Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotya0218

    tag

    válasz richardwarga #20039 üzenetére

    Szerintem simán lehet szoftveres! Ha lekapcsolom a tápomat egy percre, nálam az első indításnál nincs gyors rendszerindítás! Így teljesen más a leányzó fekvése. Szerintem tedd vissza a 16GB RAM ot, offold a gyors rendszerindítást és úgy is próbáld ki!

  • Shryoss

    csendes tag

    válasz richardwarga #20039 üzenetére

    Nekem is hasonló probléma jelentkezett, viszont nekem egy ZM600-TX 600W táp van, i5-6500, 16GB Kingston 2133Mhz 2x2x4gb (azért írom így, mert két darab 2x4gb modul van) van benne, illetve GTX960-ról váltottam MSI A8G 1070ti-ra. Én más játékok (Destiny 2, The Crew 2) alatt tapasztaltam ezt a hibát, illetve nekem csak simán újra indul a rendszer, nincs hibaüzenet, se kékhalál. Egyébként eddig még nem indult újra, tegnap kezdte el pedig már egy-két hete meg van (viszont kiemelem, hogy a játékot magát nagyon nem erőltettem azóta).

    Én józan paraszti ésszel a tápra gondolnék, figyeltem a hőmérsékletet a többi részen (alaplap, RAM, proci), 30 fok körül, míg a kártya az 60-ig ment fel legrosszabb esetben is. Viszont az lehetséges, hogy a táp túlmelegedhet, esik a hatásfok és mikor a kártya jobban meg van pörgetve, akkor ahhoz pont elég, hogy nyekk, és bumm....?
    Legalábbis nekem ez a gondolat menetem. A Crew 2 amúgyis optimalizálatlan sz@r, (ez a játék produkálta először aztán sikerült a Destiny 2-nek is, ami meglepett, mert az először okozta és folyamatosan nyúzom azzal mióta meg van a kártya...) első esetben kb fél óra után hal a gép, aztán ha folytatnám újraindulás után, akkor már csak percek kérdése és megint nyekken. Viszont ha mást csinálok és újra próbálkozom később, akkor megint fél óra az első nyekkenésig aztán megint percek kérdése a következő leállás. Ebből is gondolok táp túlmelegedésre. Túlságosan sűrűn nem volt takarítva, de azért minimum kéthavonta ki van porolva a gép.

    Jogos a gyanúm, hogy a táp okozhat ilyenfajta problémát? Már egy újat kinéztem, viszont ha nem kell azért nem költeném a pénzt...

    Nem tudom, hogy akinek válaszolok egyáltalán szokta nézegetni a topikot, elég rég volt legutolsó válasza. Meg úgy általánosságban se nagyon aktív mostanság ez a téma.
    Jah, és bocsi az esszéért!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák