-
PROHARDVER!
Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mr_ricsi
veterán
"Ezek a kondik (legalábbis papíron) low-ESR kondik a magas kapcsolófrekvencia miatt. De nagyon kevésre van ez konkrétan, betűkkel is ráírva. Amelyikre nincs, azon valami más utal erre? Vagy honnan lehet tudni?"
Vagy le kell mérni, vagy a gyártónál az adatlapokon megnézni."Vagy nem lehet tudni, és ezért csak kifejezetten low-ESR-ként vásárolt típust szabad használni, esetleg más tápból vettet, hiszen az nagy valószínűséggel low-ESR."
Célszerű újonnan vásároltat használni, mert az elkok jellemzői idővel romlanak. (Minél melegebb a kondi üzem közben, és minél ócskább a gyártója, annál hamarabb "öregszik". De a jó gyártóknál is készülnek különféle élettartamra méretezett típusok.)"Alaplapokon a több ezer mikrofarad, 6,3-10-16V feszültségű kondenzátorok, melyek a PWM környékén leledzenek."
Ezeknek is low-ESR-eseknek kell(ene) lennie. (Ha nem olyat tettek, akkor legfeljebb pár év alatt púpos lesz mind.)"KZE"
A KZE nem önálló márka, hanem a Nippon Chemicon-nak a "KZE"-sorozatú elkóit jelöli.Mindet nyilván nem ismerhetem, de amivel már találkoztam:
Nichicon: nagyon jó
Nippon Chemicon: nagyon jó
Viva: nagyon jó
Rubycon: nagyon jó
Rulycon: pocsék (totál úgy néz ki, mint a Rubycon, de nem az)
Teapo: jó
Yageo: jó
HEC: A 105°C-os gyorsan öregszik (megnő az ESR-je), de a 85°C-osból tápok bemenetén találkoztam jópárral, és volt köztük jó is, de olyan is, amelynek pár év alatt igencsak megfogyott a kapacitása.
Jenpo: tápban, alaplapon nem találkoztam még vele
G-Luxon: csak a 85°C-os kondijaikkal találkoztam, azok nem rosszak
Sanyo: elvileg egy jó gyártó, mégis cseréltem már ilyen púpos kondit, de nagyobbrészt nincs vele problémám
Jamicon: nem nagy a mintám, de középszerű
Hitano: csak az EXR sorozatával találkoztam, 2-2,5x nagyobb az ESR-je, mint. pl egy azonos értékű Nichicon-é. (És pl. a105°C-is 1uF/50V-os elkoja olyan pici, hogy nem merem tápba építeni!)
Daewoo: közepes (A RUS, az RM, és az RMU sorozatával találkoztam, pár év alatt elmegy belőle a capacitás, az ESR-je jóval nagyobb, mint az élversenyzőké)
Chhsi: pocsék (zöld-ezüst, mérés nélkül lehet kiszórni)
GSC: pocsék (zöld-arany, mérés nélkül lehet kiszórni)"Zöld zsugorcsöves a 90-es évekből, átlátszó kék axiális, stb"
Ez nekem is fúrja az oldalam, de csak azonos értékűeket (uF&V) van értelme összehasonlítani, nekem meg nincs azonosban LowESR és MM.Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen monitort vegyek?
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Óra topik
- Fotók, videók mobillal
- Ukrajnai háború
- Azonnali fotós kérdések órája
- Egérpad topik
- NVMe/SATA tárolóbővítés az Orico dokkolójával
- MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest