni, és a ventik is pörögnek rajta rendesen, és már nem is halk.

    Persze egy nagyobb házban ahol jobb lenne a szellőzés más lenne a helyzet, de nekem ez a ház kell:)

    Nekem most a proci kör egy 30-asba volt, a VGA bevonása a buliba újabb 30, így nagyjából 60k-ban áll meg a full víz. Nyilván ez nem kevés pénz, főleg a léghűtéshez képest, de élvezem az építést, tetszik az eredmény, egy hobbi és kész:)

    Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Én emiatt döntöttem az ebayes megoldások mellett. Olcsók és jók. Nem profik, ha a hőmérséklet számít, de jól működnek. A radijaim azok, amik klasszikus értelemben profi cuccok, illetve a cső és a fittingek. Pedig az utóbbiból szintén ugyanolyan jó a kínai. Végeredményben az élmény ugyanaz, csak olcsóbban.
    És ez tényleg nem sz@rrágás, nem arról van szó, hogy nem tehetem meg, csupán arról, hogy 100+ ezret azért nem ér a történet.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Érthető. Nekem is 100+K lett a vége használt CPU blokkal és használt pump+res-el. Ebből talán még egy 20-ast tudtam volna faragni egy olcsó, használt radival és egy kínai univerzális VRM blokkal. Nem olcsó mulatság az egyszer biztos. Kíváncsi vagyok hogy fogok érezni ha egyszer eljutok a végéig és össze is rakom.

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • Weareus

    addikt

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Ha a "pro" csak ennyi, akkor nem voltál olyan szerencsés, hogy egy "igazi" jól megépített épített víz erejét (és halkságát!) megtapasztald, persze nem állítom, hogy ez a te hibád...

    A kontra hang, ár, teljesítmény: az árral senki nem fog vitatkozni itt, a másik kettővel kapcs. visszautalnék a "pro"-ellenérveimre. A félsz-bekezdés valós veszélyt jelent, bárki bármit mond, profi vízépítők is úsztattak el több 100 ezres konfigot-konfigokat (ált. deszka bánja először...) R.I.P.-felirattal, ez egy olyan játék, hogy "benne van a pakliban". Én"csak" egy 50 ezres deszkát temettem el eddig, de még így is azt mondom: nem bántam meg és maradok az épített víznél.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • ViZion

    félisten

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    Hááát... érdekesek a tanulságaid. Sorban:
    Hangosabb, mint a léghűtés: akkor valami el van ott kefélve...
    Drága: ezt az elején is mondtuk, igen, ez ilyen játék. :K Amúgy pl. játékra egy PC még drágább, egy normális VGA ára több, mint egy konzolé... Haverom rallizott, szal ahhoz képest ez ingyen van. Igen, ezzel nyugtatom magam, de jah, drága. :(((
    Teljesítményt nem nyertem: ez a Te rendszered miatt van, ált. ez nem így van, bár a többségünk a csend és nem a teljesítmény miatt vizez.
    egy cső kinyílik: ezt le sem kellett volna írnod, főleg mérnökként. :N 15-50°C nem kihívás, nyomás sincs.
    karbantartás igény: van, de levegőset is fél évente fújattam, ezt meg 5-8 havonta szétkapom, pasztázok, vízcsere. Ez sem kötelező, lerakódásnak oka van, volt már mindenkinek, kipucol, örül. Van, aki évekig nem szedte szét a blokkjait...
    Nyilván ebbe is bele lehet ölni sok pénzt, időt és sok esetben már nem indokolt (új procik-kevés hő, nincs játék-nem kell brutál VGA, stb...). :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fr3eWar #43365 üzenetére

    fizikai alap dolog, hogy a vizes gépből nem lehet halkabbat építeni mint levegősből

    Engedtessék meg nekem, hogy belekössek, mert ez leírhatatlanul nem igaz. A vízhűtés előnye pont az, hogy a hő víz általi eltávolításával sokkal nagyobb hőleadó-felületeket lehet alkalmazni a hűtéshez, mint amennyit léghűtés esetén a rendelkezésre álló hely megenged. Szivattyúból lehet kani olyat, aminek gyakorlatilag elhanyagolható hangja van. Ha pedig elég merész vagy és van elég helyed, akkor próbálkozhatsz teljesen passzív hűtéssel, úgy pedig semmi hangja nincs a gépnek. Nem mellékesen megspórolod a méregdrága szivattyúk és FC blokkok árát. Amivel szívni fogsz az a megfelelő sorrend és az ehhez szükséges hely.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák