Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz Rivaul #10 üzenetére

    PCWorld Idézet: [link]:"Egy NSA kémszoftver, a neve XKeyScore, szaglászik a Tor felhasználók után...Ugyanakkor egyéb dokumentumok Snowden-től azt mutatják, hogy jelenleg az NSA sem képes teljesen feltörni a Tor anonimitását."
    Ugyanakkor a nyílt forráskód sem garancia mindenre. Egyrészt maradhatnak benne hibák, pl. konkrétan Debian-OpenSSH Heartbleed [link], amiről az NSA már évekkel korábban tudhatott és kihasználhatta [link]: "az NSA szakértőinek kedvelt célpontjai a nyílt forrású szoftverek, amelyeket gyakran alulfizetett programozók fejlesztenek tisztán hobbiból, az ügynökség hatalmas szakértői csapata ezekben előszeretettel keresett olyan sérülékenységeket, amelyek hozzásegítették céljaihoz." Vannak az OpenSSH-t célzó malware-ek is, pl: [link].
    Maga Linus Torvalds is célzott arra, hogy az NSA próbálkozott nála, hogy illesszen be hátsóajtókat a kernelbe, amit éppen arra hivatkozva utasított vissza, hogy a nyitott forráskód miatt ezt nem tudná megtenni [link]. Ez szerintem kifogás volt, mert az OpenBSD a mai napig nem tudta magát teljesen tisztázni, hogy nem szándékosan, az FBI felkérésére épített be hátsó ajtót a titkosító rendszerébe:[link].
    Nekünk a vállalati kommunikáció tanárunk azt mondta, hogy ma már lehetetlen bármit titokban tartani. Aki titkosító szoftvereket használ, ezzel már önmagában felhívja magára a figyelmet. Magyarországon a joghézagok miatt egyelőre nincs is értelme "normális" dolgok esetén.
    Erre egy jó példa az alábbi magyar nyelvű cikk a Tor, Tails, (tágabb értelemben a Linux) felhasználók anonimitásáról [link]: "Alapból gyanús (...) A dokumentumokból kiderült, az NSA nem csak azokat kezeli kiemelt célpontokként, akik az anonim böngészést lehetővé tevő Tor (The Onion Router) és a Tails operációs rendszert használják. Sőt, már az is elég lehet egy alaposabb átvilágításhoz, ha egy felhasználó megnyit és elolvas ezekről az alkalmazásokról szóló cikkeket."
    Tegyük hozzá, az NSA-t pillanatnyilag elsősorban a terrorizmus érdekli.
    Talán nem árt a fentieket átgondolni, mielőtt valaki Tor-t vagy Tails-t telepít. Én a Tor-t kipróbáltam (ez elérhető szinte minden linux disztribúcióhoz, illetve Windows-hoz is), aztán rájöttem, hogy semmi szükségem rá.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák