Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stingy2

    senior tag

    válasz Oppenheimer #657 üzenetére

    De, néztem ezt is. Két opció jöhetne szóba: Málta, Ciprus. Még elfogadható kultúrkörnyezet, és nincs túl messze, és adózni sem nagyon kellene.
    Ha fiatalabb lennék, talán belevágnék, de így 50 felett csak ha nagyon muszáj. (pl. nemnormális kormányunk kilép az EU-ból, vagy hasonló kreténség esetén.)
    Asszem, inkább az lesz, hogy elkezdek IB-nél kereskedni, és ha megvan a szükséges éves, negyedéves kereskedett mennyiség, akkor igényelni fogok MIFID professzionális státuszt. Ez egy IB TBSZ-szel maga a megtestesült tőzsdei menyország lenne, már várom, hol fog megakadni a folyamat :)

    #658PredatorZoli
    EU-s tőzsdén nagy mennyiségnél csak %-van. Itthoni szemmel nézve jelentéktelen, de nagy tőkénél nekem sok, ha megoldható (sokkal) olcsóbban is.
    Bár most néztem, hogy németeknél van egy 29€ max. díj /kötés, ha ezen felül nincs más, az még jó lehet. Ezeknek kell majd év végéig utána járnom. Az opciós olcsó, csak nem lehet pontosan időzíteni, ami nekem fontos. Aztán később lehet nem lesz az, de ahhoz reszelni kell a stratégiát.

    [ Szerkesztve ]

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák