Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz salazol #43 üzenetére

    Pingvinként két szervert tarthatnék, hogy amíg foltozgatom a kernelt, ne álljon sokáig a szolgáltatás.

    Pingvinnél nem kell a kenel fordításhoz leállni, csak elkezdesz fordítani az egy külön processz, aztán ha kész a fordítás, akkor kernel lecsere, restart azt köszi. Ja és a Linux hibák közül elég kevés olyan van, ami miatt kernelt kéne fordítani.
    Ha meg 0 közeli downtime-ot akarsz, akkor lehet 2 géppel cluster-t csinálni, az egyiket patcheled, restartolod, a másik megy közben tovább, aztán amikor már megy újra mind2, akkor meg remekül el lehet a terhelést osztani rajtuk.
    Félreértés ne essék, nem rá akarlak beszélni a pingvinre (akkor már inkább BSD-re), csak nem akarom, hogy egy félreértés miatt tatsd távol magadat a nem win-ektől.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz gromble_ziz #49 üzenetére

    Hmmm.... Hosszú lesz és enyhén OFF, aki nem érdekelt PgDN

    OFF
    Asszem adok egy címet, sőt inkább kettőt, ahol többen-többet tudnak segíteni, meg ismerkedést ilyesmit érdemes kezdeni.
    www.linuxportal.hu [L]http://www.linuxportal.hu/[/L]
    és
    www.uhulinux.hu [L]http://www.uhulinux.hu[/L]

    Addig is röviden:
    Win - pro
    egyszerűbb a kezelése (mivel már régebb óta ismered),
    mennek alatta játékok dögivel,
    ha valami gond van vele, szinte mindenkinek van 5lete arra, hogy hogyan lehet rendbetenni.

    Win - contra
    sokkal többen ismerik-használják => több r1 lúzer + több vírus,
    alapértelmezésben sokkal nehezebb biztonságosra venni a figurát, mert mindent kényelmesen az ember s*gge alá tol, mégha az alapértelmezett belállításokkal leginkább egy ementáli sajtra hasonít is,
    a security update-ek szedése kényelmes és egyszerű végre, de van még rajta mit csiszolni (pl. csak maga az oprendszer patchelődik magától, lehetne gyorsabb a javítás)
    jól beállított, 3rd Party FW és AV nélkül netre engedni hatalmas felelőtlenség.

    Lin - pro
    Alapértelmezésben biztonságosabb viselkedésre nevel, az alapértelmezett beállítások is tiltó jellegűek (általában),
    gyors (és a legtöbb disztribben kényelmes) update-ek,
    a disztribben jó eséllyel mindent megtalálsz amire szükséged lehet az induláshoz (és egy csomó olyan dolgot is amire az életben nem lesz szükséged, de ezek NEM települnek fel maguktól, ellentétben mondjuk Win alatt az outlook-messenger-IIS, és társaival),
    szép, jó, mikellmég:)

    Lin - contra
    az, hogy biztonságosabb alapból, nem jelent automatikusan biztonságos rendszert, erre is oda kell figyelni,
    nem elég felmenni a windowsupdate.microsoft.com-ra az update-ekért, hanem be kell neki állítani, hogy melyik csomag update-je honnan jön (viszont ezt bármilyen csomagra beállíthatod, nem csak az oprendszerre, úgyhogy ez egyben pro is),
    nem megy alatta minden játék (bár én is meglepődök rajta néha, hogy mi mindent futtat már a WineX),
    ha valami gondod van vele, nagyságrendileg kisebb az esélye, hogy valaki segíteni próbál (kivéve, ha direktben linuxos levlistán/fórumban kérdezel), viszont álltalában hasznosabb válaszokat kapsz (win-reinstall/táphiba/víruskereső ismerős?):DDD.

    Huhhh. Asszem mára ennyi elég volt.
    ON

    A végére egy kis jótanács. Ne akarj ''áttérni''.
    Vannak helyzetek, amikor egyik, vagy másik rendszernek jelentős előnyei vannak a másikkal szemben, de úgy általánosságban nem lehet kimondani, hogy ez, vagy az a rendszer jobb.
    Ha nem motiválnak a legújabb játékok, nem végzel semmi olyan munkát a gépeddel, amit csak windows alatt tudnál megcsinálni és van benned hajlam arra, hogy valami mást is kipróbálj, akkor neked a linux a jobb alternatíva. Mert például nem kell licensz díjakra elköltened egy valag pénzt, meg jóval nagyobb biztonságban is leszel és mindeközben még valami újat, hasznosat is tanulsz. De ez nem azt jelenti, hogy a windows szar a linux meg a Kánaán, hanem csak azt, hogy TE jobban jársz a Linux-szal. Ha valaki nem így gondolja magáról, az az ő dolga. Ne akard ''áttéríteni''. Ez nem vallás (és remélem, hogy nem is lesz az), hanem tisztán logika;].

    [Szerkesztve]

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz gromble_ziz #53 üzenetére

    Vírusok
    Win: sok vírus, bár igazán szép nem nagyon van köztük, a legtöbb az emberi butaságra épít.
    Lin: kevés vírus, ami köszönhető a kisebb és átlagosan nézve jobban képzatt felhasználói körnek, valamint annak, hogy Lin alatt nehezebb ''általános'' vírust írni, a rengeteg lehetséges konfig miatt (ugye nem sokra megy egy olyan vírus ami egy KDE hibát használ ki, ha te IceVM-et használsz, vagy egyszerűen a KDE-nek egy régebbi/újabb változatát).

    Vírusirtás
    Win: a vírusok 99%-a kis gyakorlattal kézzel felismerhető, irtható, de ha nem akarsz kézzel gyomlálni, akkor is van kismillió vírusirtó, ami több-kevesebb sikerrel megcsinál mindent helyetted, ha egyszer beállítod jól, és frissíted az adatbázisát rendszeresen.
    Lin: a kevés létező vírus is csak a user nevében tud futni általában, így az irtása kis gyakorlattal megintcsak nem nagy kihívás, de ha akarod, linre is vannak vírusirtók (mostanában a nagy kereskedelmi termékeknek is egyre gyakrabban jönnek ki lin-es portjaik).

    Biztonsági lyukak
    Win: rengeteg, ha már egyszer kiderül, akkor általában kész van rá a patch, csak le kell szedni (windowsupdate, vagy ha nem az oprendszer része, akkor downloads.microsoft.com). Probléma, hogy a lyuk felfedezése, és a javítás között eltelik néha több hónap is, amíg ott állsz csupasz s*ggel, és még csak nem is tudsz róla.
    Lin: szintén rengeteg (ezt is emberek írják), és általában a hiba bejelentésekor még nincs rá megoldás, bár mellette szól, hogy általában legkésőbb 24 órán belül adnak rá valami kiegészítő megoldást, amíg a folt (inkább új release) el nem készül. Frissítés/foltozás kicsit furcsa lesz win után elsőre, mert a lényege, hogy cseréld le a meglévődet, az új, már hibamentes release-re (apt-get a célszerű eszköz, csak meg kell neki tanítanod, hogy melyik csomag honnan jön), de ha nem akarod, vagy nincs még jó release, akkor egy How-To-t kapsz, amiben leírják, hogy mit módosíts, vagy tilts le.

    Elsőre a Linuxos megoldás eléggé ilyesztő lehet, de aztán idővel rájössz, hogy így legalább tudod, hogy mit is érint valójában a hiba, használod-e azt a komponenst, ha igen, akkor úgy használod-e, hogy kihasználható a hiba, és ez után magad tudod eldönteni, hogy foltozol, nem foltozol, vagy éppen az adott komponenst lecseréled-e egy másik hasonlóra.
    Ez meg azért jó, mert így pl nem kell úgy járnod, mint nekem, hogy az elmúlt hónapban telepített Windows patchek csupa olyan programban lévő lyukat javítottak, amiket nem is használok (IE, OE, Messanger).

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Gamma #54 üzenetére

    a honlapra hostolt cumoktol sem kell felni, mivel mar a kommunikacio kozben el fogja kapni, na ha ezt tényleg megcsinálják, akkor lecserélem az eTrustot.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Aktív témák