Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz norbiphu #6 üzenetére

    én is adok 1 upot :) eddig nem nagyon érdekeltek az ilyen dolgok, de mostanában többször is találkoztam mindenféle gyönyörű felvétellel a világegyetemről, enyhénszólva megfogott a látvány
    kár, hogy ilyen drágák ezek a cuccok.. építeni meg én sem tudok - vagy inkább nincs rá időm, leírások alapján lehet, h sikerrel járnék, mert nagyon türelmes vagyok, szeretek elbíbelődni ilyen alaposságot kívánó munkákkal :B
    sok sikert a projekthez!

  • Spirit

    őstag

    válasz norbiphu #6 üzenetére

    Ha komolyan gondolod a témát, ne gyere azzal,hogy nem tudsz ilyet építeni..én sem tudok, de pontos leírásom van mindenhez. Ráadásul egy csomó apróságot fillérekért be lehet szerezni, pontosabb is lesz, és nem kell vele napokat vesződni.Pl a mechanikához a fogasléces kütyüt 3 k körli összegért meg lehet venni, prizma 2k körül megvan, komolyabb okulár 10k, ezen felül már csak tubus kell(pvc cső is megteszi,majd szépen lefestjük),és néhány szerelési anyag, de pl. fotós boltban 5k körül vehetünk állványt is. A tükröt 3/4 magunk készítjük, de ezüstözés helyett elvisszük fújatni krómbevonattal,így időtálló lesz szemben az ezüsttel.
    Ha komolyabb dolgokra vágyunk computeres követőrendszert is vehetünik bele később, vagy lecserélhetjük a tubust egy festett, lakozott, gyönyörű alu csőre.Vehetünk hozzá szúrőket,hogy a napkitöréseket vizsgálgassuk, és a felszínét.

    A legnagyobb probléma az üveg beszerzése!

Új hozzászólás Aktív témák