Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueT

    csendes tag

    válasz Tomcsi33 #4642 üzenetére

    Szőlő utcában lakom és szerintem egy node-on vagyunk… Tapasztalataim szerint kb. 2-3 hete romlott le az UPC hálózata (digitális TV és Fiber Power internet, telefont nem használom). Az UPC képtelen stabilizálni a helyzetet, kötbéres esetet indítottam miatta. Kb. 4-5x jelentettem már hibára, nálam is volt MediaBox csere, mára is várom a szerelőt. Az általad leírt ATV/Hír TV-s jelenséget (kép kockásodás, hang ciccenés) én is tapasztaltam (tegnap este kb. 19:30-20:15 biztosan volt ilyen, majd varázsütés szerűen megjavult). Amikor a képpel gond van, akkor jellemző, hogy ilyenkor a net is szakad. A net szakadásokra jellemző, hogy a ping válaszidőknek nincs felfutása/lefutása a szakadások előtt/után. A modem logja nem mutat sem szakadást, sem csatornaváltást. Nem egyszerűen az Internet oldalak elérésével van ilyenkor gond, hanem már a DHCP/GW-ként funkcionáló IP-t sem lehet ilyenkor elérni (ping). A modem értékei közül az Upstream érték reggel nálam is ilyen volt (51 dBmV körüli), de ugyanezt a jelenséget 40 dBmV körül is tapasztaltam már. Teljesen egyetértek azzal, hogy amióta áttereltek a Rubicom-os UTP-s csomagból a Fiberpower-es coax-os csomagba, mintha visszamentünk volna a régi coax-os világba, ahol akár egy lakótelepi rossz bekötés is gondot tud okozni. Mivel ez valószínűleg így is van, a gyors hibakeresés és megoldás nagyon reménytelennek tűnik. Persze lehet, hogy központi a hiba és látják is, de ezt eddig nem ismerték el.

Új hozzászólás Aktív témák