Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wooper91

    tag

    válasz viktorhu #89010 üzenetére

    Azért kezdődött el az átkábelezés, mert az oszlopról nem jött be normális jelszint, akadozott az IPTV. Majd ugye az internet is haldoklott. Azt mondták, a házban lesz a baj, mert régi a koax. Kicserélték, maradt k@ki. Szóltam, h nemjó. Jöttek, kicseréltek minden UTP-t, azt mondták most jó lesz, úgy nézett ki jó, elment a szerelő bácsi, kb 20 perc múlva hívtam őt mobilon, h megint nem jó, másnap jött, kicserélte a modemet, azt mondta mostmár tuti jó lesz, nem lett jó, szal azután megint jöttek és kicserélték a feszítőst, ami jön be az oszlopról. Innentől nem jöttek hibás csomagok, tökéletes volt a jelszint, minden rendben volt a nettel. A boxok, mivel onnan volt könnyebb a vezetékeket behúzni, a routeremre (az alább említett 300Mbps-es TP-Link) voltak kötve. Ennek van igmp-je be is volt kapcsolva, dhcp ki volt kapcsolva, a TV akadozott továbbra is.... Így kiiktattam a routert, mind a 2 boxot rákötöttem a sagemcomra, és ment minden rendben. Ezért nem akartam azzal kísérletezni, hogy a routerbe dugom a STB-ot... De lehet, hogy a hétvégén rászánom magam, és teszek vele mégegy próbát... Egy gigabites routerre biztosan be fogok nevezni, aztán ha másra nem is, arra jó lesz, hogy a wifit szétdobja... :D Szóval ez a "teljes" történet...

Új hozzászólás Aktív témák