Hirdetés

Aktív témák

  • Gandalf-lotr

    csendes tag

    Tudom sokan elküldenek majd a fenébe hogy új topikot nyitottam de nem érdekel...

    Már körülnéztem jópár helyen és semmi konkrét infót nem találtam...

    Szóval van egy kis gondom. Van egy csodás TP-Link TL-R402M routerem.

    2 gépet használok rajta és lényegében azt vettem észre hogy felezi a sebességet. A feltöltési seb marad ugyanaz azzal nincs gond de a letöltési sebesség elég furán megy.

    Kábeles a kicsike és az egyik gép 2 méterre van a routertől. A saját másik gép meg egy másik szobában ami egy kb 15? méteres kábellel csatlakozik. A net ADSL T-Homos.

    A modem egy fél méteres kábellel csatlakozik a routerhez és a modem a vonalra még kb 1 méter kábel. A modem tipusa Huawei SmartAX MT800u-T.

    Kipróbáltam és ha nem használom a routert akkor minden normális. Ráadásul ilyenkor úgy csinálom hogy a másik szobában lévő gépen nézem meg a netet ami a 15 méteres kábellel csatlakozik. Ez a gép az én drágaságom és a 15 méteres kábellel, router nélkül simán jó a net.

    Lényegében a netnek semmi baja és a szolgáltató sem bandzsáskodik, egyszerűen csak az van hogy a router felezi a sebességet. Ha az egyik gép ki van kapcsolva akkor is feleződik.

    Próbáltam mindenféle különböző beállításokat a routeren de semmi hasznuk nem volt. Akármilyen beállítás mellett is ugyanolyan. Azt is megpróbáltam hogy a gépről leszedtem Comodo AV/FW-t meg minden védelmet lekapcsoltam amivel összeakadhatna de nem használt. Amennyire meg tudom állapítani a hardware verziója a routernek V2 és a legújabb firmware van rajta. Pár napja vettem amúgy. Az egyik gépen win xp a másikon win 7 van ha ez számít valamit...

    Nem tudom mit írhatnék még. 2 kérdésem lenne:

    1.:Mi lehet a gond?

    2.:Létezhet olyan router, és ami nekem van tételezzük fel olyan hogy a gépek közt arányosan alapból elossza a sávszelet? Vagy hogy van most ez? És ha van ilyen akkor miért csinálja ezt akkor is mikor az egyik gép ki van kapcsolva és csak 1 megy? (lásd aláhúzott részt)

    :F :F :F :F

    Feels like old times already.

  • Lenry

    félisten

    válasz Gandalf-lotr #1 üzenetére

    ha tudod, hogy nem kellett volna topikot nyitni, akkor mégis miért tetted meg? hogy legyen mit zárnia a moderátoroknak?

    irány a megfelelő topik

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Gandalf-lotr

    csendes tag

    válasz Lenry #2 üzenetére

    Roger sir!

    Feels like old times already.

Aktív témák