Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McDogLess

    csendes tag

    Helló!

    Nemsokára egy 5.1-es hangfal szettet szeretnék venni és érdekelni ki mit javasol max. 30k-ig
    Én már kiszemeltem két rendszert is de nem tudom melyik érné meg igazán.
    Az első a jól bevált Genius DHT 5.1 olyan 26k körül van jelenleg.
    És egy MidiLand S4 8400 5.1+DD dekóder+távnyomkodó jelenlegi ára 24k
    ezekről a cuccokról szeretnék véleményt illetve vásárlási tanácsot kérni mindenkitől aki majd válaszol. :)
    Minden fajta tippet szívesen fogadok, nem ragaszkodom a fent említett cuccokhoz.
    A szobám elég pici és nincs kifinomult hallásom sem :DDD

    UI.:Lehet 7.1-is de nem lesz egy darabig hozzá való hangkártyám az tuti :)
    Jah és mennyire számít ha van a hangfalban csipogó?! :F
    Nem sűrűn hallgattam térhatásu rendszereket :o
    A válaszokat előre is köszi! :R

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz Ninoka #212 üzenetére

    Szia!
    Köszi a kimerítő választ! :R
    abban igazad van h mindenkinek más az ízlése de sajna nem biztos h én a kipróbálást meg tudom tenni :(
    A Geniust csak-csak ki lehetne valamilyen plázában de másikat sajna nem hinném mert rendelésre tudják hozzni nekem az Alien Computers-be BP-n 1-2 nap. És a MidiLand cég már rég kihalt ezért ritka ez a cucc.
    A Genius vásárlása kicsit elrettent attól amit már jónéhány helyen olvastam h nagyon rezonál a SUB és meg kell bütykölni.(mégis inpozáns darab) Na ezt kihagynám mert amíg garis a dolog addig tuti nem nyúlnék hozzá. Tehát ne zörögjön már nekem 1 évig ha nem muszály :((
    A Másik szett a MidiLand elég kecsegtető már a teljesítnánye is(200W) + a dekóder és olcsóbb is mint a Genius.
    Szóval ismét egy patt helyzet! Nemtom mi lesz még... :D
    A rendszert géphez használnám és csak néha asztali DVDhez. Átlagos Mp3 faló vagyok, nem kritérium nálam h a zenében extra szuper legyen a cucc de filmezésnél azért felugrik a színvolnalom. Szóval átlag Mp3 felhasználás, sok filmezés és játék. Erre használnám leginkább a szettet amit vennék.(Műanyag csodák kizárva)
    Tesztek alapján nagyon dícsérik mindet, kivéve 1-2 kritikus, de sztem ilyen cikkeknél pont a jó megvilágítás a lényeg, hogy vegye a nép :DDD

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz Ninoka #214 üzenetére

    Hogy válaszoljak a kérdésedre nincs a DVD lejátszómon analóg 5.1 csak stereo
    SPDIF megtalálható mind a gépemen és a DVDn is. talán ezért előny a dekódernek.
    húú akkor vannak neked is problémák ahogy látom, csak nem a vásárlással hanem a termékkel :)
    adok egy linket a Midiland-ról kíváncsi vagyok a véleményedre. Igaz h csak a tesztre lehet hagyatkozni de na több szem többet lát.
    http://www.anandtech.com/multimedia/showdoc.aspx?i=1221

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz Ninoka #216 üzenetére

    Szia!

    Köszi a véleményt így már jobban fontólóra tudom venni a dolgot.
    Van mihez viszonyítani. mérlegelni :R
    De sztem a MidiLand lesz az analóg 5.1 meg nem nagyon izgat mert minden cuccom bírja a Digitális SPDIF csatolást.Talán nem nagy hátrány :) Mondjuk a MidiLand-ban nincs csipogó+kisebb a center... Azért is jutottam erre a döntésre mert láttam a Genius fórumban egy elég érdekes hibaleírást, ami azt takarta h 2 hónap után valakinek bexart a SZUB+csómóan panaszkodnak h rezonál.(naugye ez nekem nem kell, sztem senkinek) ha lehetne kapni most itthon a legújjabb Genius-t DHT-5000 akkor lehet h amelett voksolnék de addig nem.
    Igazad van h a MidiLand távirányítója elég puritán de csak használható valamire.
    De az biztos, hogy többre mint a Genius-é mert ott csak a hangerőt vezérelheteted.
    A dizájn lehetne talán picivel szebb de eléggé az egyszerű vagy elegáns dolgokat kedvelem.
    Öszegezve lehet kapni valami szebb és modernebb példányt is (V.2.0: DTS, jobb távkapcsoló, kicsit más dizájn) de nemtudom melyiket forgalmazzák, rendelik majd meg a számomra.
    Még egyszer köszönöm h legalább Te foglalkoztál a dilemmámmal! :C THX
    Majd beszámolok mi lett a vége :))
    Pá!

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz Ninoka #219 üzenetére

    Szia!

    Érdekes tesztet hajtottál végre!
    Szóval a konklúzió: ami a legtöbb hangfal szettekben van kicsit értelmetlen sz@rság. Venni kell hozzá csipogót és meg van oldva!
    Ez érdekes! Mostmár nem nagyon ragaszkodom h legyen benne tweeter! :) majd kötök hozzá!
    Az is igaz h ha van egy jól megkonstruált erősítő akkor gyakorlatilak vehetsz hozzá minőségibb cuccot is. Hmmm ez így helyes!
    Igaz én még nem nagyon hallottam csipogót szólni de van egy Panasonic HIFIm abban sincs csipogó csak egy kb 5-6 centis közép-magyas de ha valami magashang tesztet játszom le vele nem tudok megmaradni mellette annyira visít! Akkor úgy látszik h ha jól adja az erősító a magyasat akkor nem is követelmény h legyen tweeter. :DD
    Neked a Yamada hangszórói gondolom fából készültek ugye?

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz Ninoka #222 üzenetére

    Helló!

    Sajna nem a Midiland-et vettem meg mert nem volt már mire odakerült a sor h megvegyem :O
    Ezért maradt a Genius. Nem bántam meg, csakhogy ehez nincs dekóder meg a hátsó szatelitek elég satnyák de na helyettük egy jól bevált Videoton hangfalpár ontja a hangokat. A mélynyomó nem megy 60 HZ alá ahogy én ezt észrevetem de nem biztos nem vagyok profi csak hallásból meg egy AC3 tesztből jöttem erre rá. Amúgy nagyon jól szól! Nem is veszed észre h csak 45W-os a mély. Van egy Midiland ML-480as 2.1 cuccon is de abban hiába van kb ugyan akkora mély eltörpül emellet!
    Ezek után egyből be is újjítottam egy Audigy 4-et h legyen dekóderem is! :)
    hát így állok én most a házimozimmal! Mindenki csak csodálta eddig a hangját nemtom miért szídják az emberek a Geniust. Nekem ez kiválló sőt az is jó h a rádiót és TV-t is rá tudom kötni és akkor már nem valami 3 Wos nyekergő zavarja a fülem.
    A Geniusnál a Tuningot meg lehet h érdemes megcsinálni. Szándékomban is áll a dolog de amíg garis a cumó ezt mellőzöm. Igaz én nekem semmi búgás meg hiba sem jelentkezett mint ahogy azt többen írják. Simán ki van használva a legtöbb csatlakozó is ezzel sincs semmi baj.

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz MUŁĐER #224 üzenetére

    Hali!

    Nálam a Genius úgy oldja meg a problémát h Surround Stereo-t kever ami azt jelenti h a hátsókra is elkülti a stereo jelet. Tehát Az összes hangszóró szól szépen még a SUB is,de csak stereo-ban. Konkrét válasz a kérdésedre az tud aminek van dekódere. Már ha tv-re, dvd lejátszóra kötöd. Ha géphez megy a cucc akkor ezt már a hangkártya megoldja elég kivállóan! Lásd Audigy 4!!! :D

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz Ninoka #228 üzenetére

    Ez a szabályozás erre a cuccra is igaz valamilyen szinten!
    Amíg nem volt meg az Audigy 4 addig csak én is közép és magas hangokat hallottam.
    De ez a kártya elég profi ahoz h be tudja állítani a crossover frekvency-t és ezzel már nagyobb számban lehet mély hangokat hallani! Sőt vagányul lehet állítani a tónust így plusz mély nyomható a szatokra dobozhang nélkül! szóval 5-ös az AU4-nek! :C
    Ha meg DVDre megy a hang az már necces! Semmi sem javít rajta ígyhát marad a ''hangminőség romlás''
    Jah régebben említetted, hogy nem jók a magasak! Na ezt a hibát az Audigy 4 elég keményen kiküszöböli! Ebben a cumóban is van 3 csipogó. Az okosok szerint elég gyengusz.
    Az alaplapi hanggal az is! De ismét teljessít az AU4 és máris ''bántja'' a füled a kiválló magas!
    Tanulság! Ha jó a hangfalszetted told meg egy minőségi erősítővel, dekóderrel! Az én esetemben AU4! :C
    Látom nagyon sokat írom h AU4, de micsináljak télleg kiválló termék! :DD

  • McDogLess

    csendes tag

    válasz Akheron #229 üzenetére

    Ez egyáltalán nem pofátlanság!
    DE viszont ez már az, h nem hírdetted meg néhány héttel elöbb!!! :DDD
    Na sebaj marad nekem ez a jó kis Genius! :C

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák