Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • HEBI

    senior tag

    válasz HEBI #9 üzenetére

    Ja 5.1-es hang nincs benne. :)

    A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

  • ACOMP

    csendes tag

    válasz HEBI #65 üzenetére

    Tisztelt HEBI!

    A lokalizációra megpróbálunk mi is gondot fordítani. Az X5 géphez is van magyar billentyűnk, mint a jelenleg futó modellek többségéhez. Minden géphez specifikus magyar kézikönyvet adunk, nem pedig gagyi általános notebook könyvet.

    A szervízünk sokszor terhelt a szoftveres kérdések és beállítási igények miatt, de 12 éves működésünk talán garancia, hogy nem szándékozunk eltünni az ügyfelek elől.

    Elfogadom, hogy lehetnek rossz tapasztalatok GERICOM géppel is, de milyen termékkel nincsennek? Elromolhat a TOSHIBA és az IBM is! Sőt akkumulátor és más apróbb dolgok rendszeres cserére szorulnak!

    A GERICOM-nak igen is az előnye, hogy gyorsan reagál az uj technikai bejelentésekre és fogyasztói igényekre. Már most bejelentették, hogy néhány hónap mulva a csúcs gépek 800MHz FSB-vel, Nvidia GF 5700-al és ATI M11 chipekkel rendelkeznek. A számítástechnikában mindenki a legjobbat akarja a pénzéért. Senki nem keresi a jól bevált S3 Trio grafikus chipet, ha ATI 9600 is megvehető.

    Üdvözlettel, ACOMP

  • karib

    addikt

    válasz HEBI #89 üzenetére

    Megpróbálom visszaidézni, de persze sokkal több HP-Cpq van, mint amit én láttam-használtam:

    -Cpq Armada M700 (P3-650): masszív, két moduláris drivebay nagyon tetszett, de amúgy semmi különös
    -Cpq Presario 900 (Mobile Athlon XP 2000+): batár nagy, de használtan olcsó volt, ismerősnek pont jó, integrált ATi alaplap
    -HP Omnibook 6100 asszem (Tua Mobile P3 1200): kompakt, ATi VGA, kifutó típusként olcsó volt - Parci vette anno, 3 év gar, új, szuper - mégis hamar átnyergelt egy gyengébb Dell szubnoteszre :)
    -Cpq Evo N600c (Tua Mobile P3 1200): gyors, nagyfelbontású TFT, kellemes
    -Cpq Evo N160 asszem (GHz körüli P3): működik, de semmi extra

    Tehát a gépek nem rosszak. Csupán újonnan azért vannak otrombán drága gépeik, amennyi pénzből inkább rádobok még egy kicsit és inkább valami jobb IBM-et vennék. Kevesebb pénzből pedig nem néznék új brand gépet, mert mint mondtam, az olcsó szegmensben max hajszálnyival jobbak, mint a népes alternatív mezőny. Mondjuk azt sem árt tisztázni, hogy én notebook alatt kompakt, hordozható, tisztességes akkuidővel rendelkező gépet értek, és ebben jók igazán a nagyobb nevű gyártók, nekik van elég tapasztalatuk és erőforrásuk ahhoz, hogy nagyon csiszolt, kompakt gépeket építsenek. Ettől függetlenül, nem kell mindenkinek ilyen gép, hatalmas a desknote vagy desktop replacement gépek piaca is, oda viszont nem kell nagy tudás, a komponensek adottak, csak valahogy egy házba kell pakolni őket. Négykilós batárért nem fogok brand felárat fizetni, tisztességes kompakt gépet viszont nem brandként nehezebb találni.

    Ebben a témában új gép vásárlásáról beszéltünk, és szerintem ott a HP-Cpq nem nyerő. Használtan viszont nagyon jóket lehet fogni, csak figyelni kell. Az említett N600c-t kb. fél éve vettük, 2 év garanciával, dokkolóval, Bluetooth-WiFi cuccal, plusz akkuval, nemtom mivel. 230e volt, annyit iszonyúra megért - bruttó 1,5-2 milkát, amibe anno újkorában kisker listaáron kerülhetett, no annyit nem, mert elég középszerű anyagokból építkezik, hozzá képest egy hasonló kategóriájú IBM sokkalta igényesebb.

    Top gyártók? Nemtom, engem inkább típusok fognak meg. A könnyedebb kategóriát tekintve nálam IBM, majd Toshiba és Dell, Fujitsu-Siemens, esetleg NEC az elit. Sony nagyon dizájnos és nyálcsorgást indukáló, de nem vagyok meggyőződve a minőségükről, masszivitásukról.

    Department of Redundancy Department

Aktív témák