Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz csib41 #42087 üzenetére

    Oké, nemsokára megyek gyógytornára, délután megejtem a mérést.
    4,5 Ghz-et is viszi a procim csak P67-ben nem nagyon teszteltem, mert elég volt alapon full HD felbontáson amikkel játszom. No meg amúgy is Z68-ra pályáztam és a két lap nem ugyanazon beállítás mellett tudja a 4-4,5Ghz-et.
    Adok a procinak max több kakaót, így legalább stabil lesz biztosan. :D

  • szacsee

    nagyúr

    válasz csib41 #42087 üzenetére

    Megvolt a mérés.
    Amit tudni érdemes, hogy az Asrock deszkám épkézláb LLC profilja nem működik.. kicsit meg van kergülve. 5-ös módban mintha nem működne, 1-es módban pedig felülfeszel egy hangyányit. Nem tököltem, mivel nem tudom mennyi fesz kell ebben a lapban a procimnak.
    4,5Ghz, biosban 1,3V-ra lőve, ami terhelve 1,32-1,328V-ot jelent.
    Itt már fűt a drágaság, de a hőfokok beálltak. Teszt kezdeténél 1-2 kör után 60-62°C voltak a procimagok. Fél óra elteltével 62-65°C-ig mentek fel.
    A szobahőmérséklet 20,7 °C volt
    Vízhő a teszt indulása után 22,8°C volt, húsz perc elteltével felment 27,8°C-ra és ott megállt.
    Viszont itt már a proci bőven elfűt 200W-ot, ha nem többet, mert TDP limitnél első körben ugrált a freki 200W-ra állítva (gondolom kevés volt neki). Ez soknak tűnhet, de LinX mint tudjuk fűt mint b@rom legalább 10-15°C-al melegebb a proci ez alatt mint hétköznapi használatnál beterhelve. A másik dolog, hogy a procim kupakja nem valami jól sikerült, mivel magok között is van 6-8°C eltérés és a kupak a teszt alatt csak 46°C-ra melegedett fel. ;]
    Ha ezt nézzük nem is olyan rossz eredmény egy passzív radiátortól. :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák