Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Egy olyan problémával találkoztam pár hónappal ezelőtt, hogy egy régi Gigabyte ga-P55-usb3 alaplapra épült i7 880, 500 gb samsung ssd, 16gb ddr3-s ram, Nvidia 1070-s konfig Evga 750 G2-vel üzemeltetve egy hosszabb kihagyás, szünet után elindításkor folyamatosan újraindult. A biosig sem jutott el. Na most a proci húzva volt 3000-ről 3800-ra. Hűtés meg volt oldva de csak vízhűtéssel. Akkor kizárásos alapon történő alaplap cseréje után minden működött tovább. Egy ga-p55-ud3 -ra tettem át a konfigot. Ezt követően megint egy 2-3 hónapig nem kapcsoltam be a gépet. Amikor ismét bekapcsoltam fekete képernyő. Biosig sem jutott. Magától nem kapcsolt ki, nekem kellett áramtalanítani a táp kapcsolójával. Ezt 3x-4x meg kellett ismételnem, mert csak azután töltötte be a gép a dolgokat, de akkor már minden rendben ment. Úgy tűnt mint amikor a régi simsonokat rugdostuk percekig mire beindult. A következő, hogy a hosszabb kihagyás utána windows ugye frissít ezerrel és újra indít. Újraindítást követően megint fekete képernyő és megint nekem kell kikapcsolni, bekapcsolni ("rugdosni" mint a simsont). Mikor sikerült beindítani a telepítés be is fejeződött, szóval nem mondanám, hogy teljesen összeomlott volna a gép. (nem mintha ez fontos info lenne). A "berúgást" mindig ismételnem kellett amikor bekapcsoltam a gépet. A működő gép terhelés közben nem csinált hibát, ill nem viselkedett furcsán. Ami még fontos, lehet, hogy a régi alaplapnál ugye írtam, hogy húzva volt a proci. Az újnál már nincs, gyanakodva a túlterheltségre és az esetleges túlmelegedésre, mint a hiba okozójára. Lecseréltem egy Noktua levegős hűtőre a vízhűtést ebben az "új" konfigban. Az előző gép sajnos végig rá volt kötve a 220-ra, most az újnál mindig kihúzom a tápkábelt, a perifériákat, a netkábelt, mindent ami csak csatlakozik kívülről az alaplapra. Alaplapi elem 3-4 hónapos amióta összeraktam az új buildet.

    Nem tudom, hogy mindent leírtam e, de így megkérdeznélek benneteket, hogy mi lehet az oka, hogy minden esetben amikor újra indul a gép illetve szimplán bekapcsolom először a nap folyamán ezt a fekete "képernyős, nem csinálok semmit sem" állapotot le kell küzdenem több kikapcsolással, bekapcsolással míg hajlandó rendesen működni? Ja! A reset gombra magasról ejt a gép! Volt bios gyári visszaállítás is és minden alapon megy e közben. Én erősen a tápra gyanakszom, mert az előző alaplapnál lehet, hogy egy "kis" áramellátási probléma akadt és azért murdelt meg. A tápnál pedig ott maradt valami végleg.

    Köszi a türelmet és a választ is előre, hogy, ha kapok :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák