Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26030 üzenetére

    Nem ezt mondtam. Direkt érted félre?
    Ha Isten robotokat teremtett volna,akkor nem lenne bűn. De ebben az esetben nem lenne szabad akarat sem.
    Viszont Isten nekünk szabad akaratot adott és érzelmeket. Ezzel a szabad akarattal dönthetünk úgy,hogy Istent meg akarjuk-e ismerni,vagy nem,újjá akarunk-e születni és ennek következményeként Isten áldásait élvezni neki élni majd pedig az örök életet elnyerni...
    VAGY hamis isteneket és a hazugságot akarjuk megismerni és elhinni,annak élni és vállalni az azzal járó kockázatokat és átkot majd az örök halált.

    Mindenki saját maga dönt. Elétek tettem az Életet és halált,válaszd hát az életet.
    Elég egyértelmű kijelentés ez az Igében szerintem. Nem kibúvókat kell keresni,és nem kiskapukat. Istent nem lehet meghazudtolni ,sem átverni. A szívedet vizsgálja és a veséidet.
    Az ember hiába hazudik saját magának,hiába áltatja magát,nincs menekvés ha a bűnt szolgálja. Egyedül Jézus Krisztus áldozata képes megmenteni,ha azt hittel elfogadja az ember. De amikor valóban megértjük,hogy milyen jó az Úr,akkor belülről a szívünkből,szellemünkből elkezdünk megváltozni. Nem azért mert kell,hanem azért mert annyira szeretjük az Istent és Jézus Krisztust,hogy nem tudunk róla nem beszélni. Vele van telve a szívünk.
    " Amivel telve van a szív,azt szólja a száj".
    Ezt tanusíthatom,amikor megtértem,én fél évig a föld felett jártam 10 centire,mert Jézus és az Úr ennyire kegyelmes és jó velem. És ez az Ige ismerettel csak erősödik.

    Minél több Ige ismerete van az embernek,annál szabadabb szellemben és annál nagyobb szellemi hatalommal rendelkezik arra,hogy az embereket elvezesse az igazsàgra. És az igazság ismerete teszi az embereket szabaddá. A hazugság megkötöz,béklyókat,bilincseket,láncokat tesz az emberre,félelmet,kilátástalanságot,betegséget helyez az emberre,mert elfedi előlök az igazságot,ami szabaddá tesz. Ezeket démoni befolyásnak tulajdonítja az Ige.
    Azt is mondja az Ige,hogy
    "Amilyen a szemed,olyan vagy te magad.
    Azaz,amire nézel,azzal vagy telve.
    Aki csak magára néz,magával lesz tele,önző lesz. Aki csak a pénzre néz,azzal lesz tele,az lesz neki a legfontosabb,az lesz neki hamis istene. Aki csak a paráznaságot nézi és állandòan arra gondol,azzal lesz tele a szíve,azzal leszegkötve. Az emberek leggyakrabban arról beszélnek,amivel telve van a szívük. Mert ott fogannak meg a gondolatok és aztán az agy alakítja,konvertálja át azt kifejezhetővé a test számára vagy éppen kimondhatóvá.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák