Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzoli

    tag

    válasz Fecdzo #1198 üzenetére

    Ez még csak amolyan "béta" verzió. Pár még biztos ki fog esni, de az csak később derül ki, hogy melyek lesznek ezek.
    Inkább legyen több, amit még átlátok, és értelmezni is tudok, valamint egymás jelzéseit is megerősítik, mint hogy csak 2-3 indikátorra hagyatkozzam, kockáztatva egy fals jelzés valószínűségét. Ezért is válogattam különbözőeket /trend, momentum, vola./
    A legjobb indikátor maga az ár, abban minden benne van, de ez még nekem kevés.
    Talán egyszer majd eljutok addig, hogy egyszerűen csak "érzem" majd a piacot. :D
    A döntéshozatal túl komplex dolog ahhoz, hogy pár sorban le lehetne írni.
    Nem csak annyi, hogy ha "x" indikátor eléri "y" értéket veszek, és ha "z" indikátor jelez, zárom a pozit.
    Külön-külön megtanultam minden indikátor értelmezését, majd beillesztettem őket a saját kereskedési szabályaimba. /Trend ellen soha, szent stop loss, stb/
    Próbálom a fordulókat figyelni 5, és 15 perces időtávon /UT_Fast cross, és Fisher RSI 0 metszés, ZZ Semafor 3-as jel/ majd 1 percesen beszállni, és megmaradni a hullámon. Vagy néha 1-1 erősebb mozgás után pl. a fibo-ról pattanó pull-back-et meglovagolni, ha lehet. Amint lehet biztonságba teszem a pozit stoppal, utána ráülök a kezemre, és várom, hogy a trade beteljesítse önmagát. :D
    Figyelgetem a chartot, rajzolgatom a trendvonalakat, és keresem a különböző alakzatokat /vál-fej-vál, háromszög, füles csésze, zászló, stb/
    Pár hónap után is kezdőnek érzem magam, és van még mit gyakorolni, de nagyon érdekel a téma. El tudnám képzelni "főállásnak", ez is a terv, de egyenlőre még nem hoz annyit a konyhára, hogy váltsak.

    https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Új hozzászólás Aktív témák