Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hassansassd

    csendes tag

    Sziasztok,

    Kaptam egy uj gepet, pontosabban alkatreszeket decemberben.

    Gigabyte GA-MA78G-DS3H rev 1.0
    AMD Athlon X2 5200+
    2x 1GB CSX CEC 1066 MHz kit
    Samsung 320 GB SATAII
    Chieftec 450W

    A cuccokat osszeraktam es egy IDE-s LG dvd irot kotottem hozzajuk optikai meghajtokent. Az alaplapi integralt videokartyat (ATI HD 3200) hasznalom atmenetileg, mert ujat meg penz szukeben nem tudtam venni, a vga 256Mb memoriat nyel a RAM-bol. Ezt az erteket lehet meg allitgatni, de feleslegesnek talaltam

    A RAM-ok meg 800 MHz-en futnak, mert a proci nem tamogatja az 1066-ot. A SATA portok az alaplapon 0-5-ig talalhatok meg, en eloszor automatikusan az egyesre dugtam a vinyot. Eszmeletlen lassu volt a gep, 32bites VISTA-t szerettem volna telepiteni, de tobb ora mulva kifagyott a telepito. Nagy nehezen felszenvedtem egy SP2-es XP-t

    Atdugtam a nullasba a vinyot igy mar jobb lett, de amikor a windows kepernyo megjelenik a rohangalo csikkal, akkor meg 4-5 percig tolt a gep.

    A fo problema az, hogy mar az XP telepitese soran az eger kifagyott az usb-n, hiaba dugtam at masik portra, ugy sem mukodott, pedig maga az eger vilagit. Most, hogy az XP fent van, meg mindig csinalja a gep a dolgot, pedig lathatolag semmi jelentos sem tortenik a hatterben, ami megmagyarazoja lehetne. Ha a gepet ujra akarom inditani, akkor addig jut el, hogy kiirja "A Windows kilep..." es ezek utan semmi.

    Peldaul ezen sorok gepelese kozben is kifagyott az eger. A dolog erdekessege az, hogy probaltam tobb egerrel is es minddel ezt csinalja. Atdugtam a billentyuzetet is USB-re ami most PS2-n van es ezzel is csinalja. Tehat maga az egesz USB halozat valamitol megfagy.

    Kiprobaltam a tobbi SATA portot es nemelyiken fel perc alatt bebootol a gep, ami a normalis lenne. De az USB-s problema meg mindig fennall.
    Egyes portokon gyorsan (normalisan) bootol be a gep es miutan belepett egy fel perc mulva kifagy, de latszik hogy a vinyo dolgozik. Majd 4-5 perc mulva minden a normalis, az USB gondtol eltekintve.

    Ha valaki talalkozott hasonlo problemaval es meg tudta oldani kerem, hogy irjon a mikentjerol.

    UI: Minden drivert frissitettem, es a problemak meg mindig ugyanazok.

    Koszi,
    Hassan

Új hozzászólás Aktív témák