Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LetoAtreides

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én tervezem, hogy veszek egy ilyen routert: http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wr842nd-router-98733
    Azaz a TP-Link TL-WR842ND-es routert.
    Az lenne a kerdesem, hogy ha felteszem az openwrt-s firmware-t (vargalex) akkor tudok majd vele olyat csinálni, hogy torrentezek a külső winyóra, amit rádugok (mmint úgy, hogy a laptopom ne kelljen bekapcsolva legyen) (WD 500 GB saját táppal) ? Illetve ezt a torrentezést egyszerű beállítani rajta? (Ha nem akkor ehhez is tudnátok adni egy linket?)
    Továbbá ezen felül a winyót azt hogyan fogja látni a gépem? Mint egy hálózati meghajtót?
    Továbbá ami a vargalex oldalon a packages könyvtárban van, azokat a libeket simán fel lehet telepíteni? Csak mert én szeretnék olyat is, ha lehet, hogy lehessen version control-t beállítani. SVN vagy GIT.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    Sziasztok!
    Sikerult beuzemelnem a vargalex-es firmware-t.
    Harom dolog van, amit nem tudok beallitani, es itt meg nagyon sok hozzaszolas van. Egy darabig visszaneztem a hsz-eket, de nem talatam megoldast egyik kerdesemre sem.

    1.) Hogy lehet tovabbi FTP felhasznalokat hozzadni, illetve hogyan tudom beallitani, hogy az FTP gyokerkonyvtara ne a /mnt legyen, hanem egy alkonyvtar.
    2.) Van egy no-ip.com-os acc-om. http://www.no-ip.com/ Viszont, amikor a routernel a DDNS-nel megadom a dolgokat, akkor nem sikerult befrissiteni az IP cimemet. LEhet, hogy rossz adatokat adok meg?
    3.) Van nehany csomag, amit szeretnek telepiteni, de tul nagy a meretuk. Ha jol tudom ilyenkor az extroot a megoldas. Arra mar rajottem, hogy ha behozom a http://192.168.1.1:8081/-es oldalt, es ott ramegyek, hogy paritioning, akkor ott azt kell kivalasszam, hogy 3 particio legyen. (Meg nem csinaltam meg). Ha ezt megcsinalom, akkor onnantol kezdve mindent beallit maganak a router? Ha nem, akkor miket kell meg beallitsak? Illetve extroot eseten mi van, ha lehuzom mondjuk a kulso winyot? Akkor az alap firmware az meg megy tovabb normalisan, csak azok a csomagok nem mennek, amelyek a kulso meghajton vanank?

    Elore is koszi a segitseget

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #32175 üzenetére

    Szia!

    Koszi a valaszokat. Az FTP-t sikerult reszben megoldanom.
    Felvettem egy uj user-t, beallitottam, hogy az a konyvtar legyen a home konyvtara, ami szeretnem, hogy belepjen az FTP-n. Meg annyit kellett csinalnom, hogy a vsftpd.users fajlba beleirtam, hogy az uj user is tenylegesen kapcsolodhasson. (Meg jo, hogy van egy kis tapasztalatom a VI-al kapcsolatban. :D)
    Egy gondom van mar csak, hogy oke, hogy abba a konyvtarba lep be, ami neki a home konyvtara, viszont ugyanugy vissza tud lepni a sima /mnt konyvtarba. Ezt hogyan tudom megakadalyozni?
    A DDNS-el valoszinuleg az a gond, hogy a routerem egy T-Home-os Cisco-s router mogott van. A T-Home-os routeren ki van kapcsolva a wifi, a routernek adtam statikus IP-t a mac cime alapjan, tovabba a router statikus IP cimet (192.168.0.100), amit adtam neki, azt beallitottam a T-Home-os routeren DMZ-be. Port nincsen forwardolva a T-Home-os routeren, es amik forwardolva vannak a T-Link-es routeren, azok nyitva vannak rendesen, tehat mukodik a DMZ normalisan. Viszont a T-Link-es router azt hiszi, hogy az o wan cime 192.168.0.100, es gondolom ezt is akarja beallitani a no-ip.com-on. Mire kell ilyenkor allitanom, hogy honnan szedje az IP cimet?
    Tovabba irtad, hogy a winyot csak akkor lehet lehuzni, ha leallitottam a routert. Lehet, hogy hulye kerdes lesz, de leallitas alatt azt erted, hogy siman huzzam ki a konnektorbol? :D
    Ismet elore is koszi a valaszokat.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #32201 üzenetére

    Koszi!
    Igy mar minden vilagos.
    Sokat segitettel. :)
    Egyebkent azert nem allitom be a T-Home-os routeren a DDNS-t, mert az csak a dyndns.org-ot tudja. :D :D Hulladék az a sz*r! :D

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32257 üzenetére

    Köszi szépen! :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32358 üzenetére

    Szerintem ezzel a hozzászólásoddal azt hiszem én is megkaptam a választ a privátban feltett kérdésemre! :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Poplacsek #32391 üzenetére

    Probald meg, hatha atallitodott 192.168.0.1-re!
    En nagyon regen jartam egyszer igy. :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    vargalex:
    Az oldaladon olvastam a következőket:
    - belülről az ssh a szokásos 22-es porton, kívülről a 2222-es porton érhető el
    - az ftp belülről a szokásos 21-es porton, kívülről a 2221-es porton érhető el
    - a Luci belülről a 80-as (http) és 443-as (https), kívülről a 443-as (https) porton
    Namost lehet én töröltem ki valamit, de én be tudtam ssh-zni kintről is a 22-es porton, továbbá a Luci is beengedett a 80-ason. Az FTP beengedett a 21-esen, de rögtön megszakat.
    Mit állíthattam el, hogy ennyire laza lett a védelem? (1.1.4-es fw-em van)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #32418 üzenetére

    Köszi, közben rájöttem. Túl hamar kérdeztem, bocsi. :S
    A Tűzfal - Zónabeállításoknál állítottam lazára a dolgokat.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz N_A_S #32449 üzenetére

    http://vargalex.atw.hu/
    Én egyébként várok az új build-re. :)
    Arról tud valaki valamit? :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz parkasz #32454 üzenetére

    Ha rádugod a routerre, és csak onnan akarod matatni, akkor nem kell progi.
    Ha a gépre is rá akarod közvetlenul dugni, akkor kell progi.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az mitol lehet, hogy a routerre radugott kulso winyora (500GB Western Digital) olyan 5MB/s-el tudok írni és olvasni is.
    50Mbit-es netünk van, és ha gépről töltök, akkor uTorrent-el jön normálisan 6 MB/s-el.
    Viszont, ha ugyanúgy gépről töltök, de a letöltés helyének a külső winyót adom meg, akkor csak 800KB/s-el jön a torrent kb.?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    Sziasztok!
    Vargalex fw-n be tudok valahogy olyat állítani, hogy mondjuk minden éjjel pontban 4:00-kor induljon újra a router?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    Sziasztok!
    Bár csak egy 842nd-m van, de szerintem nem olyan gyors, mint lehetne. :S
    Főként a winyóra tippelek. Lehet valami tesztet futtatni vagy ilyesmi, amivel ezt ki lehet deríteni?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    Most belegondolva én feltételeztem, hogy a router CPU-ja 400MHz-s, de igazából most ezt nem látom konkrétan leírva sehol? :D
    Milyen gyors a router CPU-ja (842nd)? Tudja valaki?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32841 üzenetére

    Hello!

    1.1.5-ös. Sysupgradeltem 1.1.4-ről, de nem tartottam meg a configokat és utána még egy visszaállítás alapbeállításokat is csináltam, hogy biztos clean legyen a rendszer.
    A főbb funkcikban végülis annyira nem lassú. A WiFi megy 50/5 MBit-el (ekkora a csomag).
    Mondjuk torrentezni az 1.1.4-el nem tudtam, mert annyira lefoglalta a routert, pedig be volt állítva egy 1MBit-es korlát. Konkrétan 1 torrentet elindítottam és akkor már be SSH-zni is alig akart a routerbe. :S
    FTP rendben van, írás/olvasás a megosztott winyóról olyan 4-5 MByte/sec-el megy.
    Ez mondjuk lehetne gyorsabb, ezért is gondoltam, hogy a winyó a gáz.
    500GB-os Wester Digital. USB 2.0-s.
    AZ FTP kliensen kívül futtatok még egy lighttpd+php5 webservert. Mondjuk ezen jelenleg csak a WebSVN van, ami pedig a subversion-repository-hoz kell.
    Mondjuk azért is kérdezem, hogy a 842-esben mekkora a proci, mert pl. a WebSVN az betöltődik viszonylag gyorsan. Viszonylag gyors az is, amikor a repository mappákban lépkedek, viszont amikor rákattintok egy fájlra, hogy jelenítse meg, akkor azt nem csinálja csak pörög az oldal. Pedig ilyenkor szépen színezve kellene betöltse a forráskódot. :) Bár mondjuk lehet, hogy nincs fenn valami php lib, ami kellene neki. Mindjárt ránézek a php log fájljaira.
    Összeírtam saját magamnak egy kis leírást, hogy miket kell beállítani a routeren.
    Ez az a leírás: http://www.stud.u-szeged.hu/Fritsi.Daniel/Beallitasok.txt
    Nyugodtan köss bele ebbe, ha van kedved. :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32841 üzenetére

    Továbbá ilyeneket is szokott irogatni:
    Oct 21 17:47:03 MrRouter kern.err kernel: [168750.650000] ath: skbuff alloc of size 1926 failed
    Oct 21 17:47:03 MrRouter kern.info kernel: [168750.660000] eth1: out of memory
    Ez nem tul jo. :D
    Gondolom olyat nem lehet csinalni, hogy a csatlakoztatott winyot is tudja hasznalni memoriakent, mi? :D

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32874 üzenetére

    Akkor jött ez az out of memory, amikor barátnőm letöltött egy filmet a laptopjára, és megosztotta a film könyvtárát, én pedig simán elindítottam hálózaton keresztül a filmet. Egy darabig ment is, aztán behalt a film. Mondtam barátnőmnek, hogy akkor másolja fel a routerrel megosztott winchesterre, de akkor meg csak ilyen 500 KByte/s-el másolt.
    Egy kis részlet az akkori kernel naplóból:

    [168734.520000] Mem-Info:
    [168734.520000] Normal per-cpu:
    [168734.520000] CPU 0: hi: 0, btch: 1 usd: 0
    [168734.520000] active_anon:122 inactive_anon:281 isolated_anon:0
    [168734.520000] active_file:1395 inactive_file:1772 isolated_file:0
    [168734.520000] unevictable:0 dirty:231 writeback:0 unstable:0
    [168734.520000] free:68 slab_reclaimable:818 slab_unreclaimable:1747
    [168734.520000] mapped:377 shmem:27 pagetables:134 bounce:0
    [168734.520000] Normal free:272kB min:720kB low:900kB high:1080kB active_anon:488kB inactive_anon:1124kB active_file:5580kB inactive_file:7088kB unevictable:0kB isolated(anon):0kB isolated(file):0kB present:32512kB mlocked:0kB dirty:924kB writeback:0kB mapped:1508kB shmem:108kB slab_reclaimable:3272kB slab_unreclaimable:6988kB kernel_stack:488kB pagetables:536kB unstable:0kB bounce:0kB writeback_tmp:0kB pages_scanned:0 all_unreclaimable? no
    [168734.520000] lowmem_reserve[]: 0 0
    [168734.520000] Normal: 2*4kB 1*8kB 4*16kB 0*32kB 3*64kB 0*128kB 0*256kB 0*512kB 0*1024kB 0*2048kB 0*4096kB = 272kB
    [168734.520000] 3429 total pagecache pages
    [168734.520000] 227 pages in swap cache
    [168734.520000] Swap cache stats: add 19296, delete 19069, find 31425/33490
    [168734.520000] Free swap = 122068kB
    [168734.520000] Total swap = 131068kB
    [168734.520000] 8192 pages RAM
    [168734.520000] 884 pages reserved
    [168734.520000] 3335 pages shared
    [168734.520000] 4232 pages non-shared
    [168734.520000] SLUB: Unable to allocate memory on node -1 (gfp=0x20)
    [168734.520000] cache: kmalloc-4096, object size: 4096, buffer size: 4096, default order: 3, min order: 0
    [168734.520000] node 0: slabs: 0, objs: 0, free: 0
    [168734.860000] ath: skbuff alloc of size 1926 failed
    [168734.870000] dnsmasq: page allocation failure: order:0, mode:0x4020

    Egyébként a van-e swap-om kérdésre most elbizonytalanodtam. Bár programozás alapjai órán tanítottam alap linuxot a diákoknak, de azért annyira nem mentünk bele. No, de megnéztem, van swap:

    Lehet, hogy az a gond, hogy a WD winyó, amit rádugtam a routerre az olyan, hogy ha éppen nem olvassás és nem is írják, akkor nem pörög? De ha mondjuk az ezen a winyón lévő subversion repot akarom elérni, akkor bepörög és megy normálisan. De lehet, hogy a swap-nál ez gond? Továbbá még a hd-idle-t bekapcsoltam. Az lehet gond?
    Meg olyan is volt, hogy ha másoltam a routerrel megosztott winchesterre valamit, de közben mondjuk be akartam hozni a LuCI-t, akkor újraindult a router. :D
    Lehet kipróbálok egy másik winchestert. :D

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32874 üzenetére

    Na most azt csináltam, hogy visszaállítotam mindent alapbeállításra.
    Eddig az volt, hogy rá volt dugva egy WD 500GB-s winyó a routerre.
    Ha ez közvetlenül a gépre volt rákötve, akkor olyan 20 MByte/s-el tudtam írni és olvasni.
    Ha routerre volt rákötve, akkor kb. 4-5 MBytes/s-el tudtam olvasni róla és 2-3 MBytes/s-el írni.
    Ez így elég trágya volt.
    Visszaállítás után rádugtam egy 16 GB-s pendrive-ot, amit közvetlenül gépről 12 MByte/s olvasási és 5 MByte/s írási sebességgel tudtam használni.
    A vargalex firmware-el leformáztam - Creating 3 partitions (extroot - pivot overlay version) - és így routeren keresztül 500 KByte/s-el tudom írni és kb. 1,5 MByte/s-el olvasni.
    Na most én ezt nem értem. Hogyh a routernek van akkora kapacitása, hogy tud írni mondjuk 2-3 MByte/s-el (WD winyó), viszont a pendrive-ot, amit pedig szintén lehetne annyival írni, azt meg nem tudja?
    Az eredeti TP-Link-es fw-t hogyan tudom visszarakni?
    Csak meg akarom nézni, hogy azzal mit teljesít a router.
    Bár kétlem, hogy a vargalex fw-vel lenne a baj. Tényleg ennyire szar a 842nd-s TP-Link?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32874 üzenetére

    Na én hülye!
    Most teszteltem úgy, hogy LAN kábellel csatlakozok a routerhez!
    Hát így sokkal jobb írási és olvasási sebességeket mutat! :)
    Kb. azt, aminek lennie kell. Úgyh valószínűleg a WiFi beállításaim rosszak.
    Mi is az a program, amivel meg lehet nézni, hogy a közeli wifik melyik csatornán vannak?
    Továbbá meg tudja mondani valaki, hogy mi a különbség a "20MHz", "40MHz, második csatorna alatta", és "40MHz, második csatorna felette" HT módok között?
    De egyébként, ha simán használom a netet, az működik gyorsan.
    Szóval nem teljesen értek én itt mindent. :D

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32874 üzenetére

    Bocsi, hogy így floodolok. Na sikerült egy progit találnom, amivel megnéztem a közeli WiFi-k csatornáját.
    A router beállításainál kiválasztottam egy másik csatornát.
    Továbbá probálgattam mindhárom HT módot, de mindegyiknél nagyon nagyon lassú volt a WiFi-n keresztüli külső adattároló olvasása és írása. :S LAN-on keresztül pedig mindig gyors volt.
    Mit ronthatok el a beállításoknál?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    Hello!

    suste és vargalex, köszi a válaszokat! A WiFi ikon maximális térerőt mutat, A "noscan" be van kapcsolva, és nem láttam DMA hibát sehol (bár ez útóbbit nem biztos, hogy jó helyen néztem). Továbbá a kliensben n-es WiFi kártya van. Szóval elvileg minden okés. Továbbá utánanéztem és a proci 400 MHz-s, tehát elvileg a hardware megegyezik a 1043nd-s routerével, azzal a különbséggel, hogy abban gigabites LAN lehetőség van. Nem értem, hogy WiFi-n keresztül miért ilyen lassú a megosztott winchester olvasása és írása. :S Azért felettébb különös, hogy ha simán töltök valemelyik laptoppal közvetlenül a laptopra, akkor gyors a WiFi. Az is érdekes, hogy elég gyakran mem alloc failed hiba jön, ha WiFi-vel akarok írni a megosztott winyóra. Továbbá, hadd kérdezzem meg, hogy a következő terhelés és memória értékek mennyire jók? (Amikor a képet csináltam, akkor éppen LAN-on másoltam a megosztott winchesterre.)

    Félek, hogy a 842nd ennyire lassú. :S Viszont ezt még senki nem erősítette meg. Olvastam itt kicsit visszább, hogy van egy fickó, aki tud 64 MB RAM-ra bővíteni. Az mennyivel dobná meg a router teljesítményét?

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz LetoAtreides #32915 üzenetére

    Egyik fórumon olvastam a következőket:

    I am running WR1043ND with USB HDD Attach. I can hit 10MB/s on LAN and 6-7MB on Wifi which is pretty good. I mounted the HDD with no barriers and journal formatted with ext3. I also increase the buffer memory in the sysctl and set the wifi to 40MHZ no scan ,ar, compression, ff, bursting on. Fantastic Performance.

    Az lenne a kérdésem, hogy a következő dolgokat hogyan tudom beállítani:
    - Increase the buffer memory in the sysctl.
    - WiFi ar, compression, ff, bursting on.

    Továbbá ilyeneket is olvastam:

    I have Tplink 842ND running r33132 and on local usb stick with fat32 i get 20mb/s write speed using dd. Thats not even faster on my pc. But over smbd (3.6.5-2) i get only 4mb/s read/write speed. Maybe the memory is just too small? Top values: CPU: ~10% usr ~70% sys 0% nic ~20% idle. With pure-ftpd i get around 10mb/s.

    Az "using dd" alatt mit értett a hozzászóló? DD-WRT-re gondolt? Egyébként ezeket innen szedtem: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=35902

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz pluhi #32922 üzenetére

    Köszi!
    Egy fokkal jobb lett, bár még mindig nem az igazi.
    Lehet majd váltok egy 4300-ra inkább. Bár egyelőre megteszi.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32956 üzenetére

    Hello!

    Transmission-t letiltottam, inkább gépről torrentezek, és miniDLNA sincs engedélyezve.
    Utánaolvasgattam. Szerintem a 842nd az ezt tudja. :S
    Viszont beszéltem a bolttal, ahonnan vettem, és visszaveszik, és beszámítják az árát, ha veszek új TL-WDR4300-ast. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy amikor beüzemeltem a 842nd-t, akkor a te felületen formáztam meg a külső winyót (create 3 partitons - pivot-root), és ha megveszem a 4300-as routert, akkor miket kell csinálnom, hogy átdugjam arra?
    1.) Van a swap, azzal gondolom nem kell semmit csinálni, csak felcsatolni és engedélyezni.
    2.) Van az sda3, amin az adatok vannak. Na azt biztos, hogy nem szeretném formázni. Gondolom ezt is csak újra csatolni kell.
    3.) És van az 512 MB-os, ami az extroot van. Gondolom ezt először fel kell csatolni, aztán formázni, aztán megint extoot-tá tenni az új routeren.

    Ezeket jól gondolom?
    És, ha igen, akkor ezeket milyen parancsok kiadásával tudom elérni (mind a 3 pontra)?
    Probáltam kihámozni a first_step cgi-dből, de nem sikerült. :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #32965 üzenetére

    Köszi! :)
    Méh egy olyan kérdésem lenne, hogy a backup, az pontosan hogy működik? Csak, mert rámentem, hogy csinálok egy archívumot, és pl az /etc/lighttpd könyvtárban nekem van egy htdigest.sh fájlom, ami nem került bele az archívumba, viszont a /etc/lighttpd/lighttpd.conf fájl pl igen. Ez még nem olyan gáz. Viszont a kérdésem az lenne, ha mondjuk az elkészített archívumból én kitörlök egy fájlt, hogy azt ne állítsa vissza, akkor az úgy tényleg jó lesz? Illetve, ha kézzel belerakom utólag a lighttpd mappába a htdigest.sh fájlom, akkor azt visszamásolja?
    Köszi megint előre is a segítséget.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz sonar #33004 üzenetére

    A /etc/vsftpd.users fájlban vegyél fel usert, aki beléphet.
    Ennek a usernek léteznie kell a /etc/passwd fájlban. Ha nem létezik, akkor adduser paranccsal tudsz új user-t létrehozni. Pl.: "adduser -h /mnt/shared test" létre fog hozni egy test nevű user-t, aminek a home-ja a /mnt/shared.
    Az FTP abba a könyvtárba fog belépni, ami a /etc/passwd fájlban meg van adva a user home-jának.
    Nyilván erre a könyvtárra a usernek kell legyen olvasási joga.

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz sonar #33016 üzenetére

    Itt nézz körül: http://wiki.openwrt.org/doc/uci/samba
    Nálam a samba beállítások:

    /etc/config/samba:
    config samba
    option name 'Router'
    option description 'Megosztott Winchester'
    option workgroup 'MUNKACSOPORT'
    option homes '0'

    config sambashare
    option read_only 'no'
    option guest_ok 'yes'
    option create_mask '0770'
    option dir_mask '0770'
    option name '_SHARED'
    option path '/mnt/_SHARED'

    Ha a sambashare-ben elvileg a option guest_ok értékét no-ra állítom, akkor nem enged be vendég felhasználóként. Továbbá, ha option users-el megadsz felhasználókat, akkor azzal lehet beléni.
    Pl.: option users 'jancsi,juliska'
    Az smbpasswd paranccsal tudsz megadni jelszót jancsinak és juliskának! Elvileg lehet olyat, hogy akik a /etc/passwd-ban vannak benne, azokra adsz meg beléptetést, de ebben nem vagyok biztos! Én magamnak úgy csináltam, hogy smbpasswd -a jancsi. Ez létrehozta a jancsi user-t és be is állított neki jelszót! Ezután, ha az option users-ben megadtam a jancsit, akkor kérte a jelszót és a jancsi/beállított jelszóval be is engedett. Egy /etc/init.d/samba restart parancs kiadása sem árthat.

    A /etc/samba/smb.conf.template fájlom:
    [global]
    netbios name = |NAME|
    display charset = |CHARSET|
    interfaces = |INTERFACES|
    server string = |DESCRIPTION|
    unix charset = |CHARSET|
    workgroup = |WORKGROUP|
    browseable = yes
    deadtime = 30
    domain master = yes
    encrypt passwords = true
    enable core files = no
    guest account = samba
    guest ok = yes
    invalid users = root
    local master = yes
    load printers = no
    map to guest = Bad User
    max protocol = SMB2
    min receivefile size = 16384
    null passwords = yes
    obey pam restrictions = yes
    os level = 20
    passdb backend = smbpasswd
    preferred master = yes
    printable = no
    security = share
    smb encrypt = disabled
    smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
    socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY
    syslog = 2
    use sendfile = yes
    writeable = yes

    A /etc/samba/smb.conf fájlom:
    [global]
    netbios name = Router
    display charset = UTF-8
    interfaces = 127.0.0.1/8 lo 192.168.1.1/24 br-lan
    server string = Megosztott Winchester
    unix charset = UTF-8
    workgroup = MUNKACSOPORT
    browseable = yes
    deadtime = 30
    domain master = yes
    encrypt passwords = true
    enable core files = no
    guest account = samba
    guest ok = yes
    invalid users = root
    local master = yes
    load printers = no
    map to guest = Bad User
    max protocol = SMB2
    min receivefile size = 16384
    null passwords = yes
    obey pam restrictions = yes
    os level = 20
    passdb backend = smbpasswd
    preferred master = yes
    printable = no
    security = share
    smb encrypt = disabled
    smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
    socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY
    syslog = 2
    use sendfile = yes
    writeable = yes

    [_SHARED]
    path = /mnt/_SHARED
    read only = no
    guest ok = yes
    create mask = 0770
    directory mask = 0770

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Pr3s #33021 üzenetére

    sorry :F

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #33052 üzenetére

    Hello!

    Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy a LuCI-t hogyan lehet fejleszteni? Tehát, mondjuk ha én ki akarok rakni a felületre magamnak még 1-2 oldalt, azt hogyan tudom megcsinálni? Mármint itt arra gondolok, hogy merre van a forrása, telepített vargalex fw esetén hogyan lehet beletúrkálni meg ilyesmi.. :) Nem pedig arra, hogy "hogyan programozzunk php-ban meg ilyesmi." :)

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #33062 üzenetére

    Igen, ezt kifelejtettem. :) Pedig korábban a saját káromon meg is tanultam ezt. :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Feribacsi555 #33084 üzenetére

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #33054 üzenetére

    Hello!

    Nem tudom mennyire vágod a LUA-t meg, hogy hogy lehet modulokat írni a LuCI-hoz, de azért megkérdem. Szóval írtam egy kis modult. A /user/lib/lua/luci/controller/subversion.lua fájlom:

    module("luci.controller.subversion", package.seeall)

    function index()
    if not nixio.fs.access("/etc/config/subversion") then
    return
    end

    local subversion, config, other

    subversion = entry({"admin", "services", "subversion"}, alias("admin", "services", "subversion", "config"), "Subversion")

    config = entry({"admin", "services", "subversion", "config"}, cbi("subversion/config"), "Config", 10)
    config.leaf = true

    other = entry({"admin", "services", "subversion", "other"}, cbi("subversion/other"), "Other", 20)
    other.leaf = true
    end

    A /user/lib/lua/luci/model/cbi/subversion/config.lua fájlom:

    m = Map("subversion", "Subversion")

    s = m:section(TypedSection, "subversion", "Subversion")
    s.anonymous = true

    path = s:option(Value, "path", "Path")
    port = s:option(Value, "port", "Port")

    return m

    Ez ugye azt kellene csinálja, hogy csinál egy Subversion menüt, azon belül pedig egy Config és egy Other menüt. Még van a /user/lib/lua/luci/model/cbi/subversion/other.lua fájlom, de az most nem érdekes. A gondom pedig az, hogy szépen bejön a felület, ki is olvassa a dolgokat a subversion config fájljából, ha módosítom és rányomok a Mentés és Alkalmazás-ra, akkor le is menti a config fájlban, viszont a subversion-t nem indítja újra. :F Pedig elvileg úgy van, hogy, amit a Map-nak adok első paramétert, azt a szolgáltatást újra kellene indítsa.

    Ez miért lehet?

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz LetoAtreides #33087 üzenetére

    Végül ezt megoldottam.
    Ideírom a megoldást, ha mást is érdekelne.
    A /etc/config/ucitrack fájlban nem volt definiálva a subversion, és ezért nem tudta, hogy a /etc/config/subversion módosítása esetén újra kell indítani a subversion-t.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz LetoAtreides #33108 üzenetére

    Ha esetleg valaki nem akarna kezzel modositani, akkor ennek a parancsnak a kiadasaval megteheti:

    if [[ `cat /etc/config/ucitrack | grep 'subversion' | wc -l` -eq 0 ]] ; then printf "\n\nconfig subversion\n\toption init 'subversion'\n\n" >> /etc/config/ucitrack ; fi

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz vargalex #33062 üzenetére

    Hello!

    Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Én is akarok egy hasonlót csinálni, és az lenne a kérdésem, hogy ezt maga a samba csinálja, hogy összemergeli a két fájlt a /var/etc/smb.conf fájlba, vagy erre van valami linux parancs vagy valami, ami ezt megcsinálja? Egyébként köszi a LuCI és LUA linkeket! :) Azóta nagyon belejöttem már! :)

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Bubukain #38346 üzenetére

    Sziasztok!

    Nekem van egy olyan gondom, hogy a routeren van fent egy subversion repo. Ami fut is normalisan, es a halozatrol el is erem az svn://192.168.1.1/... cimen keresztul. Viszont kivulrol nem tudom elerni valamiert. :S
    A kepen latszik, hogy milyen port forwardingok vannak beallitva. Es minden forwarding tokeletesen mukodik csak valamiert a subversion-e nem. :S A 9877-es lenne a subversion-e. A 9876-os az pl a lighttpd portja es azt tokeletesen elerem kivulrol. Tudnatok ebben nekem segiteni?

    Szerk.: Most hogy így nézem, a lighttpd-t sem érem el kívülről. (Akkor ezek szerint azt csak felraktam, es meg nem hasznaltam.) Viszont FTP megy kívülről. Szóval akkor a kérdésem, hogy hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ha a routeren figyel valami az XYZ porton, akkor azt elérjem kívülről?

    [ Szerkesztve ]

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz LetoAtreides #38347 üzenetére

    Okeeee. Az elozo kerdesem ervenytelen. Megis elerek mindent kivulrol. Csak az volt a gond, hogy a sajat gepemen akartam a kivulrol elerhetoseget tesztelni. Tavoli asztallal be a melo helyi gepre, es onnan probalva mar mukodott minden. Most viszont akkor az lenne a kerdesem, hogy hogyan tudom azt megcsinalni, hogy a svn://xyz.no-ip.org/valami cimet tudjam hasznalni helyi geprol is?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz cekkk #38572 üzenetére

    Sziasztok!

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy a routeren fut valamim egy bizonyos porton (legyen mondjuk ez a port a 9876), akkor hogyan tudom azt megcsinálni, hogy erre a portra rá tudjak kapcsolódni, de ne a 192.168.1.1-es címről, hanem kívülről. Kicsit pontosítok a kérdésemen. Tehát fut valami a porton. Megcsináltam a port továbbítást. Kívülről rá tudok kapcsolódni a portra. Ha a hálózaton vagyok, akkor is rá tudok kapcsolódni a 192.168.1.1-es router IP-jén keresztül. Én viszont azt akarom megcsinálni, hogy ha a hálózaton vagyok, akkor is rá tudjak kapcsolódni a WAN IP címén keresztül. Ezt jelenleg valamiért nem engedi. Ha kívülről próbálom, akkor a WAN IP címet használva elérem a portot, de a belső hálózatról próbálva a WAN IP címét használva, nem érem el a portot. Hogy tudom beállítani, hogy mégis elérjem?

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

Új hozzászólás Aktív témák