Hirdetés

Aktív témák

  • babem

    csendes tag

    Megnyitnám ezt a fórumtémát, hasonlóan az OsCommerce mintájára, úgy látom annak elég szép a forgalma. Mivel a Joomla oldalán is van már ilyen oldal, kérdezheti esetleg valaki hogy miért nyitok ide egy hasonlót. Azért mert nekem nem tetszik az a fórumformátum, ráadásul egy-két témát eltekintve alig-alig válaszolnak a feltett kérdésekre. Reménykedem benne hogy az itt megforuló OsCommerce-s látogatók is átnéznek néha ide is.

    Témainításnak pedig feltenném a kérdésemet. Tud-e valaki egy frappáns megoldást az OsCommerce ügyféladatbázis átvitelére VirtueMart alá?
    Én megcsináltam a magamét, de eléggé megszenvedtem vele.
    Lényegében 3 tábla van amit át kell vinni:
    OsCommerce:
    - osc-addressbook /felhasználó címe
    - osc-customers /felhasználó alapadatai
    - osc-customers_info /felhasználó kiegészítő információk

    Ehelyett a VirtueMart-ban szintén három táblát kell létrehozni:
    - jos_users /felhasználó Joomla-s alapadatai
    - jos_core_acl_aro /felhasználó hovatartozása ?
    - jos_vm_user_info /felhasználó vásárlói adatai (cim stb.)

    Én FileMakerrel oldottam meg a konverziót, hozzákapcsolódtam az OsCommere-s táblákhoz és a VitueMart-nak megfelelő felépítésű új táblákat hoztam létre. Vannak olyan oszlopok a VM-ban amelyek nincsenek az OSC-ben, ezeket kézzel kell feltölteni.
    Ilyenek pl.:
    JOS_USERS/usertype,
    JOS-VM_USER_INFO/address_type/address_type_name/perms
    Másik probléma a dátumok formátuma. A Joomla unix formátumban tárolja, de ez is megoldható.
    Aztán sajna vannak olyan eltérések is amelyeket nem lehet megoldani.
    Ez pegig a felhasználó bejelentkezési neve. Az OSC email címmel léptet be, a Joomla/VM pedig felhasználói névvel. Egyik lehetőségként át lehet emelni az email-címeket mint felhasználónév, de a következő regisztrálók már nem azzal fognak regisztrálni így elég csúnyán fog kinézni a név oszlop. Én egy másik megoldást választottam. A FileMaker-ben levágtam az emailcímekről a nevet (kukac előtti rész) és ezt raktam át.
    Ami még nagyobb gond az a jelszavak átvitele. Sajna a Joomla/VM más kódolással tárolja a jelszavakat így hiába visszük át az OSC-ből, nem fognak működni.
    Mivel a váltásról mindenképp értesítést kell küldeni a vásárlóknak, úgy gondoltam, hogy ezt egy ideiglenes jelszó létrehozásával lehet kikerülni, amit el lehetne küldeni a vásárlóknak azzal a kéréssel, hogy a legközelebbi belépéskor változtassák meg.

    Na ennyi volt kezdetnek, reménykedem hogy nem hiába írogattam.

    Babem

  • mm00

    aktív tag

    válasz babem #1 üzenetére

    Melyik joomla verzióról van szó?

    Joomla 1.0.x vagy Joomla 1.5.x. Jelszót átlehet vinni, mert ha jól emléxem oscommerce is md5el tárolja le a jelszavakat. Joomla is md5-el tárol, csak 1.0.13 óta kicit változatattak rajt: Ugye a jelszó mezőben adatbázisban sok karakter utána egy : és megint sok karakter van. Úgy generálja a jelszavakat, hogy készít egy random karaktersorozatot beteszi a jelszó végére és ezt md5-el lekódolja, majd beteszi az adatbázisba először a lekódoltat, aztán: al elválasztva a random kódot amivel kódolta. Ha simán csak ebteszed az MD5-el kódolt jelszavaidat akkor ugye nemlesz a random kód ezért md5($jelszó.$kód); mivel a kód üres ezért ugyanazt az eredményt fogod kapni, mint az új kódokkal. Tehát ez is működik :)

    Ha mégsem md5-ölne oscommerce, akkor pedig kell írni a kódolásával egy authentication plugin-t 1.5 alá. Pofon egyszerű :)

    Remélem naggyából érthető

    [ Szerkesztve ]

  • babem

    csendes tag

    válasz mm00 #2 üzenetére

    Hali
    Bocsi kifelejtettem, az 1.5-ről van szó, én már a régivel nem foglalkoznék.
    Én nézegettem a karaktersorozatokat, de sok hasonlóságot nem fedeztem fel bennük, ezért gondolom hogy nem oldható meg a konverzió. Itt egy példa

    Ez egy OSC-s jelszó:
    e7c3783425c8cf87830836ab4a35ad47:97

    Ugyanez Joomla1.5/VM-ban:
    1811fd2d34c8167fc58ad61158d8c26f:hG31XIjeKN2SHhR7vAEIXTbRFtYkyTWo

    Sehol nem látok egyezést, vagy nem így kell összehasonlítanom?

    Üdv

  • mm00

    aktív tag

    válasz babem #3 üzenetére

    Szerintem ugyanaz a technika, és menne :)
    Kikell próbálni egy userre és kész :)

    [ Szerkesztve ]

  • babem

    csendes tag

    válasz mm00 #4 üzenetére

    Kipróbáltam. Beirtam egy userre az OSC jelszót Phpmyadminban és az oldalon megpróbáltam bejelentkezni.
    Sajna nem megy

    Még valami azért lenne.
    Amikor visszaírtam az előző jelszavát a usernek akkor már ez lett a kód:

    0a21b0bef603b133aaa51328c717921e:5rOX020YO2Gdnjh1kqbFMXJWqpIThwzH

    Tehát még a kód is folyamatosan változik

    [ Szerkesztve ]

  • mm00

    aktív tag

    válasz babem #5 üzenetére

    Leírtam a jelszókészítés menetetét, mindig újrakódolja., Simán lehet írni authentication plugin-t ami megeszi az oscommerce jelszó hasheket!

  • firewolf

    tag

    Üdv!

    Hogyan lehet megoldani azt, hogy a felhasználók regisztráció és bejelentkezés nélkül is tudjanak véleményt írni a termékekről? Jelen helyzetben azt írja, hogy jelkezzek be és aztán írjak.

    Köszi!
    Firewolf

Aktív témák