Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    Sziasztok.

    Most szereztem be egy X2 5400+(2.8Ghz) Black Edition procit a 4600+(2.4Ghz) helyére.
    Természetesen a célom a 3.2Ghz elérése lenne.
    Egyenlőre csak a 4600+ gyári hűtője van kéznél. (sehol se tok Hyper TX2 szerezni)
    De belemertem vágni a tuningba mert nem tapasztaltam nagy melegedést, a ventilátor se zajong, csak kicsit pörög jobban mint a régi procival. Természetesen a 24/7 használatnál már új hűtője lesz. Csak most tesztelés céljából szerintem ez is megfelel.

    Nos először csak szorzó emeléssel próbálkoztam. 15X-re felemelve 3Ghz-en, fesz emelés nélkül úgy néz ki rendesen működik. (nincs annyira letesztelve azért, de minden működik)

    A gond a 16X szorzónál van. Fesz emelés nélkül nem bootol az XP, hanem a töltőképnél mindig újraindul. (Pedig azt hittem szorzó emeléssel bírni fogja a 3.2Ghz-et :O )

    Bios szerint alapon 1.325V (CPU-Z 1.312V)
    Aztán emeltem 1.350V-ra. Ugyan az a történet.
    Aztán megpróbáltam 1.375V-on. Na így már betöltött az XP. Csakhogy 3Dmark indításánál 2 másodpercig ment, aztán fekete képernyő. :O

    Most próbálkozzak még valamivel? :(
    Feszt meddig emelhetem??
    Nem merek már tovább próbálkozni így a saját fejem után. (ahol én csak gyakorlatilag kattintgatok mindenre. )

Új hozzászólás Aktív témák