Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abyss555

    csendes tag

    Üdvözletem!

    Szeretnék kérni egy kis tanácsot, előre is elnézést kérek ha nem ebbe a topicba tartozik.

    Adott egy számítógép Asus gtx 1080 strix videokártyával, egy Samsung UE50MU6172 4K-s TV és egy 15 méteres HDMI kábel.
    A problémám, hogy a videokártya nem ad le elég feszültséget/jelet a hdmi kábelnek, ezért a TV-n nem látni a gép asztalát. A géphez van még 2 db fullHD monitor csatlakoztatva, ha bedugom harmadiknak a TV-s HDMI-t, egyfolytában eltűnik majd visszajön a kép a monitorokon, mintha ki-be húzogatnám valamelyik monitort.

    Néha sikerül pár másodpercre látni a TV-n a gép asztalát, de szinte mindig azonnal megszakad és kiírja hogy nem sikerült csatlakozni. A gép látja a TV-t,be is tudom állítani a felbontást, akarom-e használni stb, a TV is érzékeli hogy valami jelet küld neki, de nem veszi be.

    A kábellel semmi baj, mind a set-boxból jövő TV adás, mind a wii u/switch konzolok képe gond nélkül átmegy rajta a TV-re, illetve rövid (kb 2 méteres) HDMI kábellel a TV is azonnal látja a gépet (csak akkor ott áll a szoba közepén, ezért kell ez a hosszú kábel).

    Milyen erősítőt kéne/ajánlott vennem ahhoz, hogy normálisan működjön? Főleg filmeznék, játék kevésbé opció rajta, persze ha megoldható a 4k 60fps (gépben 2.0-ás hdmi csatlakozó van, TV-ben is és elvileg a kábel is azt tudja) az jó lenne, de ha más nem akkor filmezésnél maradnék, oda elég a 30 fps is.
    Attól félek, ha alapjáraton kicsi jelet küld ki, akkor az erősítő is fix feszültséget kap és lehet nem tudja rendesen megnyomni a jelet, külső áramforrásos toldót/erősítőt meg nem igazán találtam.

    Esetleg ha nem jó az erősítő, milyen másik fajta kábelt lenne érdemes venni ami jobban van szigetelve és működhet vele? (Jelenleg ez van: HDMI 15 méteres , csak a valóságban így néz ki az egyik vége:
    kép1
    kép2)

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Üdvözlettel/Best regards: K. Bence

Új hozzászólás Aktív témák