Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kilozsul

    aktív tag

    Egyáltalán nem baj, hogy nem blogba ment... Én azt hiszem, hogy értem mire akart kilyukadni a topiknyitó. Nézzük kicsit más megközelítésből a dolgot:

    -Hány darab 3e forintnál drágább terméket vettél az elmúlt időszakban, amit nem vagy alig használsz?

    -Hány olyan nagyobb értékű műszaki cikket vettél, amit nem használsz ki? Hányszor navigált el a célállomásra a telefonod GPS-e? Hány alkalommal használtad ki, hogy a laptopod hordozható?

    -Hány alkalommal használod ki igazán az autódat? (Mondjuk egy átlag, hitelre vett autó törlesztőrészlete legyen 30k... Ehhez jön a kötelező, szervíz, stb, mondjuk havi szintre leosztva legyen 5k, meg alsó hangon 10k üzemanyag. Ez 45k/hó, kell ennyire az autó?)

    Persze a fenti kérdésekre mindenki kapásból kezdni, hogy nekem ezek mind kellettek, kihasználom, nagyon fontos... De ha egy picit mindenki magába néz, akkor rájön: Itt pont nem az a lényeg, hogy meg tudod-e másoknak indokolni miért fizettél ki ennyi pénzt, hanem az, hogy kielemezd mennyit takaríthatnál meg ha csak egy fikarcnyi kellemetlenséget vállalnál néha... Tényleg olyan ku*va fontos, hogy a wifis telefonoddal a kávézó teraszáról fel tudd írni a Facebook üzenőfalára, hogy "József kovács éppen kávézik"...? Megéri ez azt a '4799 forintot amit az előfizetéseden felül beszed a szolgáltató részletfizetésként? (Mert nem feltételezem egy átlag magyar polgárról, hogy zsebből dob ki mondjuk 1,5 milkát egy kocsira vagy 120k-t egy telefonra...)

    Egy átlagos fizetésű ember évi félmilliót simán meg tudna spórolni egy évben, ebből rengeteg mindent lehet csinálni! (csinálni és nem venni!) Nem akarom és senki életvitelét bírálni, csak felvetem a kérdést, hogy 5 év múlva mennyivel leszel boldogabb egy rakás elavult kacattal, mintha évente 2 alakalommal elmentél volna valamelyik világvárosba a csajoddal/pasiddal kirándulni, sörözni, csavarogni és emellé még kereshettél volna valami jópofa hobbit is... :)

  • kilozsul

    aktív tag

    Szerintem felejtsétek el ezt a "mehetett volna blogba" dolgot... Ott pont semmi értelme sem lett volna, írtak már millió meg egy cikket a fogyasztási szokásainkról meg a tudatos vásárlásról... :)

    "..csak halkan jegyzem meg, h manapság, már a legolcsóbb készülékben benne vannak ezek az "extrák". Így elkerülni nem tudod, h ne vegyél ilyen készüléket."
    Tudnál linkelni párat 50k alatt amiben mindkettő, vagy a "legolcsóbbak" közül (5-15k) párat amelyikben valamelyik benne van?

    "Egyébként az általad is felsorolt termékek között kapásból kettő van, amit a saját listámon a leghaszontalanabbak közé sorolok.."
    Egyetértek az utolsó betűig... :DDD DVD felvevőm jól mutat az erősítő tetején, megy hozzá színben meg minden.. Be sincs dugva a konnektorba :D

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz runner 125 #14 üzenetére

    "A tömeget ne b@szd le, én mondtam csak egyedül."
    Jogos :DDD

    "Ott van pl. a Vodafone 845 típusjelzésű készülék"
    Ez egy darab és vodafonos speckó... Mivel az országban használt mobiloknak csak a töredéke vodás, ezért inkább olyan példa kéne ami gyakoribb, neves gyártó által felvállaltan saját logoval kiadott készülék és itthon elérhető. Úgy már erősen árnyalt lesz a kép :)

    De amúgy igazad van, én még a márkás ruhákkal is úgy vagyok, hogy ha vaterán ki tudom fogni, vagy külföldről behozatni akkor ott veszem meg. Ad-hoc eladónál is lehet nagyon jókat lőni, aki meg erre szakosodott ott a kínálat is pazarr... Nevetségesek a hazai butikok árai... Londonban az Oxford street-en fele annyi egy Nike cipő mint itthon néhány helyen, ráadásul nem is a keleteurópai piacra gyártott *zarok... :W

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz kételkedem #25 üzenetére

    "Élelmiszerre költeni kell, nincs mese."

    Na igen, csak kérdés mennyire is van szükségünk... Ugyanis ez talán nagyobb spórolási lehetőség, mint akármi más.

    Nézem a családokat egy háromnapos hétvége előtt, olyan púprarakott kocsikkal jönnek ki, mintha valami hosszú nukleáris télre készülnénk, és túl kéne élni a következő 4 hónapot annyi kajával. Ezeknek a kajáknak az egynegyede úgy ahogy van becsomagolva fog a szemétbe menni, ki se bontják. Fele élvezeti okokból kell, chips, kóla, fagyi, előrecsomagolt édességek. Az nem számít, hogy anyu és apu is mázsahúsz már, a gyerek lábára meg lehetne zsinórt kötni és simán elmenne léggömbnek, ezek ugye akkor is kellenek...

    A maradék egynegyede kb a szükséges élelmiszer, amiből ha csak annyit vennének amennyi kell (mennyiségre) akkor csak ennek a költségébe beleférne még pár üdítő, csoki. Persze nem doboz és kartonszámra...

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz DeFranco #28 üzenetére

    "Nagyon viszket a tenyerem, hogy írok egy bejegyzést egyszer arról, hogyan is lehet spórolni itt-ott"

    Oké, csak ide írd, hogy meg tudjuk vitatni... :) Szerintem ez egy sikeres topik lesz, láthatóan több embert érdekel a téma (nem csak felületesen), és szerintem nagyon ütős kis dolgokat lehet kihozni belőle...

Új hozzászólás Aktív témák