Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r3pl4y

    aktív tag

    Sziasztok!

    Éppen nézegettem ezt a router-t...
    Lényegében majd egy kis idő múlva építeni akarok egy ATOM-os szervert... de egyenlőre kellene egy router, és olyanra gondoltam ami később is jó lesz majd a szerver mellé, hogy legyen wifi meg kábeles gigabit-es megosztás is... és akkor erre kötném az egyik portra a szerver-t... az lenne a kérdésem, hogy ennek az USB-je alapból alkalmas nyomtató kezelésre vagy csak módosítva? Nem gond a módosítás csak úgy kérdezem... Érdekelne még emellett, hogy milyen minőségű a WiFi -je? Mert ennek már 100Mbitet át kellene tudni vinnie nem? Más kérdésem, hogy mennyire megbízható ez a cucc ha 24/7 -ben kell mennie?

    Mint mondtam nem cél a módosított firm bár kitudja, mert építeni akarok egy normális atomos gépet majd erre, mert kellene, webszerver, torrent kliens, sql szerver, meg még egy két dolog... meg ilyen hálózati tárként is lenne majd használva, esetleg film nézésre meg ilyenekre...erre meg már inkább egy atomos gép kell. Csak, hogy ugye a net megosztás leegyszerűsítése miatt kell egy router is... és ez jónak néz ki mivel Gigabit-et is tud, meg jónak néz ki a MIMO-s wifije, és amíg nincs szerver van neki USB-je ami meg jó lenne a nyomtató megosztáshoz... ja meg még az érdekelne, hogy ennek a WAN portja is gigabit-es?

    Előre is köszi a válaszokat.. :)

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz hati #4929 üzenetére

    Értem. Köszi akkor szerintem ez nekem elég jó lesz... nyomtató viszont fontos... milyen firmek vannak rá? nekem eddig Asus WL-500W-m volt, de most az eladó sorba fog kerülni, mert nem tud gigabitet... azon Oleg FW volt így ahhoz értek itt mik vannak illetve mit ajánlotok?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Speeedfire #4932 üzenetére

    Köszönöm a választ akkor lássuk ezt az openWRT-t.. :) itt is van a kicsike már bedugva a konnektorba :) Azért nem az atomoson lesz most a nyomtató mert még nincs atomos gép és egy idieig nem is lesz... ez még 1-2 hónap... csak szerettem volna most olyan routert venni ami késöbb jó lesz az atom mellé net megsoztásra és ez bizony jó lesz a gigabit és jó a wifi miatt...most egyenlőre nyomtató kell ehhez pedig openWRT szóval neki is kellene gyorsan látnom ennek... gondolom az 1.HSZ-ben találok kiinduló pontot, szóval nézem is. majd ha elakadok akkor jelentkezek.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Speeedfire #4936 üzenetére

    Szia!

    Hát igen fel is ment az OpenWRT lett netem is meg wifim is, és a nyomtató is megy :)
    És belőttem a QSS gombot, hogy a wi-fi-t lehessen ki - be kapcsolni... meg annak a ledjét, hogy mutassa a wi-fi állapotát...

    Na ez az openWRT ez aztán elég jó kis cucc... bár tény, hogy elsőre ijesztő számomra mert nem a megszokott Oleg-es dolgok vannak...

    Annyi kérdésem lenne, hogy annyit már nem merek feltenni :)
    Azért párat mégis...

    1. Hol lehet beállítani, hogy kivülről el lehessen érni a Luci-t? azaz a webkonfigot? Az lenne a cél, hogy NE lehessen elérni, de semmi beállítást nem találok erre.

    2. A WLan led-je az alapból mit jelez ki? A WLAN adatforgalmat vagy az összeset?
    3. A Sys led az mit jelez?
    4. A led beállításairól esetleg van valami bővebb leírás, hogy mi mire jó? mármint a módokra (nand-disk, phy0radio stb...)?
    Rátettem erre a phy0radio -ra azt gondoltam, hogy ez azt eredményezi, hogy akkor villog ha adatforgalom van a wifin de ez csak világít nekem... szóval ezért érdekelne, hogy mik ezek a módok.

    5. USB led... na ez tök jó, hogy van de semmi értelmes beállítás nem nagyon tudok hozzá párosítani.. az lenne a jó ha akkor világítana ha esetemben a nyomtató rá van dugva és villogna ha éppen komunikál a nyomtatóval... Lehetséges valami ilyesmi?

    6. Na most a wifi-ről lenne néhány kérdésem: ez a HT mód ez pontosan mit jelent? Most 40MHz above -ra állítottam vagy mire, de nem tudom mi ez amúgy...

    7. Az adó teljesítményhez mit kellene írni vagy mettől meddig lehet, és befolyásol e ez itt valamit?

    Egyenlőre ennyi kérdésem van :)

    Csak nehogy később még rátegyem a HDD-t is a routerre mert akkor aztán minden kell ide :) Amúgy sambán milyen sebességgel tudna ez másolni?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Speeedfire #4939 üzenetére

    Na akkor kicsit alakítok a dolgokon.. mert amíg nincs atom addig is kelleni fog nekem szerver...

    első körben a kérdésem az lenne, hogy most nézegettem a sebességeket....
    Samba alatt olyan gyorsan tud másolni? WL-500W-m az ilyen 3megabyte -os sebességet ért el a TCMD alapján ez meg 100 at? azt hogy vagy valamit félre néztem?

    Mert engem az érdekelne, hogy ha ráteszek egy winyót és arról akarok másolni akkor az mennyit tud... nem az, hogy egyik gépről a másikra, mert az nyílván gyors a gbit miatt :)
    A WL-500W-be kisebb proci volt azért gondoltam, hogy itt már jobb lehet ez a sebesség...

    Itt milyen file rendszer ajánlott? Gondolom mivel linux EXT2/3 nem?
    torrent kliensek mik lehetnek mert transmission-t olvastam, hogy megy, de az nekem nem nagyon jön be mert ha jól tudom nem lehet jelszavazni a webes felületet... nekem rTorrent lenne a jobb... webszerver mi megy rajta lighttpd?

    Amúgy azért is kérdeztem, hogy mi a helyzet a webes felülettel, mert az nekem ugye kellene de nem azon a porton hanem a 88-son és csak hálóról mivel a 80-son a lighttpd vagy nemtudom itt milyen webszerver ajánlott de az lenne..gondolom mysql is megy rajta meg ilyenek...

    Mi az a miniDLNA? mert találtam ilyen az 1.HSZ-ba de nem tudom mi az...
    Na és most akkor ha már lesz USB-s HDD (feltéve ha 2.0 az otthon lévő USB HUB :)) akkor azt lehet, hogy az USB led akkor világítson ha a HDD rá van dugva? vagy ilyen HDD foglaltságmérő nem lehet belőle? :) Tudom, hogy sokat kérdezek, de ez az openWRT meg ez a TP-LINK azért jóval másabb mint ami eddig volt..

    Amúgy idegesítő ez, hogy látom itt is lehet a ramot tuningolni... :) a másiknál (WL-500W) is most akartam megcsinálni, de rossz ram chipet választottam ezért inkább visszatettem a régit és elhatároztam, hogy mennie kell, mert szükség lenne gigabitre meg ugyis atom-os gépet akarok szervernek... erre most hazahoztam ezt a routert a másik helyett, hogy majd ez jó lesz netet megosztani.. de közben meg most nekikezdtem ennek a konfigolásnak és hát új kihívások, új lehetőségek a 400-as proci miatt lehet, hogy kicsit értelmesebb is lesz mint az Asus-om volt... meg látom ezt a 64M -re bővítést bár nem tudom van e értelme... biztosan nem csinálom meg mert majd atomos gép lesz úgyis... de most addig is kellene egy szerver és mivel van rá lehetőség nem hagy nyugodni a dolog... és most ezzel megin elintéztem a hétvégémet :) pedig csak azt terveztem, hogy most nem lesz ezen semmi sem, csak nyomtatót tudjon megosztani aztán majd az atomos gép :) dehát kicsit változik a dolog :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #4944 üzenetére

    Húúú csak most veszem észre te ezen a fórumon is jelen vagy :) ennek örülök hiszen te mindent tudsz a dolgokról :) szóval lesz kit nyaggatni ha elakadok... :) remélem nem haragszol...
    Ha ilyen sebességek vannak akkor az már azért nem elvetendő. Akkor már lehet értelme szenvedni ezzel, mert az már azért elég gyors lesz nekem ahhoz, hogy ott tároljak egy csomó mindent és hálózatról elérjem.

    Kicsit azért rossz volt eladni az Asus-t és sőt most mint ha egy lyuk lenne bennem a TP-Link mellett mert ott már mindent tudtam amire szükségem volt, és minden ment ahogyan kellett... csak az a baj, hogy kezdett kicsi lenni a vas, ezért is akartam ramot tuningolni meg 300ra a procit... de miután én hülye csak nekiestem a ramoknak mikor sejthető volt, hogy nem lesz jó - inkább az eladása mellett döntöttem, mert nem birt volna ki még egy ki-be forrasztást már... meg ami a nagyobb baj az a gigabit... az sajnos azon ugye nem volt... RT-16N drága és a végcél úgyis az atomos szerver, mert annál nem lesz jobb nekem semelyik router ugysem ezért döntöttem ennél ez relatíve olcsó is és pont megfelel nekem... és szerintem amúgy jó vásárt csináltam mert a WL-500W többért ment el mint amennyiért ezt megvettem :) ez meg jobb is mint az, legalábbis hardverileg ... aztán a többit majd látjuk

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #4946 üzenetére

    Értem!

    Erről az alap HTTP szerverről megy a router webes felülete is?

    Meg csak most nézem, hogy itt nem megy úgy a HDD felcsatolás, hogy csinálok egy partíciót amin a programok lennének és azt felcsatolom oda ahova a alapból is teszi a progikat és akkor így kibővűl az a 8Mb?

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #4949 üzenetére

    Hát már el is jött az első probléma.. HDD-t nem tudok csatolni sehogysem követtem a leírást, meg is van a Luciban a mountpoint rész, csak éppen az a bibi, hogy semmit sem reagál bármit állítok.. egy dsolog azonban van... amikor elindul a router akkor folyamatosan világít a HDD rack-en a led, mintha ki lenne akadva a hdd... valami gond van itt...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #4952 üzenetére

    Nem maga a mountolás a baj... felismeri a winyót, de nem teszi be alapból sehova se... ergo nem tudom particionálni sem... feltettem az fdisk-et is de nem tudok vele particionálni mivel nincs mit... betettem neki egy pen-t, azzal ment... de hddvel sehogysem..

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz hati #4958 üzenetére

    usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
    usb 1-1: configuration #1 chosen from 1 choice
    Initializing USB Mass Storage driver...
    usbcore: registered new interface driver usb-storage
    USB Mass Storage support registered.
    Ennyit mutat és éppen ez a gond sehova nem teszi be a winyót... pedig fel kellene tennie /dev/sda1 -nek nem?

    Az a vicc az egészben, hogy ha pent akkor felteszi /dev/sda1 -nek és tudom particionálni.. ezzel szemben a hdd-t nem teszi be sehova sem... és a hdd led meg folyamatosan világít.. ez egy 250Gb-s maxtor IDE-s...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #4972 üzenetére

    Na megoldóddott a probléma, igen ez a csomag hiányzott... na most olvastam, hogy lehet a külső HDD-ről futtatni az openwrt-t... de én most arra gondoltam, hogy mi történik ha simán felmountolom az egyik partíciót az /overlay alá... akkor elvileg ugyanúgy jónak kellene lennie nem? azaz kibővül a 8mb annyival amennyi a HDD területe vagy ez itt nem megy?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #4977 üzenetére

    Nem tudom, de én simán felmountoltam alá :) A Luci is kijelzi amikor a csomagokat lehet telepíteni, hogy menniy a szabadhely meg ilyenek... nem tudom, hogy van ez akkor? Vagy úgy jelzi mintha ott lenne de nem fog menni vagy mi?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #4979 üzenetére

    OpenWrt Backfire 10.03

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #4981 üzenetére

    Most kezdtem el használni az openWRT -t :) azt sem tudom milyen build-ek vannak és azt se tudom mi a különbség... mondjuk erre amúgy kiváncsi lennék :) Amit az 1.HSZben találtam SpeedFire leírásában az alapján tettem fel...

    Ez van benne:
    config 'global' 'automount'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_mount' '1'

    config 'global' 'autoswap'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_swap' '0'

    config 'mount'
    option 'enabled_fsck' '0'
    option 'enabled' '1'
    option 'fstype' 'ext3'
    option 'options' 'rw,noatime'
    option 'device' '/dev/sda1'
    option 'target' '/overlay'

    config 'swap'
    option 'device' '/dev/sda2'
    option 'enabled' '1'

    amúgy van egy a sima /etc/ -be is

    mármint /etc/fstab:

    # WARNING: this is an auto generated file, please use uci to set defined filesy$
    /dev/sda1 /overlay ext3 rw,noatime 0 0
    /dev/sda2 none swap sw 0 0
    /dev/sda3 /data ext3 rw,noatime 0 0

    Ezt se nagyon értem, hogy minek van ebből kettőféle?
    Az első fstab tartalma nem teljes a 3. partició nincs benne de az ugyanaz mint a swap elött az 1. partició csak nyilván nem oda van moutnolva...

    Kicsit érdekes nekem ez az openWRT... sambát azt istennek se tudom jól be konfigolni vele...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na rendbetettem a sambát...
    Nem tudom kinek, hogy ment eddig de én úgy oldottam meg, hogy az init.d -be az indítófile-ból kivettem azt a sok behúzgálást, és beírtam neki, hogy az etc/config -ból másolja be indítás elött az samba file-t az /etc/samba/smb.conf file-nak... template-t kitöröltem mert minek.. és így lényegében annyi a lényege, hogy az samba file -nak a config mappába ugyanannak kell nyilván lennie mint magának az smb.conf -nak...

    Meg lehetett volna oldani szebben is, hogy olyan legyen amilyennek én akarom, de ez egyszerűbb és így azt állítok be mindig amit akarok...

    Amúgy user-t én úgy adtam hozzá, (csak azért írom mert látom, hogy másnak is volt már vele baja) hogy a passwd file-ba csináltam egy felhasználói nevet a jelszó heéyre írtam egy csillagot és betettem a root csoportba (másképp nem fogja engedni a samba, hogy írni is tudjunk) és beirányítottam a /var:/bin/false -ba... így magyarul semmire nem jó ez az accout, de a sambának kell...
    aztán a passwd "felhasználói név" -vel lehet neki adni normális jelszavat.
    aztán már az smbdpasswd "felhasználói név" "jelszó" és már jó is...

    Viszont érdekes dologba ütköztem...
    Ha fel másolni akarok a hdd-re akkor megy 7-8k -vak de ha lehúzni valamit róla akkor csak 1-2k ... ez, hogy van? nem pont az kellene, hogy lefele gyorsabban mennyen, mert ott csak olvasnia kell a hdd-nek?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na az derűlt ki, hogy az extrootfs csomag nélkűl valóban nem megy a dolog, mert hiába irja ki a méretet, hogy tele van szabadhelyel mégis betelik...

    gondoltam jó akkor felteszem neki az extrootfs-t... na itt fogyott el a türelmem azt hiszem... 8x tettem újra a rendszert de nem lehet megcsinálni, hogy az overlay mérete kiegészüljön nem teszi hozzá a hdd-t az istennek sem... egyszerűen lehetetlen megcsinálni.... ez az openwrt egy katasztrófa szerintem... vagy nem tudom én lennék ennyire idióta? Oleg alatt minden egyértelmű volt, és minden logikus... itt olyan felfordulás van a file-ok terén, hogy az förtelem... legalábbis számomra...

    Nincs valami recept amivel biztosan működne ez a dolog, hogy hdd-ről menjen az openwrt?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #4999 üzenetére

    Na akkor itt lesz a baj, hogy nem lehet feltenni a extroot -ot csak úgy... akkor hogyan lesz ez nekem benne? Vagy mit kell akkor telepitenem milyen openwrt-t használjak akkor?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5003 üzenetére

    Hmmm közeb igen már én is nézegettem itt a dolgokat, és kezd egyértelműbb lenni a dolog...

    Amúgy nekem Sambával az volt a célom, hogy létrehozzak egy felhasználót aki mindent tud csinálni... ergo csak annyit akarok, hogy a megosztásokhoz, felhasználói név és jelszó páros kelljen... nem akarok több felhasználói nevet meg ilyenek...

    De most először akkor oda jussunk el, hogy legyen végre felmountolva az egyik partícióm az /olverlay alá, hogy tudjak végre telepítgetni kedvemre aztán a többit :) Szépen lassan csak világossá vállnak a dolgok remélem...
    Amugy igen engem ez kavart meg, hogy több konfig file van... és nem értettem, hogy akkor most mit hogyan kell nézni...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5006 üzenetére

    Akkor megpróbálok nekiesni egy saját buildnak... hátha.. és az ott hogy van? alapból meg tudom csinálni, hogy benne legyen ilyen h samba meg ilyenek? vagy ilyet nem lehet?

    Meg ha kész lesz a build akkor azt hogyan tegyem fel majd? simán úgy ráflash -elhetem a Luci firmware upgrade menüből?

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5009 üzenetére

    Köszönöm!

    Akkor nekiesek ennek a saját buildnak éppen megy felfele az ubuntu a virtualbox -ra :) és akkor csak a legszükségesebbeket választom ki és utána a többit majd telepítem... na ez viszont nagyon tetszik, hogy saját magamnak csinálhatok rá openWRT-t.. :)

    Amúgy szerinted ez a 64 megára tuningolás ez jelent valamit? mármint érezhető különbséget?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz wwenigma #5014 üzenetére

    Köszi!

    Bár most éppen magamnak fordítok egy rendszert amibe beletettem az extroot -ot már... de ha véletlen nem jön össze akkor ez csak jó lesz :)

    Amúgy az ilyen adduser meg ezek miben vannak benne? Mert én nem találtam...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Sziasztok!

    Na készen lett a buldem... de most nem tudom melyik file-t kell nekem itt hazsnálnom mert ezeket gyárototta:

    4a627e4e830305025b1bf571049d04fd *openwrt-ar71xx-generic-root.jffs2-128k
    6b3d1a5d54c35419b9f00257ebbe2986 *openwrt-ar71xx-generic-root.jffs2-64k
    17c4919f77a86b791c8948ab60116ad7 *openwrt-ar71xx-generic-root.squashfs
    7dd5406693443de406fa0756ec2f60d3 *openwrt-ar71xx-generic-root.squashfs-4k
    634a9c2db0843493cef5e39326b66738 *openwrt-ar71xx-generic-rootfs.tar.gz
    0c1b2aea4f2da3a2ff8777506f4e3620 *openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin
    85a8d07ef64a245ae36e42ddd45d7165 *openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin
    9f251b0907d01e2861f7ac3fd323c249 *openwrt-ar71xx-generic-uImage-gzip.bin
    4cd30c1a142e2a5aacee2e28fcbf3204 *openwrt-ar71xx-generic-uImage-lzma.bin
    4408b1c8d0e9d411488b4dddc43ba906 *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.bin
    706f0b691e4f04d9756fca5284197f97 *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.elf
    730b5c11bb3e19d74799b87e6a0fe050 *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.gz
    b3d8f5dff92e3f18f1a90edd5504d13a *openwrt-ar71xx-generic-vmlinux.lzma

    ez az MD5sums!

    Amúgy ez mindig ilyen sok ideig tart ha csinálni akarok egy buildet?
    Meg legközelebb, hogy kell csinálnom ezeket a parancsokat kell kiadni?

    make clean

    svn checkout svn://svn.openwrt.org/openwrt/trunk backfire

    ./scripts/feeds update

    make defconfig
    make package/symlinks
    make menuconfig

    make V=99

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Hát... azt hittem az a factory.bin végű lesz de vagy elrontottam valamit vagy nem azt kellett volna... azt hiszem kinyírtam szerencsétlen routert... és azt hiszem utálni is fogom ezt a routert, mert ennyi bajom még semmivel sem volt.. most jöhet a serial kábeles megoldás?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5029 üzenetére

    Mi az a fail-safe mód? Amúgy már készen van a soros port illesztés (elektrós vagyok, ilyenkor áldás ez :) ) csak most azzal szopok, hogy nem tudom telepíteni a driver-t a nokia adatkábelhez...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Na megtörtént a visszaállítás, olyan sokáig tartott, hoy közben leírást is csináltam képekkel együtt... (serial) majd holnap megosztom.

    Viszont mi a vicc?
    /overlay alá egyszerűen nem lehet csatolni akkor sem a hdd-t pedig mostmár bele van fordítva a firmware-ba alapból... ez az fstabom:
    config 'global' 'automount'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_mount' '1'

    config 'global' 'autoswap'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_swap' '0'

    config 'mount'
    option 'device' '/dev/sda1'
    option 'fstype' 'ext3'
    option 'options' 'rw,sync'
    option 'enabled_fsck' '1'
    option 'enabled' '1'
    option 'target' '/mnt'
    option 'is_rootfs' '1'

    config 'swap'
    option 'device' '/dev/sda2'
    option 'enabled' '1'

    config 'mount'
    option 'enabled' '1'
    option 'device' '/dev/sda3'
    option 'target' '/data'
    option 'fstype' 'ext3'
    option 'options' 'rw,sync'

    Szóval nem tudom, de szerintem ez nem működhet vagy nem tudom.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Azt csinálta, hogy szépen feltettem a firmware -t, majd betelnetezte, és megcsináltam a formázást stb... rootfs felraktva mivel bele van integrálva a firmware- be (amúgy próbáltam a lengyel firmel is) aztán kiadtam a következő parancsokat... (a lengyel oldalon vannak ezeke):

    uci set fstab.@mount[0].device=/dev/sda1
    uci set fstab.@mount[0].enabled=1
    uci set fstab.@mount[0].fstype=ext3
    uci set fstab.@mount[0].is_rootfs=1
    uci commit fstab

    Nem tudom ezek mit csinálnak de mindegy.

    Aztán megcsináltam az /etc/config/fstab -ot ilyenre:

    config 'global' 'automount'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_mount' '1'

    config 'global' 'autoswap'
    option 'from_fstab' '1'
    option 'anon_swap' '0'

    config 'mount'
    option 'target' ''
    option 'fstype' 'ext3'
    option 'options' 'rw,sync'
    option 'enabled_fsck' '0'
    option 'device' '/dev/sda1'
    option 'enabled' '1'
    option 'is_rootfs' '1'

    Azután restartoltam, és beírtam, hogy mount
    Ez fogadott:

    root@OpenWrt:/# mount
    rootfs on / type rootfs (rw)
    /dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
    proc on /proc type proc (rw,relatime)
    sysfs on /sys type sysfs (rw,relatime)
    tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,relatime)
    tmpfs on /dev type tmpfs (rw,relatime,size=512k)
    devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,mode=600)
    /dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,relatime)
    mini_fo:/overlay on / type mini_fo (rw,relatime)
    debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
    none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,relatime)
    /dev/sda3 on /mnt/sda3 type ext3 (rw,relatime,errors=continue,data=writeback)

    Ezek szerint meg sem próbálta felcsatolni a helyére az /dev/sda1 -et...de ehelyett van egy olyan sor ami nem szerepel a lengyel oldalon:

    /dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,relatime)

    Ez micsoda? e helyett kellene ott lennie az én hdd-mnek nem?

    Na mindegy ennyit csináltam és nem megy... én már kezdem ezt feladni, mert 2. napja van nálam a router, ez alatt már feltettem 60x a firmware-t aztán mivel úgy elvileg nem fog menni fordítottam egyet magamnak, aztán azt amikor le akartam tölteni a routerre az atw.hu -s tárhelyről akkor az idiótája valamiért egy 1k -s file-t szedett le és azt flash -eltem rá, ergo routernek annyi. Ezután szétszedtem raktam neki tüskesort a serial portra, kábelt csináltam, és visszahoztam sorosporton keresztül. Ráraktam a firmware-t végre amit fordítottam... megcsináltam mindent ahogyan le van írva de nem ment, aztán lengyel firmware, és feltelepítettem az extroot -ot alá és végig csináltam ami az oldalon volt... nem megy... ennél többet már nem tudok kitalálni... mindent megpróbáltam 2 nap alatt már forrasztani kellett a router-t olyan közel kerültem hozzá... és az eredmény nulla... hát nem tudom... valamit én rontok el?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz wwenigma #5038 üzenetére

    nem ismerem a teamviewert, de teljesen mindegy is, mert biztosan nem én rontok el valamit... elolvasni csak el tudom már, hogy mit kell csinálnom, meg ki tudom másolni innen a dolgokat...

    Most megpróbáltam úgy, hogy fdisk-el csak 1 partíciót csináltam annyi... de akkor sem csatolja fel... mondjuk annak nem is lenne értelme, ha csak úgy működne mert akkor nem lehet több partíció az meg érdekes volna már.. csak gondoltam kipróbálom hátha... de semmi..

    Még arra tudok gondolni, hogy azzal lehet baja, hogy nekem fent van az a kmod-usb-storage-extras csomag... bár ez nem tudom mit befolyásolna csak már nem tudok mire gondolni, elvileg minden jó de mégsem működik... szerintem fel fogom adni, mert itt nem nagyon van már mit tenni... ez egyszerűen működésképtelen dolog.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5043 üzenetére

    Na nekem már most lenne pár kérdésem,
    1. hogy kell beletenni a build-be alapból az fstabot?
    2. neked miért nincs benne az option device rész az fstab -ban... honnan tudja, hogy melyik partíciót kell mountolni így?

    3. Amikor a df parancsot kiadtad akkor miért sda1 ami az overlay, és a többi pedig miért sdb?
    nálam azok is sda-k szoktak lenni...

    4. extroot_settle_time -ot hol lehet egyáltalán módosítani a buildbe?

    Ja és beleraktam az extra driver csomagot a bulitbe persze...mindent beleraktam ami kell elvileg...

    esetleg dobok ide egy kernel logot, hátha az segít:

    Linux version 2.6.32.24 (p3t1@p3t1-VirtualBox) (gcc version 4.3.3 (GCC) ) #2 Sun Oct 24 13:38:42 CEST 2010
    prom: fw_arg0=00000007, fw_arg1=a1f77fb0, fw_arg2=a1f78440, fw_arg3=00000008
    MyLoader: sysp=ffffffff, boardp=ffffffff, parts=ffffffff
    bootconsole [early0] enabled
    CPU revision is: 00019374 (MIPS 24Kc)
    Atheros AR9132 rev 2, CPU:400.000 MHz, AHB:200.000 MHz, DDR:400.000 MHz
    Determined physical RAM map:
    memory: 02000000 @ 00000000 (usable)
    Initrd not found or empty - disabling initrd
    Zone PFN ranges:
    Normal 0x00000000 -> 0x00002000
    Movable zone start PFN for each node
    early_node_map[1] active PFN ranges
    0: 0x00000000 -> 0x00002000
    On node 0 totalpages: 8192
    free_area_init_node: node 0, pgdat 802a96e0, node_mem_map 81000000
    Normal zone: 64 pages used for memmap
    Normal zone: 0 pages reserved
    Normal zone: 8128 pages, LIFO batch:0
    Built 1 zonelists in Zone order, mobility grouping on. Total pages: 8128
    Kernel command line: rootfstype=squashfs,jffs2 noinitrd console=ttyS0,115200 board=TL-WR1043ND
    PID hash table entries: 128 (order: -3, 512 bytes)
    Dentry cache hash table entries: 4096 (order: 2, 16384 bytes)
    Inode-cache hash table entries: 2048 (order: 1, 8192 bytes)
    Primary instruction cache 64kB, VIPT, 4-way, linesize 32 bytes.
    Primary data cache 32kB, 4-way, VIPT, cache aliases, linesize 32 bytes
    Writing ErrCtl register=00000000
    Readback ErrCtl register=00000000
    Memory: 29476k/32768k available (1977k kernel code, 3292k reserved, 367k data, 148k init, 0k highmem)
    SLUB: Genslabs=7, HWalign=32, Order=0-3, MinObjects=0, CPUs=1, Nodes=1
    Hierarchical RCU implementation.
    NR_IRQS:56
    Calibrating delay loop... 266.24 BogoMIPS (lpj=1331200)
    Mount-cache hash table entries: 512
    NET: Registered protocol family 16
    MIPS: machine is TP-LINK TL-WR1043ND
    bio: create slab <bio-0> at 0
    Switching to clocksource MIPS
    NET: Registered protocol family 2
    IP route cache hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
    TCP established hash table entries: 1024 (order: 1, 8192 bytes)
    TCP bind hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
    TCP: Hash tables configured (established 1024 bind 1024)
    TCP reno registered
    NET: Registered protocol family 1
    squashfs: version 4.0 (2009/01/31) Phillip Lougher
    Registering mini_fo version $Id$
    JFFS2 version 2.2 (NAND) (SUMMARY) (LZMA) (RTIME) (CMODE_PRIORITY) (c) 2001-2006 Red Hat, Inc.
    msgmni has been set to 57
    io scheduler noop registered
    io scheduler deadline registered (default)
    Serial: 8250/16550 driver, 1 ports, IRQ sharing disabled
    serial8250.0: ttyS0 at MMIO 0x18020000 (irq = 11) is a 16550A
    console [ttyS0] enabled, bootconsole disabled
    Atheros AR71xx SPI Controller driver version 0.2.4
    m25p80 spi0.0: s25sl064a (8192 Kbytes)
    spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x10000
    spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x20000
    spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x30000
    spi0.0: searching for MyLoader partition table at offset 0x40000
    spi0.0: no MyLoader partition table found
    Searching for RedBoot partition table in spi0.0 at offset 0x7e0000
    Searching for RedBoot partition table in spi0.0 at offset 0x7f0000
    No RedBoot partition table detected in spi0.0
    spi0.0: no WRT160NL signature found
    Creating 5 MTD partitions on "spi0.0":
    0x000000000000-0x000000020000 : "u-boot"
    0x000000020000-0x000000160000 : "kernel"
    0x000000160000-0x0000007f0000 : "rootfs"
    mtd: partition "rootfs" set to be root filesystem
    mtd: partition "rootfs_data" created automatically, ofs=3F0000, len=400000
    0x0000003f0000-0x0000007f0000 : "rootfs_data"
    0x0000007f0000-0x000000800000 : "art"
    0x000000020000-0x0000007f0000 : "firmware"
    Realtek RTL8366RB ethernet switch driver version 0.2.2
    rtl8366rb rtl8366rb: using GPIO pins 18 (SDA) and 19 (SCK)
    rtl8366rb rtl8366rb: RTL5937 ver. 3 chip found
    rtl8366rb: probed
    eth0: Atheros AG71xx at 0xb9000000, irq 4
    eth0: using fixed link parameters
    Atheros AR71xx hardware watchdog driver version 0.1.0
    ar71xx-wdt: timeout=15 secs (max=21)
    TCP westwood registered
    NET: Registered protocol family 17
    802.1Q VLAN Support v1.8 Ben Greear <greearb@candelatech.com>
    All bugs added by David S. Miller <davem@redhat.com>
    VFS: Mounted root (squashfs filesystem) readonly on device 31:2.
    Freeing unused kernel memory: 148k freed
    Please be patient, while OpenWrt loads ...
    gpio-buttons driver version 0.1.2
    input: gpio-buttons as /devices/platform/gpio-buttons/input/input0
    Button Hotplug driver version 0.4.1
    ar71xx: pll_reg 0xb8050014: 0x1a000000
    eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
    Registered led device: tl-wr1043nd:green:usb
    Registered led device: tl-wr1043nd:green:system
    Registered led device: tl-wr1043nd:green:qss
    Registered led device: tl-wr1043nd:green:wlan
    SCSI subsystem initialized
    usbcore: registered new interface driver usbfs
    usbcore: registered new interface driver hub
    usbcore: registered new device driver usb
    ehci_hcd: USB 2.0 'Enhanced' Host Controller (EHCI) Driver
    ar71xx-ehci ar71xx-ehci: Atheros AR91xx built-in EHCI controller
    ar71xx-ehci ar71xx-ehci: new USB bus registered, assigned bus number 1
    ar71xx-ehci ar71xx-ehci: irq 3, io mem 0x1b000000
    ar71xx-ehci ar71xx-ehci: USB 2.0 started, EHCI 1.00
    usb usb1: configuration #1 chosen from 1 choice
    hub 1-0:1.0: USB hub found
    hub 1-0:1.0: 1 port detected
    uhci_hcd: USB Universal Host Controller Interface driver
    Initializing USB Mass Storage driver...
    usbcore: registered new interface driver usb-storage
    USB Mass Storage support registered.
    usb 1-1: new high speed USB device using ar71xx-ehci and address 2
    usb 1-1: configuration #1 chosen from 1 choice
    mini_fo: using base directory: /
    mini_fo: using storage directory: /overlay
    eth0: link down
    ar71xx: pll_reg 0xb8050014: 0x1a000000
    eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
    device eth0.1 entered promiscuous mode
    device eth0 entered promiscuous mode
    br-lan: port 1(eth0.1) entering forwarding state
    Compat-wireless backport release: compat-wireless-2010-10-14-7-gab01eca
    Backport based on wireless-testing.git master-2010-10-19
    cfg80211: Calling CRDA to update world regulatory domain
    cfg80211: World regulatory domain updated:
    (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
    (2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    (2457000 KHz - 2482000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    (2474000 KHz - 2494000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    (5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    (5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    ath: EEPROM regdomain: 0x0
    ath: EEPROM indicates default country code should be used
    ath: doing EEPROM country->regdmn map search
    ath: country maps to regdmn code: 0x3a
    ath: Country alpha2 being used: US
    ath: Regpair used: 0x3a
    ieee80211 phy0: Selected rate control algorithm 'minstrel_ht'
    ieee80211 phy0: Atheros AR9100 MAC/BB Rev:0 AR2133 RF Rev:a2 mem=0xb80c0000, irq=2
    cfg80211: Calling CRDA for country: US
    cfg80211: Regulatory domain changed to country: US
    (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
    (2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2700 mBm)
    (5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 1700 mBm)
    (5250000 KHz - 5330000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    (5490000 KHz - 5600000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    (5650000 KHz - 5710000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
    (5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 3000 mBm)
    PPP generic driver version 2.4.2
    ip_tables: (C) 2000-2006 Netfilter Core Team
    NET: Registered protocol family 24
    nf_conntrack version 0.5.0 (462 buckets, 1848 max)
    CONFIG_NF_CT_ACCT is deprecated and will be removed soon. Please use
    nf_conntrack.acct=1 kernel parameter, acct=1 nf_conntrack module option or
    sysctl net.netfilter.nf_conntrack_acct=1 to enable it.
    xt_time: kernel timezone is -0000
    IMQ driver loaded successfully.
    Hooking IMQ before NAT on PREROUTING.
    Hooking IMQ after NAT on POSTROUTING.
    usbcore: registered new interface driver usblp
    usbcore: registered new interface driver ums-alauda
    scsi0 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
    usbcore: registered new interface driver ums-cypress
    usb-storage: device found at 2
    usb-storage: waiting for device to settle before scanning
    usbcore: registered new interface driver ums-datafab
    usbcore: registered new interface driver ums-freecom
    usbcore: registered new interface driver ums-isd200
    usbcore: registered new interface driver ums-jumpshot
    usbcore: registered new interface driver ums-karma
    usbcore: registered new interface driver ums-sddr09
    usbcore: registered new interface driver ums-sddr55
    usbcore: registered new interface driver ums-usbat
    IMQ driver unloaded successfully.
    IMQ driver loaded successfully.
    Hooking IMQ before NAT on PREROUTING.
    Hooking IMQ after NAT on POSTROUTING.
    scsi 0:0:0:0: Direct-Access MAXTOR S TM3250820A 0000 PQ: 0 ANSI: 0
    sd 0:0:0:0: [sda] 488397168 512-byte logical blocks: (250 GB/232 GiB)
    sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
    sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 27 00 00 00
    sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    usb-storage: device scan complete
    sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    sda: sda1
    sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
    ar71xx-wdt: enabling watchdog timer

    Ezekre a kérdésekre légyszi válaszolj, mert elég fontos lenne, hogy tudjam mostmár jó lenne ha végre előbbre jutnék mert ez idegesítő, hogy az alapot nem tudom megcsinálni már 2 napja...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5045 üzenetére

    Hát amiket alapból kijelölt, meg nagyjából ezeket:

    base-files
    block-ectroot
    block-hotplug
    block-mount
    ddns-scripts
    e2fsprogs
    fdisk
    hostapd
    hotplug2
    kmod-ath9
    kmod-ath
    kmod-button-hotplug
    kmod-fs-ext3
    kmod-leds-gpio
    kmod-usb2
    kmod-usb-core
    kmod-usb-printer
    kmod-usb-storage
    kmod-usb-storage-extras
    kmod-usb-uhci

    Meg még egy-két ilyen apróság ami kellett nano, meg LuCi pl...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5051 üzenetére

    Pendrive-al se megy... :S

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5054 üzenetére

    NA

    Előrébb is jutottunk meg hátrébb is :)

    Pendrive-al mégis csak megy... most néztem meg az fstab -ot és rossz volt, mivel közben kapott egy firstboot is serialon mivel... itt a következő probléma... már nem is merem mondani...

    LuCi -ba belépek be akarom állítani a wifit elmentem és kifagy a luci... ez egy dolog... mert ujraindítom az uhttpd -t és megy megin... (nem tudom ez miért vagy ki de érdekes az tuti) de ami a lényeg... ezután ha ujraindítom a router-t akkor nem képes bebootolni... vagyis elakad a wifinél ha jól láttam serialon... és csak villog a sys led...

    De legalább annyit már tudunk h USB-n menne a dolog... ha ezt tudom istenem meg nem veszem ezt a router-t... gondolom sehogy sem fog összejönni, hogy HDD-n is mennyen ez az extroot....

    Amúgy a settle_time az 20 -on van most néztem meg..

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz wwenigma #5060 üzenetére

    Felraktam már, de ezt is mondtam ott se jobb semmivel sem...
    Hidd el amit én buildeltem az is tökéletes... benne van alapból az extroot... és mint láthattad megy is pendriv-al... de HDD -vel már nem.. és így most valószínűleg az a baj, hogy nem tölti be időbe a driver-eket... de most ezzel nem tudom mit kellene csinálnom...

    Azt, hogy a wifi miért fagyasztja ki az egészet azt viszont nem tudom... jó lenne kitalálni, mert igy semmit nem ér az egész.

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz wwenigma #5062 üzenetére

    Az elöbb másoltam egy egész kernel logot... :) nem tudom van e benne hiba... azért másoltam be hátha ti láttok valamit...

    Ver. 1.7

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz wwenigma #5065 üzenetére

    Hát ez annyiban más mint az enyém, és szerintem éppen ez a baj, hogy a végén tölti be az USB driver-eket... láthatod, hogy nekem a logfile legvégén ismeri fel a HDD-t... mondom én, hogy azzal lesz baj, hogy az extra driverekekt később tölti be... de ezzel meg mit csináljak?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz wwenigma #5080 üzenetére

    Szia!

    Nem tudom, ma már nem is fogom, mert már nem foglalkozok vele ma az is biztos... eléggé kikészített már.. lassan ott tartok, hogy felgyújtom az egészet... azt meg csak nem kellene...

    Ott áll a dolog, hogy penről megy de HDD -ről nem... ami elég nagy baj, mert HDD kellene mindenképpen.
    Pendrive: Alapból felismeri az extra driverek nélkül is.
    HDD: Csak extra driverekkel ismeri fel.

    Ergo ebből az következik, hogy a probléma ott van, hogy az extra drivereket csak legutoljára tölti be és ugye addig fel se ismeri a HDD-t...
    Ami viszont most, hogy belegondolok nem biztos, hogy baj... vagyis biztosan nem az fstab szempontjából mivel ha beállítok valamit, hogy mountolja fel valahova, akkor azt mindig meg is teszi... ergo az fstabnak az nem baj, hogy az extra driverek később töltődnek be... annál inkább gondolok erre az block-extroot csomagra, hogy ennek gond, hogy nem jelenik meg időben a HDD, de viszont tudtommal azon nem tudok mit állítani, pedig szerintem itt lesz a probléma.
    Ergo erre csak az lenne a megoldás, ha elérnénk azt, hogy az extra csomagok még azelőtt betöltsenek, hogy az extroot be akarná húzni a hdd-t az overlay alá, vagy azt elérni, hogy az extroot az csak a legvégén húzza be overlay alá a hdd-t amikor már betöltődött... mondjuk alapból is érdekes, hogy miért nem figyeli ez egyáltalán, hogy mikor töltődött be minden ami kell neki és csak azután akarná tenni a dolgát...

    Na szóval összegeztem, hogy mi a baj... hiába rakosgatok fel mindenféle firmware -t mert most itt ebből a szempontból semmin nem változtatna mivel valószínűleg nyilvánvaló, hogy mi a baj, csak valahogy meg kellene oldani.
    Viszont a másik probléma már érdekes... ez pedig a wi-fi és ameddig ez nem megy addig semminek nincs értelme a továbbiakban.
    Alex-től kérdezném, hogy a wifi-hez milyen csomagokat kell telepíteni amikor buildelek?
    Mert ugye a wifi-t ha bekapcsolom akkor kiakad az egész cucc.. elkezd bootolni, de ahogy elér a wifi-hez ott elakad és vége, folyamatosan villog a led...és innentől ugye nem töltődik be semmi... ergo serial-on kell csatlakozni és ott kikapcsolni a wifi-t a konzolból, azután meg megy minden tovább. Egyszóval elég érdekesek ezek a dolgok... biztos csak egyszer kell rájönni mindenre aztán minden egyszerű lesz, csak már éppen ideje volna ha ez megtörténne...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5083 üzenetére

    Hát az igazság az, hogy a recovery móddal nem is próbálkoztam, mert multkor ugye azzal öltem meg, hogy egy 1k-s firmware-t tettem rá... :) és úgy nem ment az tuti.. azóta meg nincs összerakva a router és egyszerűbb gyorsan putty-al serial -on felmenni és helyrerakni ha valami nem megy :)

    A pen-es megoldást azért nem preferálom, mert csak annyi penem van amennyi nap mint nap használok USB hub amúgy is kelleni fog, mert kell a nyomtató is meg a hdd is...
    HDD-vel kellene megoldani valahogyan... amúgy gondolkoztam már azon is, hogy feldobok egy DDWRT-t megnézem ott mi a helyzet...

    Tényleg ott is be lehet tenni a winyót, hogy arra települjenek a programok meg minden? nem ismerem a ddwrt-t ezért kérdezem, hogy ott ezek a dolgok, hogy mennek... mondjuk alapból az sokkal okosabbnak is néz ki a demo menüje alapján... pl. wi-fi-nél is ott az a töménytelen beállítási lehetőség, itt meg szinte semmi.. amúgy amit egyiknél se láttam az az a védelem ami OLEG -ba pl volt, hogy be lehetett állítani, hogy X percben Y -szor lehet belépni / próbálkozni SSH -n és utána meg tiltott... meg ebből az openwrt-s LuCi -ból elég sok minden hiányzik nekem... mondjuk igaz mindenre ott a parancssor, de azért nem rossz néha a routerhez tartozó dolgokat legalább kattintásokkal belőni... csak nem tudom, hogy a dd-wrt is annyi mindent engedne e mint az open... azaz telepíthetek e rá mindent amit akarok.. samba, vsftpd, lighttpd, php5, mysql, xmail, rTorrent, stb...

    Amúgy most nézem, hogy minek szenvedni ezzel a buildeléssel meg lengyel firmware-val amikor az openWRT oldalán alapból van olyan amibe benne van ez az extroot: [link] vagy ezzel valami gond van?

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5089 üzenetére

    Amúgy akkor most melyik miben lenne jobb vagy rosszabb? ha a ddwrt alapból tud minden amivel itt csak szenvedni kell és ugyanúgy mindent lehet vele csinálni mint az openwrt-vel akkor miért jobb az openwrt ?

    Meg akkor ha telepíteni akarom akkor annyi az egész, hogy

    mtd -r write firmware.bin linux és kész is?

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5091 üzenetére

    Ergo nincsenek alá csomagok, és így az openwrt-seket kell használni.. a baj azzal van, hogy az opkg -t nehéz rá feltenni vagy, hogy a csomagok sem passzolnak teljesen a ddwrt-hez?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5094 üzenetére

    Hát nem tudom... az a baj, hogy az oké, hogy felküzdeném rá az opkg -t de aztán ha a csomagok meg nem fognak normálisan menni ddwrt alatt akkor semmi értelme .. mármint ha nem kompatibilisak az openwrts csomagok a ddwrt-vel... legalábbis számomra nem lenne értelme, mivel nekem elég sok dolog kellene ami alapból nincs benne a firmware-ba. De nekem openwrt-ben meg sok dolog apró alap beállítás hiányzik a webes felületről ami pl. benne lenne a ddwrt-be.. :) ez aztán nagyon szuper...

    Igazából inkább maradnék az openwrt alatt mivel itt mindent szabadon lehet csinálni és mindennek mennie kell, de jelenleg nálam a legalapabb dolgok nem mennek (extroot, wifi) ezekre kellene valami megoldás...

    Az extroot-ot nem tudom, hogyan lehetne megcsinálni, hogy jó legyen sajnos most abban bízok, hogy annyi minden után amit már leírtam itt pár HSZ-ben a délután óta majd Alex tud mondani valamit, hogy mit csináljak ...
    Wi-Fi -vel meg eszem nincs hozzá, hogy mi a fene baj van... lehet, hogy nem telpítettem minden szükséges csomagot vagy nem tudom... azt csinálja, hogy fogom webes felületen beállítok neki mindent save&apply és szépen kifagy a Lüszi :) ilyenkor uhttpd -t restartolom és megin megy tovább... az az érdekes, hogy csak itt fagy ki, tehát ha máshol save&aplly-zok akkor nem... meg is néztem el is menti a beállításokat az /etc/config/wireless file-ba de ahogy ujraindítom a routort, már többet nem bootol be teljesen... eljut valameddig és megáll, nem megy tovább és így nem is aktiválódik a wifi, de ilyenkor a lan portok sem akarnak működni... mármint világít a led ha bele van dugva a kábel, de nem oszt ki ip -ket... eszem nincs hozzá, hogy mi a baja lehet...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz hesszan #5096 üzenetére

    Szerintem a swap-et nyugodtam megcsinálhatod 512Mb -re is... igazából ha seedelni kell akkor nagyon sok torrent futhat egyszerre... nálam asus-on volt amikor 20-30 torrentet is seedeltem... rTorrent alatt... (én nem szeretem a transmission-t)...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Amúgy amikor build-elek akkor most melyik lenne a jobb ha trunk -ból csinálom vagy ha backfire -ból? mert a leírásban trunk van, de most nézem az openwrt honlapját miszerint backfire -ból is lehet... most mi a különbség?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5101 üzenetére

    Nem is mondtam, hogy az annyi a max hanem csak azt, hogy volt amior nálam annyi is simán elment... :) de látom akkor az semmi nem volt ha te sokkal többet futtatsz :) Amúgy nálam is 512Mb volt... a swap mérete...

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #5102 üzenetére

    Van olyan, hogy branch/backfire
    meg van olyan, hogy tags/backfire_10.03

    szóval gondolom az alsó az ami a kiadáskori package -ket tartalmazza... ergo az gondolom már nem változik soha mivel az már kiadásra került... a másik meg nem tudom akkor, hogy pontosan mi... :S

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5105 üzenetére

    Igen épp ezt mondom most, hogy van egy olyan amit az előbb te linkeltél... meg van egy olyan ami simán backfire... akkor amit te linkeltél az a mostani stabil verzió ami már nem fog változni ugye? a másik sima backfire meg olyan verzió amit éppen fejlesztenek?

    Amúgy én trunk -ból buildeltem... azt a settle_time -ot mennyire növeljem meg?

    SZERK:

    közben azt hiszem megfejtettem... a sima backfire lenne a jobb, mert az a mostani kiadás amit fejlesztenek azaz abba vannak benne javítások...
    a másik backfire_10.03 pedig a kiadott stabil verzió, ami nem tartalmaz semmilyen javítást... szóval talán a sima backfire lenne a jobb, mert azt fejlesztik és abban vannak javítások...

    akkor szerintem abból fogok buildelni majd.. mostmár csak az a settle_time lenne a kérdéses...és akkor wifihez csak az a kmod-ath9 kell? a sima kmod-ath az nem?

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5108 üzenetére

    Wáo...

    Nagyon köszönöm a segítséget... de szeretnék én is ennyire érteni a linuxhoz, hogy bármit meg tudjak csinálni... akkor csak annyit csinálok, hogy mostmár az újat buildelek a backfire -ból, mert akkor abban vannak és lesznek javítások, aztán megváltoztatom amit mondtál és remake .. sajnos muszáj új build mert mint mondtam a wifivel is gáz van ha trunkból csinálom a buildelést.. azután már remélem semmi gond nem lesz.

    Amit még nézegettem: LuCi -hoz ugye van mindenféle kiegészítés illetve library.. na most ott van egy - két olyan dolog ami szerintem ilyen plusz beállításokat adna... amik nekem hiányoznak. Na most ha ezeket simán fogom és kijelölöm, hogy fordítsa bele a firmware -ba akkor a hozzá tartozó függőségeket is alapból bele fogja fordítani vagy azt nekem kellene tudni, hogy mik kellenek hozzá?

    Ha kész lesz egy normális firmware akkor szerintem megosztom itt, hogy más is tudja használni, és lehet, hogy majd folyamatosan frissítem időközönként és mindig felteszem ide, hogy másnak is friss firmware -ei lehessenek... Ez is teljesen alap firm lesz csak benne lesz minden ami kell az usb -hez, nyomtatáshoz, meg azt szeretném ha a LuCi is annyira ki lenne bővítve majdnem mint a ddwrt webes felülete, hogy mindenki szépen be tudja állítgatni a routerhez tartozó ilyen alap dolgokat, mint a ddns, dhcp, upnp, stb... meg kibővítem kicsit a busybox -ot is, hogy ismerje az adduser, addgroup, deluser, delgroup parancsokat.

    Persze nyilván parancssorból is mindnt meg lehet oldani, de azért sokaknak nem megy az, és sokan jobban szeretik webes felületen belőni az alap dolgokat... én is jobban szeretem ha az ilyen alap dolgokat normálisan részletesen be tudom állítani ami ilyen router alap funkcionalitás... az egyéb plusz programokat meg nem kell, hogy benne legyenek, azokat parancssorból és ennyi

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz zfarkas #5114 üzenetére

    Milyen IC-d van hozzá az a hynix ami az openwrt-s cikkben is van? Esetleg nincs még ilyen ic -d? nekem is kellene... konkrétan milyen segítségere gondoltál?

    Alex: Köszi megnézem akkor h mit tehetek ha hazaérek... remélem jó lesz... és köszi mégegyszer, hogy utánanéztél...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5116 üzenetére

    Na most kezdtem el csinálni egy backfire -os buildet még töltöget egy jódarabig... de ez buildelni is fog egyet ugye magától... ha ez megvan akkor töröljem ki a bin mappa tartalmát amibe buildel és írjam át azt a kernel file-t amit írtál az előbb? (amúgy már most is megtaláltam azt a file-t, pedig még csak töltöget de ezerrel... ilyenkor jó sokáig tart... ) tehát kitörlöm a bin mappát... és megcsinálom a módosítást és ennyi mehet megin a make...?

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz vargalex #5133 üzenetére

    Szia!
    Én most az értem, csak közben, ugye kitöröltem a teljes mappát amit eddig csináltam, mert mostmár a backfire cuccokból dolgozok... és így most megin összeválogattam a cuccokat és kiadtam egy make parancsot... azt gondoltam, hogy előbb fordítani kell egy firmware -t, hogy letöltse azt a file amit majd módosítani kell és ha lefordult akkor módosítom és kitörlöm a bin mappát, hogy azokat a csomagokat újra leszedje és akkor már az átszerkesztett file -t fogja majd buildolni ha kiadom a make parancsot... na ezt jó érthetetlenűl sikerűlt leírnom... bár most még csak a package-ket tölti le és compile -olja szóval lehet, hogy még most meg szerkesztem a file-t és akkor egyből már most azzal fog fordítani remélem.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Húúú most néztem át a struktúrát... na most akkor ez úgy van, hogy van egy package mappa... és oda letölti az összes cuccot amit én kiválasztok neki és amikor rámegyek, hogy make akkor fogja majd a bin/package mappába összeállítani az ipk-kat abból ami a /package mappában van? vagy hogy van ez? én most így látom, hogy ez így van...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

  • r3pl4y

    aktív tag

    Van jó hírem... 2 nap után de úgy néz ki menni fog... még nem fordult le a firmware, de az előzőbe kipróbáltam a már telepítettbe, hogy beraktam a 60-usb-storage-extras -ba azt a sor, hogy # May be required for rootfs és azonnal jó is lett :) hála istennek... remélem a mostani firmware-be már alapból úgy forul le meg menni fog a wifi is, és akkor lehe tvégre szopni a többivel :)

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

Új hozzászólás Aktív témák