Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skype

    tag

    válasz Hakudoshi #3009 üzenetére

    Megpróbálom röviden elmagyarázni, hogy mi is az a karma.
    A karma egy szükségtörvény, az ok és okozat törvénye.A reinkarnáció folyamán senki nem kap túl nehéz feladatot, s a terheken kívül minden életlehetőséget, és képességet is hoz magával.Az ember ugyan hozzá van kötve a múlthoz,ugyanakkor megmutatják neki a megszabadulás útját.Mert ha a múlton nem is lehet változtatni,a karma törvénye nyitva hagyja a jelen helyes kihasználásának a lehetőségét.Mindezek ellenére a karma bizonyos tekintetben könyörtelen törvény, mert a sors keze.A karmatörvény hatásának ez a végzetszerű szemlélete nagyon sok bajt is okozott, mert az embereket elbátortalanította. Ezt a törvényt, a megtorlás törvényét valóban minden világvallás hangoztatja, a kereszténység is.Ez logikus törvény, és az egyetlen módszer, amellyel az embert alulról rá lehet vezetni létállapota felismerésére.A bűnbocsánat törvénye megsemmisítheti a karma törvényét.A karma törvénye magával ragad, és megköt, de csak addig, amíg magunkhoz vonzzuk a hatását.Ha sikerül eljutnunk helyzetünk, és állapotunk megismeréséhez, és rálépünk a kereszténység által mutatott regenerálás ösvényére, akkor a századok terhét,a múlt bűnét ledobhatjuk vállunkról. Mielőtt még valaki megkérdezné, ezeket a dolgokat nem az ujjamból szoptam ki, hanem olvastam róla, és azért írtam le, mert én ezerszázalékosan hiszek benne.

Új hozzászólás Aktív témák