Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz ssolitude #583 üzenetére

    Ez korrekt :R


    Közben kísérleteztem:)
    Müanyag flakon alját és felül az oldalát kifúrtam. Egy 3 méteres gumicsövet vettem reggel és azt beragasztottam egy nagy körben. Nagyjából egy órája jól megszáradt és feltöltöttem vízzel. Pumpám nem volt,így ügyeskedéssel légtelenítettem.
    Tök csurig raktam a flakont és a csövet úgy helyeztem el,hogy a 75%-a kb a flakon legmagasabb pontjánál feljebb kerüljön (felakasztottam a függönykarnisra:D)

    kinyitottam a flakont és kb másfél kortynyi víz jött ki....de nem tudott levegőt szívni a cső..
    szívószálakkal leszívtam a vizet éppen addig,hogy a visszafolyó ág beömlő csonkja már ne legyen víz alatt...ekkor felszívott vagyis egy kis levegő helyet cserélt egy kis vízzel...de amint a helycsere megvolt és a kijött vízmennyiség miatt a víz szintje újra magasabb volt a beömlő csonknál,a folyamat megált.

    Tehát mivel a tartályok többségében a feltöltő luk és a visszaömlő luk nem egymagasságban van...sőt a feltöltő luk van magasabban,így ha fel is jut némi levegő a visszafolyó csonknál,az sem baj,mert a folyamat rövid ideig tart és úgy is vissza áll a normál helyzetbe,ha a pumpa elindul. Feltéve ha elég erős az áramlás,hogy a magasabb pontról letolja a felment buborékot.

    Bocsi,hgy nem vagyok szakszavas:)....500ft-ot megért a próba:)

Aktív témák