Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Louloudaki

    aktív tag

    sziasztok

    kb 4 éves a konfigom (leírást lásd az adataimnál a táp meg asszem 350W ami a házban volt alapból) win xp-vel, eddig stabilan ment. a vásárlás után kb fél évvel a tápvencsinek minden indításkor eléggé traktorhangja van, de miután bebootol a gép és elindul a win, max 3 perc után elcsendesedik és halkan pörög tovább. illetve akkor is abbahagyja a kerregést, ha kicsit megütögetem a ventilátor rácsát. 2-3 havonta egyszer volt vele olyan probléma, hogy csak úgy fogta magát a gép, és újraindult, de nem írt ki utána olyat, hogy a rendszer súlyos hiba után indult újra, semmit, csak simán elindult a win megint gond nélkül. kb 2 alkalommal volt olyan anyám elmondása szerint, hogy bekapcsolta, de csak járt a gép és a monitor fekete volt, kép nélkül, aztán lekapcsolta az elosztót és vissza, akkor már működött újra bekapcsnál. tegnap viszont nagy baj történt, win elindult, rákattintott a szokásos béna kis játékára, majd fekete képernyő lett, a vinyó ledje elöl kialudt, kb pár másodperc után lekapcsolta az elosztót és nem nyúlt hozzá többet. ma bekapcsoltam, táp és procivencsi beindult, vinyó led villogott, dvd lejátszó elkezdte kicsit cöcögtetni a benne lévő dvdt, majd az egész leállt pár másodpercre, aztán megint elindult de még csak ráutaló magatartás se történt, hogy bootolni próbálna, monitor standby módban maradt, a gép sípkódokat sem adott, hogy alaplap vagy ram hiba lenne. levettem a dvd lejátszót és a vinyót is a tápról, de eredmény megint ez, beindul, leáll pár másodpercre, beindul és sötétség. a konfigban semmit nem változtattam azóta, új monitort vettem csak 1 hónappal ezelőtt. jó lenne valami tipp mentén elindulni, hogy ez táp hiba-e vagy valami más halt meg? hirtelen nincs másik gép kéznél, amibe egyesével belepróbálnám a cuccokat. örülnék, ha csak a táp lenne kuka vagy bármi csak a vinyó ne :O köszi előre

Új hozzászólás Aktív témák