Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _gabber_

    csendes tag

    válasz darál0w #29088 üzenetére

    előfordulhat, mert ha jól emlékszem 850-re voltak beállítva, hogy 1:1-ben menjenek 1.9V-on, de 425 mellé be tudom lőni 1066-ra 5:6-ban és 2.05V-ra, így biztos stabil lesz, bár hűvösnek nem nevezhető.

    most 400-ra visszavettem az fsb-t, és a ramokat 3:4-be osztottam, 1066-ra.

    azért nem szoktam őket 1066-on hajtani mert az anandtech tesztjei szerint csak benchmarkokra ír nagyobb értékeket, de valóságban nem érezhető a gyorsulás, akkor meg feleslegesen fűtöm a szobát. :U

    közben pedig utánaolvastam az "Fsb strap to northbridge" lényegének itt, de ha jól sejtem ezek p45-re már nem igazak mivel a tRD -t nálam a transaction booster állítja. azt beállítottam 10-re, már régebben. az alatt nem postol a lap.
    ha jól sejtem 400 fsb felett már vissza kéne vennem a strapet 333-ra -vagy lejjebb-, hogy ne terhelje annyira az NB-t. azt is olvastam, hogy ez okozza az "fsb falat" amit az E8200-al tapasztaltam (ugye nem tudtam sehogy stabilan belőni 450-es fsb fölé, pedig 475-ön még simán fel is bootolt windowsba, csak nem volt stabil - mondjuk ez is most irreleváns mivel másik procim van, így ezt nem tudom teszelni.)

    bocsi ha sokat rizsázok, csak most ismerkedek a témával :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák