Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hix123

    csendes tag

    válasz Tim82 #96 üzenetére

    Tim82, szakmai véleményedre volnék kíváncsi. Banki tapasztalatod miatt téged kérdezlek.

    Mikor anno regisztráltam a PPO-n azzal nyugtattam magam hogy az OTP-s kártyám adatai az OTP szerveren maradnak és a PPO sem tud a tudtom nélkül tranzakciót indítani, lásd a lenti szövegben:

    "A legközelebbi fizetések előtt Önnek létre kell hoznia egy jelszót (PIN), melyet az OTP rendszere rögzít az Ön kártya adatai mellé. Későbbiekben, ha fizetni kíván, a rendszer már csak ezt a jelszót kéri a vásárláskor, kártyaadatait nem. Kérjük a jelszót ne felejtse el és biztonságosan tárolja!"

    A kérdés a következő: hogyan tudott a PPO mégis tranzakciót indítani az OTP közreműködése nélkül? Ha a PPO egyetlen kóddal (amit a reigsztrációkor hozzá kötöttek a bankkártyámhoz, hogy azt adják át a PPO-nak a kártya száma helyett) tudott tranzakciót indítani a fenti jelszó (PIN) nélkül, akkor az OTP az aki hibáztatható az ügyfél félrevezetésével? Ha a PPO és OTP szoros szálak segítségével valahogyan mégis megtudta ezt a jelszót, vagy esetleg szerződés keretein belül kikerülhették ezt a biztonsági lépcsőt, hogy "csoportos" jelleggel le tudják húzni ezeket az összegeket, akkor pedig minimum bankkártya csalásról beszélhetünk? ;)

    Érvekre, szakmai véleményre vagyok csak kíváncsi minden más sallangot légyszi ne. Más is válaszolhat, ha nem személyeskedő, túlzó. Abból van itt a fórumon elég. Nagyon köszi!

Új hozzászólás Aktív témák