Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz kymco #20209 üzenetére

    Nem az én dolgom, hogy bizonyítékot szolgáltassak
    Szerintem a te dolgod lenne, ha olyan állítást teszel, ami ha igaz lenne, alapjában változtatná meg a legtöbb ember életét. Talán egyetértünk abban, hogy mind ugyanabban a valóságban létezünk és mindenkinek érdeke, hogy a lehető legjobban ismerje ezt a valóságot, hogy jó döntéseket hozhasson, mert a döntéseink kihathatnak másokra is. Ha valaki téved a valósággal kapcsolatban, pl. azt hiszi láthatatlan, rossz döntést hoz akkor, ha meztelenül kimegy az utcára. Aki a valóságról fogalmaz meg állításokat, az be tudja mutatni másoknak, hogy valódi.

    bizalom van az orvos iránt, mikor kimondja, hogy kemoterápiával kell mérgezni a testem azért, hogy éljek
    Valóban szépen kibontottad a példát, csak az a hiba, hogy rossz a példa. Az orvost ismered, tudod, hogy több évnyi képzés és tapasztalat áll a háta mögött, a diagnózist felállítását segítő tesztek megbízhatóak, ellenőrizhetőek és megismételhetőek, és másodlagos szakvéleményt is kérhetsz más orvostól. Tudod, hogy mi a betegséged, és akár részletekbe menően megismerheted a kezelést is.
    Az isteni parancsra elkövetett népirtásra más példa lenne megfelelő. A próféta szerint isteni parancs a szomszéd falu kiirtása, amit végre is hajt a kiválasztott nép. Rendben, Isten legyen az orvos, a próféta legyen a polgármester, akire hallgat a falu népe. A betegség legyen a szomszéd falu, te magad pedig az egész ország.
    A helyes analógia így hangzana tehát: A polgármester szerint azt üzente a falu orvosa, hogy fogj egy szikét és műtsd meg magad, mert beteg vagy, te pedig megteszed.

    Az egész egyébként Epikurosz gonosz-problémájára vezethető vissza:
    "Isten eltörölné a gonoszt, de képtelen rá? Akkor Isten nem mindenható. Képes volna rá, de nem óhajtja? Akkor Isten rosszakaratú. Képes is rá és óhajtja is? Akkor hogyan létezhet gonoszság? Nem képes rá és nem is óhajtja? Akkor miért neveznénk Istennek?"

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák