Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L_ajos

    őstag

    válasz Kephamos #165 üzenetére

    Merre lennél helyileg? :)

    PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

  • Gyantusz

    tag

    válasz Kephamos #165 üzenetére

    Szevasz, Kollega!

    Szerintem ne rohanj annyira a technológiai fejlődésben!
    Ha jól rémlik, mostanában kezted a ''szakmát''...

    Csináld nyugodtan ecsettel is a festést, ha kedved van hozzá. A cél és a LÉNYEG, hogy örömöd leld benne!!! <!és kíméld anyádék pénztárcáját!>
    A többi jöhet majd utána is.
    Meg kell tanulni, milyen festékek vannak, mikkel lehet és érdemes higítani őket, milyen csiszoló anyagok, (festés)javítási lehetőségek vannak, stb.

    Ha harcjárművel szenvedsz, pláne lehet ecsettel mázolni (szó szerinti kifejezés!)!
    Ld. Forintos Kálmán munkáit a ''Modell és Makett''-ben, ill. a ''Pro Modell''-ben!
    <nagy felületekhez javallott a 12-20 közti laposecsetek beszerzése, kb. 200-400 HUFt/db, a komolyabb vékony ecsetek kb. 400-900 HUFt/db vannak>
    Előbb csak célirányosan kell vásárolni (Sz-Sz-B-ben amúgy sincs sok suska)

    Ha egy színnel nyomúlsz, pláne. Ha többel, ki kell várni a száradási időt és mehetsz rá másnap, de ikább harmadnap! A 2 réteg természetesen ''púpos'' lesz, ezt le lehet csiszolni 1000-1200-as vizes csiszoló papírral! <van jó pár festési technika>

    Ami szeintem az 1. KELL legyen: megfelelő célszerszámok készítése / beszerzése (vágó, csiszoló, fogó, panelfúró-és fúrószárak, körző, pontozó, stb. ezek mind finommechanikai cuccok).

    Ha festeni kezdesz, csináld Humbrol-lal, mert ha elb*od a festést, vagy a színeket, -árnyalatokat, van egy frankó vegyszer, ami leszedi szőröstűl bőröstűl a műanyagon levő festéket.
    Ennek neve: Szi-Ti (szifontisztító).
    Piszkostuti anyag, nagyon erős lúg! A Testors-on kívül (Modell Master) minden festéket lecibál a felületről!!!
    A Humbrol további előnye, hogy viszonylag olcsó és könnyen beszerezhető, ami egy kezdőnek tökéletesen ideális!!!

    Szóval, nézd ki a kittet és vedd meg.
    Javaslom a ''száraz'' összerakást, előbb celluxal a fő darabokat. Megmutatja, hol vannak a készletnek hibái, gyakorlod az összeépítést, stb. No és nem utolsó sorban, ''alkotol'' valamit, teljes a ''térhatás''. És a gátlásaidat is levedledheted, hisz bármikor szétszedheted az össze-celluxolt járművet.

    1Nlőre ennyit.

    <én H-B-M-i vagyok>

    ''A csecsemő is mászik, mielőtt járni tanul...'' - Tűzmadár akció

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák