Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    válasz kymera #738 üzenetére

    Sziasztok fórumozók, házigazdák!

    (#738) kymera
    (#742) Chaser

    +1 teljes mértékben igazat kell adnom, de egyúttal ki is egészítem:

    - véleményem (ünk) szerint maradhatott volna szerkezetileg a régi oldal és ahhoz kellett volna az új funkciókat társítani (up-olás, fizetős up-olás, stb)
    - az oldalnak nem a fizetős részével van gondunk hanem a "Hello Kitty" -s arculatával.
    - a privátok jogkörének a módosítása (pontosabban az erre irányuló próbálkozás) nem igazán felel meg a jelenleg hatályban lévő jogszabályoknak.

    Annyit fűznék még kymera "tag" véleményéhez, hogy az én ismeretségi köröm ~ 3854 tag [ ~ 300+ pirosal rendelkezem, azaz Országos top ~ 20 ] az elmúlt néhány év alatt és sajnos az utóbbi hetekben a társalgásaink ugyanazt tükrözik a hardverapróval kapcsolatban mint amit kymera leír:

    - gyakorlatilag mindenki "fázik" az új arculattól.
    - megértjük a fejlődés szükségességét
    - megértjük az anyagi orientáltságot és egyetértünk azzal hogy legyenek fizetős szolgáltatások

    Talán a bitmarket-hez hasonlóan megoldható lenne egy "beta" szekció [ a meglévő rendszer mellett, gombnyomásra ], hogy a felhasználók dönthessenek az új motor [ +design ] vagy a meglévő fórummotor életképességével kapcsolatban. Egyértelműen látszana a megtekintések számából a lényeg.
    Amennyiben még tanácsolhatom vegyétek le a "ne ess kétségbe!" üzenetet, mert ez már a belépés előtt egyfajta nyomást vált ki az emberből. [ ne gondolj a kék elefántra! ]

    Én is köszönöm a csapatnak, hogy foglalkoznak a fejlesztéssel és ennyi energiát fektetnek a fenntartásba, de az oldal hatékonyságával kapcsolatban, a jelenlegi irány miatt erős kétségei(nk)m vannak.

    (#759) canniball kiegészítettem!

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz #33101952 #767 üzenetére

    (#767) Kingunique
    (#766) canniball
    (#765) hito
    (#659) xtremez

    Nevezhető hőbörgésnek, de vissza olvasva és bele gondolva olyan beszéljen már érdemben és kiemelten az új hardver apróról, szolgáltatásairól és funkcionalitásáról, dicséretesen higgadt hangnemben, aki ott van a top 100-ban !

    A fentiek miatt úgy hiszem, hogy a hatékonyság kérdése nem elhanyagolható az Ország egykori legjobb hardver aprós oldala esetén. Az illetékesek döntése kizárólag rájuk tartozik, de már jelenleg is érezhető a negatív visszhang a 2. próbálkozás miatt. Mondom ez azok után, hogy visszaolvasom lassan a teljes topikot és emlékszem a legutóbbi "hajcihőre".

    (#763) kymera
    A régi PH-ért én is hajlandó lennék akár tagsági díjat is fizetni ! :B

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz hito #808 üzenetére

    (#795) Kingunique
    (#808) hito
    (#809) HeZzZ

    Nagyon félre értitek és úgy vélem direkt lesarkítjátok amit mondok. Felesleges bele menni, hogy kinek mennyi "lenne ha" és hogy kinek mekkora a ph érdeme.. Azért írtam top 100-at, mert az már valóban egy tapasztaltabb bagázs és releváns véleménnyel szolgálhat!

    Írhatnék top 700-at, de a lényeg, hogy húzni kell egy határt! Nyilván ha azt mondanám, hogy 30 piros pontja legyen az adott személynek, aki itt a hatékonyságról ír, akkor is keresnétek rajta(m) a fogást. :(((

    Rossz indulat és negatív hang nélkül leírom utoljára:
    - az oldal design csak egy dolog
    - megértjük a fejlődés szükségességét
    - megértjük az anyagi orientáltságot
    - egyetértünk azzal hogy legyenek fizetős szolgáltatások
    - ha akarjuk, ha nem az új oldal marad szerkezetileg, a régi végleg KUKA !
    - de miért jó az a ph-nak, ha majd mindenki kiírja az aláírásba;

    "!!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!!"

    A privátok jogkörének a módosítása (pontosabban az erre irányuló próbálkozás) nem igazán felel meg a jelenleg hatályban lévő jogszabályoknak.

    A látogatók 99%-a a nemtetszését fejezi ki akkor annak elég komoly jelzésértéke van..

    Legyen további szép napotok! :R

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    Sziasztok!

    Ti is tapasztaljátok?
    - egyre gyakrabban nem küldi el a privátokat:
    - küldés után üres marad az üzenet lista
    - vagy kapok egy szép "hiba az üzenet küldése során"-t
    - gyakran észre sem veszi az ember, kattintást követően "tovább szörföl" a többi fülre
    - idegesítő tud lenni, hisz alap funkció
    - gyakran újra kéri a felhasználó ACC belépési adataimat..
    - fotó feltöltés HA még mindig használhatatlan, hihetetlennek látom, hogy nincs rá megoldás
    - gondolok itt a mini kockára a hirdetés kezdőoldalán
    - agyonbutított képminőségre.. úgy emlékszem ez már a kezdetektől (beta) probléma volt..
    - nevek fölött "Szúrés" mező és mellette "OK" gomb semmit sem szűr

    Teszt környezet
    - próbáltam 2-3 féle böngészővel, ha lehetőségem volt platformonként is!
    - többféle notival, asztali pc-vel, ps3, ps4, androiddal és ios-el.. családban van minden..
    - a jelenlegi vizes xeonommal sem akarja az igazat (friss OS lett telepítve: win8.1+win10)
    - sütikkel is játszok, automatikus ürítés van beállítva chrome leállításakor

    Sajnos többektől hallom a visszaigazolást, hogy nem egyedi a dolog.. Fizetős része jól teljesít a HA lapnak, azonban a régóta jelen lévő hibák javítása lassan zajlik. Amennyiben tehetném beszállnék a BUG irtásba.. kezdjek képernyőmentést nyomogatni?

    Elnézést ha kellemetlenséget okoztam vele, de jobb az ilyesmit kiírni gyorsan.. :R

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz regener #4699 üzenetére

    Lehet félre érthető voltam. Megpróbáltam a leírtaknak (első hsz) megfelelően eljárni és "játszani" a süti beállításaimmal (töröltem, másik böngészőt tettem, stb), remélve, hogy helyre jön a dolog, legalább egy hardveren/platformon. Azonban a fő hiba: miszerint sokszor el sem megy a privát nagyon aggasztó.

    Android telefonoknál pl nem is látom, volt-e hiba üzenet (mobilnézet nem igazán illik a G3-hoz), nevezetesen már csak pc-n tudatosul, hogy nem küldte el a rendszer..

    Remélem nem félre érthető, nem szeretnék sírni a régi felület miatt. Csupán megszoktam, hogy működött/ik aminek kell, mostanában meg működik a fizetős részleg és vérzik pár sebből a hello kitty design motorja.

    Teljesen érthetetlen:
    - miért kell pl régi prohardverre váltanom a személyes adatok csekkolásakor?!
    - mivel érdemlik ki az új rendszert használók, hogy 5db értékelést kapnak 1 termék után (valótlan mennyiségi értékelés apró tételek esetén, rövid időn belül..)
    - az értékelésekben miért nincs linkelve a termék (csupán egy leírás.. irtó kevés önmagában)

    Tisztában vagyok vele, hogy lényegesen több a felhasználó, de sajnos a NE UTALJ ELŐRE monológ lehetetlen helyzetbe állítja a vevőt, eladót egyaránt.. maximum a régi megbízható tagoknak tesz be..

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    (#4698), (#4700)
    erre valaki?

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz kenwood #4730 üzenetére

    Már a nyaraláson is túl vagyok, de lehet a szigetnek is vége lesz mire:

    (#4698), (#4700)
    erre valaki?

    :R

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    Tapasztaljátok Ti is a privátküldős BUG-ot (idegesítőbb mindentől), vagy csak engem szívat a rendszer?
    (#4698), (#4700)

    [link]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    (#4698), (#4700)
    Másik nagy kedvencem, ma is előfordult párszor:
    Amikor megírtam egy privit és nem hogy nem küldi el, de már vissza lépni sincs lehetőségem..
    Telefonon sajnos az értesítés is elmarad, simán nem küldi el..

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz ittakary #4786 üzenetére

    Nekem délelőtt, hétköznap, meg csak úgy, mindenféle RANDOM időpontban nem küldi..
    Gyakran vagyok telorol, ott ki se szurom, ha ez történt és csak később kapom a letolást a jogosan felháborodott társalgó partnertől.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz ittakary #4786 üzenetére

    Szóval ez csak egy emberrel fordul elő.. "csupán" csúcsidőben.
    Nem szeretek cinikus lenni, de a HA fizetős része kezdettől simán és hatékonyan működik, legalábbis arra nincs ENNYI alapvető kérdést érintő panasz.

    Alap funkció naponta szakadozik/akadozik és nincs rá gyógyír. Nice!
    A másik kulcskérdés: úgymint csalók kizárása/dolguk megnehezítése/ellehetetlenítése (ha kulcskérdés) szintén érdemtelen és válasz nélküli..

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz kenwood #4794 üzenetére

    Ez képkezelés ph-n egy vicc kategória.
    Ahogy a privát küldési bug.
    Valamint a csalók elleni fellépés is..

    Nem a mi "készülékünkben" van a hiba. Válasz, ha véletlenül valaki erre járna: Kérem kapcsolja' ki.

    Semmi gond, a fizetős része pöpec lett a HA nak. Az működik simán, ahogy kell.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    válasz kenwood #4797 üzenetére

    Javítsd ki ha tévedek, de ezt a topikot kerestem meg, amikor a privát küldési BUG-ra akartam felhívni a figyelmet:

    "HARDVERAPRÓ általános észrevételek, javaslatok"

    Párszor már beírtam a hibajelenséget, ami elég bosszantó:
    - Megírsz egy üzenetet HA-n és nem történik semmi, jobb esetben egy hiba üzenet..
    KÉP: [link1], [link2]
    Telefonon(android 4, 5), notin, pc-n(win10, 8, 7) és playstation böngészőben is jön a hiba (Süti ürítést próbáltam) és a szívatás, hogy nem megy át az üzenet, cserébe írhatod újra..
    - Az értékelésekben nincs linkelve a termék?! (csupán egy címsor.. tartalom nélkül)
    - 165 x 125 pixel méretű fotó a HA-n a hirdetés címe mellé zsúfolva? (kezdettől nevetség tárgya)
    - Ahogy a képfeltöltés sem érdemel egy jó szót sem (igaz ez mindig ilyen gagyi volt)

    Végülis tökmindegy, mert érdemi előrelépés nincs, bárhogy fogalmazom meg a dolgot.

    "A csalok elleni fellepest jol csinaljak szerintem."
    Ja igen, szerinted! Több százezres, gyakran milliós (nyilván több csalássorozattal) lehúzások mennek hetente, következmények nélkül. Ezzel szemben még a rendőrség is tehetetlen, nemhogy a HA vezetők.

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    Az hogy ki mennyire tehetetlen a nincstelen (vagy épp tűzhöz közel ülő) tolvajokkal szemben sajnos mo-n lerágott csont.. idő előtt lezárják az ügyet, max pár évre wcre ültetik a nehezen kötélnek álló versenyzőt.. mindez szerintem a jéghegy csúcsa.

    Nyilván nem lesznek soha elég hatékonyak az 50e ft alatti, akár sorozatos csalókkal szemben. Viszont meg lehetne nehezíteni a dolgukat. 2015 van emberek! Sőt reagálva az előttem szólóhoz, anyagi ráfordítások nélkül is jobbá lehet tenni a HA- t! Releváns témákról kellene fórumozni, lehetőleg olyanokkal akik átlátják a HA mindennapjait.

    Innentől minden más töltelék, fanboykodás (akár személyeskedés) felesleges!

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

  • olbaidhun

    őstag

    Sziasztok kedves fórumtársak!

    Remek lett az új oldal. Engedjétek meg, hogy gratuláljak: logikus, jól felépített, elfogadhatóak a színek, arányok és úgy az egész. Úgy érzem jó lesz ez. Meggyőződésem, h átgondolt az új terv. Olvastam a rios üzeneteit egymásutánban.. huhh, nagy menet lesz mindez.

    Legnagyobb para nekem is az új szerkesztő, sajnos 1 órát küzdöttem ezzel, végül feladtam. Már az alap műveletek hibáznak, úgymint;
    - hivatkozás,
    - új sor (enter) furán, vagy nem műxik sokadik nekifutásra..
    - miért nincs a szokásos középre vagy jobbra zárás?
    - ami még zavaró, az a miniatűrők, amik elfoglalják a korábban átlátható kategóriák oldalaimat
    - itt - ott vannak csúszások, pixel eltérések; mint a Fototrend kocka pl, de

    .. igazából ez majd mind megoldódik, hisz az a lényeg, hogy ez már sokkal jobban megfogott, mint a korábbi I. gen HardverApró, vagy a II. gen HelloKiő mobilnézetesApró

    oh wait ;]

    Tudom, hogy húzzak a 'nyámba, de azért vannak itt jelek a sorok között:
    "Nem kaptunk annyi visszajelzést, mint amiben reménykedtünk"
    "hirdetéseid nem olyan státuszban lennének, mint kéne, mindennél érdemesebb várni"
    "működési-logikai dolgokat elsősorban a bugok után veszünk elő"
    Van Facse gomb is integrálva, látom..

    KÉRDÉS, remélve, h másokat is érdekelhet:
    Privát üzenetek jogkörében történt változás?

    Kedves Ph! team! Eskü mindig megleptek! Elmentem nyaralni és mikor újra próbáltam belépni: lol, wtf, váááóó, afk :DDD

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Aktív témák