Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    Nah kiszámoltam pár adatot, és utánanéztem mindennek, aminek csak lehet.
    Szerelési anyaggal, és mindennel együtt jött ki a következő:
    Okulárok(kezdésnek minimum 2db), tubus, segédtükör,és anyagköltség nagyjából 25k huf.
    Ehhez jön hozzá az üveg, amit megmunkálsz, majd bevonatod, gondolom ez egy 10-esből megvan, és a mechanika.Komplett állványt, mechanikával 40 körül kapni olyat, ami stabilan meg is tartja, és finomat mozgatja a több,mint 10 kg-os monstrumot, de természetesen gyárthatunk hozzá,kérdés mennyire lesz könnyen kezelhető(hogy stabil, az tuti), ezt anyagköltséggel számolhatjuk 15k-ra.
    Vagyis 60k huf-ból jön ki egy olyan távcső, amelynek paraméterei:
    Tükör átmérője: 200mm
    Fókusztávolság 1000mm
    Okulárok fókusztávolsága: 2,3mm(434X-es nagyítás), 20mm(50X-es nagyítás)
    (1000/2,3=434X, ez ugye a nagyítás, ez elsősorban bolygómegfigyeléshez kell, az 50X-es pedig mély-űr megfigyeléshez, ezzel már a Lófej-köd, orion köd vörösben pompázik, és megfigyelhetők a részletek is.)
    Ehhez ajánlatos még egy 5,2mm(192X) fókusztávolságú okulár is, ha a Hold felszínén nem csak a legapróbb részleteket akarjuk látni.
    Tubus hossza: 1000mm

    Ha valaki azt akarja, hogy a hetekig készült távcsöve jól használható legyen, érdemes elgondolkozni a mechanikás állvány megvételén.30 huf többletköltséggel kapunk egy olyan stabill, és finoman állítható állványt, amihez később 10k ráfordítással motorikus követőrendszert vehet bele.(képzeljétek csak el, ha a Hold felszínét nézitek 400x-os nagyításban.Ugya a Hold 0,5 fokos szögben látszik a földről, ezt 400-osan számolva 200 fokban látjuk, és ezt a távolságot kb 2 perc alatt járja be..Szó szerint kirobogna a képből, semmit nem lehet tanulmányozni rajta..Szóval vagy motorikus követő, vagy iszonyű pontos kéz kell hozzá, hogy követni tudd:)


    Egy szó,mint száz, az alapokat már megértettem, kiszámoltam, és ha addig nem jelentkezik senki, akkor a végén leírom a teljes méretezért, hogy mekkora tükörhöz mekkora tubus, mekkora fókusz, mekkora segédtükör....ezek egymásból adódnak...

Új hozzászólás Aktív témák