Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz ponix #4378 üzenetére

    Az ember soha nem élt 900 évig. A Biblia pedig nem biológia és történelem könyv. Ezek olyan dolgok, amiket te hazugságnak nevezel. El lehet veszni minden részletben, például hogyhogy pont 900, és nem 918 és fél? Hogy Noé ha minden élőlényből 2-t vitt fel, akkor hogy szaporodhattak el újra? Halakat is vitt fel? Vajon Isten megerőszakolná a saját maga által létrehozott törvényeket -fizika? Ezek a dolgok nem azért íródtak, hogy megtudjuk, volt egy tökös csávó, aki baromi nagy hajót bírt építeni, meg egy férfi és egy nő, akiknek pontosan 2 fiú gyermekük volt, és részt vett a történetben egy beszélő kígyó is. Nem, nem erről szól. De ezeket a köröket most nincs kedvem lefutni újra, néhányszor már előjött.

    Emberek régen sokkal kevesebb ideig éltek, mint ma. Elég csak pár száz évet visszamenni a múltba. Genetikailag pedig 125 évre vagyunk képesek legfeljebb. Pedig a népvándorlásoknak, háborúknak köszönhetően a genetikai állományunk nem hogy nem romlott, hanem egyenesen javult az elmúlt évszázadokban. De erről is ennyit.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • fordfairlane

    veterán

    válasz ponix #4378 üzenetére

    Én a légkör változásáról beszéltem, az pedig változik pont a kémiai tulajdonságok változása miatt!

    A kémia, mint tudomány, a maga törvényszerűségeivel nagyon nem azonos egy anyag kémiai tulajdonsággal!

    Én egyáltalán nem hiszek ebben a 900 évben, de még ha igaz is lenne, sem érv amellett, hogy minden változik, és semmi sem állandó. Sok dolog változása sem igazolja a minden megváltozik elméletet. Nem is nagyon értem, hogy mire akarsz ezzel kilyukadni, mert a totális képzavart tovább kevered azzal, hogy nem tudsz konkrét példát sem mondani, mert hogy te nem ismered a tudományokat. Na de akkor hogy vagy képes ilyen magabiztossággal kijelenteni, hogy minden megváltozik?

    Nem vagyok vallásos, nem értek a Bibliához sem, de annyi feltételezést megengedek magamnak, már csak amiatt is, hogy hogyan változott a történelem során az értelmezése, hogy a Bibliában sok szimbolikus dolog van, amit nem szó szerint kell érteni.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák