Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tirithon

    csendes tag

    Na én már sok helyen leszidtam őket, mert nagyon felidegesítettek, most itt is megteszem:
    Vettem egy jó drága egeret náluk, illetve karácsonyra kaptam és náluk lett vásárolva. Kiderült, hogy nekem teljesen kényelmetlen az egér. Gondoltam visszaviszem és levárásolom az árát, megtettem már ezt sok másik boltban, főleg a karácsonyi dolgokkal szoktak rugalmasak lenni. Itt egy egyszerű választ kaptam: NEM.
    Közben gond volt egy RAM-mal is, amit náluk vettem, nem egészen kompatibilis az alaplappal (amit szintén náluk vettem). Kérdeztem, menniy idő alatt cserélik - azt mondja, két hét a bevizsgálás. Feltételezem ki sem cserélték volna utána, mivel a RAM alapvetően nem hibás, csak a RAM és az alapalap együtt nem jó. Ehhez képest az Aqua-ban (Moszkva tér) vettem egy RAM-ot a laptopomba, nem volt jó, el sem indult vele - másnap visszavittem és szó nélkül visszaadták az árát, nem is kérdeztek semmit, nem volt bevizsgálás, elég volt mondanom, hogy nem jó és már adta is a kezembe a pénzemet és mondta, hogy délután lesz másfajta is, ha érdekel.

    Én többet itt nem vásárolok, csak olyasmit, amit nem lehet máshol kapni. Az a párszáz vagy párezer forint nem éri meg, hogy ha garanciális problémám van, akkor megszívassanak, végül pedig esetleg hoppon maradjak a kezemben egy drága és használhatatlan alkatrésszel.

    Ja, arról ne is beszéljünk, hogy a kiszolgálás lassú és bunkó. Minden adat bent van a gépben, ennek ellenélre vagy negyed óra volt, mire odaadta, amit rendeltem. Ráadásul kiszolgálás közben a srác felvette a telefont és elkezdett beszélni mással. Amikor meguntam és elkezdtem én összepakolni a cuccot az asztalon, hogy gyorsabban haladjunk, akkor meg csúnyán nézett, pedig csak segíteni akartam neki.

  • Tirithon

    csendes tag

    válasz m4rc! #131 üzenetére

    Én úgy tudom, csak gyári csomgalosában kell visszavenniük bármit - tehát gyakorlatilag akkor, ha nem is bontottad ki... Úgyhogy én is kíváncsi vagyok, hogy ezek a barmok legalább ezt visszaveszik-e neked.

  • Tirithon

    csendes tag

    válasz tlac #135 üzenetére

    A levásárlással arra céloztam, hogy ezt már több boltban megtettem, azaz ha rugalamsak, akkor náluk is lehet - nem azzal van gondom, hogy jogilag hogy van, hanem emberileg. Hiszen ők utána másnak el tudják adni, alig volt használva akkor még, vagy kirakják a kirakatba max, hiszen oda is kell valami. Sőt, volt olyan bolt is, ahol rossz videokártyát rendeltek nekem, nem azt amit én kértem, de az új rendelés érkezéséig odaadták azt, hogy addig se legyen nemkem gondom belőle! Na ők hogyan tudták ezt megtenni kedvességből?

    Nem konfigot vettem, csak minden alkatrészt egyszerre náluk és én raktam össze. Itt megint nem a két héttel van bajom, hanem azzal, hogy lehet ezt máshogy is csinálni, ahogy teszik is máshol. És mint írtam, ha megnézik és szerintük jó a ram, akkor nem veszik vissza és én mit kezdek egy nálam nem kompataibilis rammal?
    Hogy mi lett a megoldás? Vadásztam egy csomó eldugott angol fórumot és az egyiken azt találtam, hogy valami G-Skill márkájú ram ugyanezt produkálta és a hozzáértők megtudták, hogy az alaplap automatikus beállításaival túl magas annak a ramnak a feszültsége. Tehát kézire kellett állítaniuk és visszavenni a feszültséget. Próba szerencse, én is megcsináltam ezt és azóta nem fagy állítólag (ugye nem az enyém a gép, tehát nem saját tapasztalat).

    Hát pont ez az, hogy láttam leírva más boltnál, hogy csak akkor veszik vissza, ha nincs kibontva. Tehát én is azt kérdem, hogy akkor hogy nézi meg???

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák