Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz ®abstract® #25412 üzenetére

    Én sem versenyzésből írtam, hanem amíg csak azt láttam, hogy egyik Vega X sok shaderrel, a másik Vega Y jóval kevesebb shaderrel, én is azt feltételeztem, hogy mennyivel erősebb lesz az első - aztán elkezdtem a NBC tesztjeit nézni, és kiderült, hogy ennél összetettebb a dolog...

    A 4300U-val szerelt laptop (Hp Probook 635) szállítással volt 800 EUR - a 4500U-val szerelt pedig szállítással és áfa-különbözettel 1050 körül jött volna ki, erősebb procival (4700) pedig sokkal drágább - szóval 250 EUR plusszért csak +2 mag és Vega 5-ről Vega 6-ra tudtam volna előrelépni... Így maradt a 4300U. Főleg, mivel fotózáshoz a képernyője (és utazáshoz a tömege) miatt választottam ezt a gépet: 100% sRGB, 400 nit (és 1 kg) - az, hogy nem csak nagyon retro játékok futnak rajta, hanem még a Skyrim is, az már csak bónusz :)

    Köszi a képeket! Látom így is moddoltad rendesen :D Nálam csak pár alap és performance mod van tervben (SKSE, Unofficial patchek, SkyUI; racemenu, valamelyik arc- és haj-javító, valami kisebb retexture és egy kevésbé megterhelő weather / lighting mod)... legalábbis egyelőre :DDD
    Közben győzött a kíváncsiság, letöltöttem a SSE-t, még így kis SSD-vel és csak 1 slot, 8 GB RAMmal kipróbáltam; a launcher low beállítást és 1080p-t javasolt, inikhez még nem nyúltam hozzá, csak gyorsan elindítottam:
    Helgen kijárattól Riverwoodig 28-32 FPS körül ingadozott. Az alap SSE nem is néz ki olyan rosszul low-n sem, Oldrimhez már kellett pár mod, hogy legalább ilyen jól nézzen ki. Eddig jobb, mint amire számítottam :) Még pár alap dolgot próbálgatok vele, mélyebben még nem megyek bele, mert holnap elvileg megérkezik az 1 TB-os SSD, és akkor úgyis telepíthetem újra...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák