Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ubbconfig

    aktív tag

    válasz nygma #15 üzenetére

    És ha s-video/rca kábellel kötöm a SCART-ra, akkor is ilyen marad? Ezexerint a videó se bírja? ( 6fejes, sztereo készülék)

  • vfo7

    senior tag

    válasz nygma #15 üzenetére

    Nem a TV nem bírja az s-video jelet, hanem az s-video-scart átalakító nem megfelelő. A szabvány s-video aljzaton 3 fontos dolog van jelen: test, világosságjel, színjel. Ha a scart (azaz kompozit) bemeneten akarok nézni s-video kábelen érkező jelet, akkor a világosságjelet (fekete-fehér kép) párhuzamosítani kell a színjellel, hogy a színinformáció is bejusson a tv-be. Ekkor és csak ekkor kapok színes képet a tv-n, minden más esetben fekete fehér marad a kép.

    Az a helyzet, hogy némi műszaki véna és alapismeret mindenképpen kell ezeknek a problémáknak a megoldásához, mert a gyártóknak nem az a szempontjuk, hogy egy notebookon jól lehessen tv-zni, hanem hogy az eredeti funkciójkat tudják az adott ár- és műszaki keretek között biztosítani. A TV-képpel a desktop videokártyák némelyikénél is gond van, mert nagyon kevés cég gyárt olyan vga-kártyát, ahol a jó monitorkép mellett elsődleges fontosságú lenne a kifogástalan TV-kép is. Erre jó példa, hogy pl. ATI-kártyáknál úgy tudom, a 3.8-as előtti catalystok nem is tudtak maguktól full screent, csak gyászkeretest, külön kellett hozzájuk installálni a Rage 3d-t, hogy egyáltalán a teljes képernyős TV-kép rendelkezésre álljon. Ez főleg a jobb fajta TV-knél volt nagyon zavaró.

    Szerintem ez azért van, mert a felhasználók túlnyomó többségének az az igénye, hogy a monitoron tudjon minél jobb képminőséggel játszani, vagy mást csinálni, a jó TV-megjelenítés csak másodlagos konstrukciós szempont.

    Ha igazán jó TV-képet akarsz, szerintem ne notebookkal kísérletezz, vagy ha igen, olyan TV-t, vagy analóg videoprojektort használj, aminek van gyári S-video bemenete.

    Aki csak a lábával siet, hibázik.

Aktív témák