Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • samy-d

    csendes tag

    Sziasztok!

    Telekomos előfizetőként egy Sagemcom routert érintő problémám lenne, nem tudom, hogy hol tehetném fel a kérdésemet, sírhatnám el panaszomat, hátha más is találkozott már ezzel.

    Előre is köszönöm,

  • samy-d

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hónapok óta küzdök egy problémával, és nem tudom mit tehetnék még.
    Idén kora tavasszal váltottam telekom csomagot, a korábbi 30-asról 500-ra. Új modemet is kaptam, Sagemcom (ha jól rémlik a 3686-os).
    A problémák kezdete erre az időszakra vezethető vissza.

    Előre is elnézést kérek, ha egy picit offtopik a téma.

    A korábbi modem mögött (talán Cisco) volt egy saját wifi routerem. Ekkor semmi probléma nem volt még, minden szépen működött. A fentebb nevezett időpont után kezdtük észrevenni, hogy vezeték nélküli hálózaton akadozás észlelhető. Otthon folyamatosan szól egy andoidos eszközről netrádió, vagy megy a youtube. A töltés meg-meg áll, belassul. Vezetéken hasonlót nem tapasztaltunk, igaz nem is nagyon használunk vezetékes eszközöket ilyen dolgokra.

    A saját eszköz nélkül is jelentkezik a probléma, legtöbbször 5G-n. Ma reggel 2,4G-n is 3 másodpercig szólt a rádió 4 másodpercig meg nem. Közben másik telefonon is akadozott a betöltés.

    OFF
    Természetesen végigpróbáltam az ilyenkor szokásos eljárásokat. Kertesházról van szó, alig 2-3 gyenge jel látszik 2,4GHz-en, 5G teljesen üres. Saját routeren firmware frissítés, gyári beállításokkal használom, akkor is csinálja. Próbáltam AP-re állítani a routert, hogy a szolgáltatói DHCP szerver menjen, akkor is.
    Munkahelyemre behoztam a saját routert, ott látszólag mindenféle probléma nélkül üzemelt egy munkanapot, több eszközt is kiszolgálva. Arra gondoltam, hogy ha vezetéken minden rendben van (amire hivatkozni szokott a szolgáltató), akkor a másik eszköz gond nélkül sugározhatja a jelet, mindenféle probéma nélkül, ahogy eddig is.
    Sajnos mobil eszköznél életszerűtlen, hogy vezetéken kapjon internetet.
    A saját eszközöm még garanciális, gondolkodtam, hogy visszaviszem, hátha.
    Ilyen akadások alkalmával viszonylag ritkán vagyok otthon, nem tudok minden egyes belső hálózaton lévő eszközt megpingetni, vagy sebességet mérni.
    ON

    Szeretném a modemet tesztelni, hogy megfelelően működik-e. Speedtestet szoktam csinálni. A router mellett van, hogy 300MB van, hogy csak 40MB (ennyivel is elégedett lennék). Viszont olyan is van, hogy csak 0,4 a letöltés, a feltöltés el sem indul. De olyan is van, hogy a hálózatot sem tudja azonosítani sőt, a hálózatra sem tudok csatlakozni.

    Amit lehet természetesen vezetékkel használok, hogy ne legyen sok eszköz wifin.

    Azért vettem egy jobb wifi routert, hogy 5G-n tudjam a belső hálózatot használni. (Archer C7)

    Gondolkodtam, hogy direktbe rákötök a modemre egy gépet, és 1-2 napon keresztül futtatok valami pinget, vagy hálózat sebesség tesztelő alkalmazást.

    Ha esetleg valakinek lenne tanácsa, az kérem ne tartsa magában.
    Előre is köszönöm.

  • samy-d

    csendes tag

    válasz DJ. Ru$y #94225 üzenetére

    Van három IPTV is a lakásban. A saját routeren keresztül gond nélkül átmegy a jel, így használom.
    Alapértelmezetten a szolgáltatói modemen ki volt kapcsolva a wifi, csak a saját szórta a jelet. (jobb jelet adott, nagyobb volt a sáv stb.)

    Amit írtál, hogy ugyanazon a hálózaton legyenek azt már megcsináltam, ezen túl vagyok. Mondjuk a DMZ-t nem próbáltam, ezzel soha nem foglalkoztam, utána kell járjak.

  • samy-d

    csendes tag

    válasz adika4444 #94226 üzenetére

    Ez lesz ma.

    Egyszerre a két eszközön nem megy wifi, pont amiatt, mert egymás mellett vannak, teljesen felesleges.

  • samy-d

    csendes tag

    Tisztelt Nagytudású Kollégák!

    Olyan kérdésem lenne, hogy 500-as netről 1000-esre váltanék, ám ez jár-e modem cserével. Komolyan, hajlandó lennék többet perkálni, csak a jelenlegi sagemcomot vigyék el, és valami normálisat hozzanak helyette.
    A jelenlegi modellt nem tudom megmondani, mert sajnos a dobozon nem találtam semmit.

    Előre is köszönöm,

  • samy-d

    csendes tag

    válasz Kaba #138505 üzenetére

    Az imént beszéltem, nálunk csak 1000-es van. Egyébként az 500as is elegendő itthon mindenre. Mondjuk Koaxon vagyunk, szerintem ez nem tudja az 1000-et, de mindegy. A hűségidőt most néztem, lejárt. Újra kötném.

    Az ügyintéző szerint "valószínűleg" cserélik a modemet. Tavaly szeptemberben egy hónap alatt 9 hibabejelentés, számtalan cset beszélgetés és 2 panasz után végre cserélték a modemet. De sajnos ez sem képes kiszolgálni egy 4 tagú családot normálisan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés