Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chester91

    senior tag

    válasz dchard #66336 üzenetére

    Fordult elő több esetben is ONU leszakadás (központ alatt a CMTS-t értettem, de ennyire nem akartam belemélyedni, mert ugye az alap probléma egy IPTV kapcsán merült fel), az, hogy egész központok, valóban túlzás, ezért ezer bocsánat kevés alvás nincs túl jó hatással a logikai láncolat kiépítésében, olykor hibák csúsznak a rendszerbe. Az öregedést pontosan azokra az esetekre értettem, ahol már az "ősidők" óta ott van a koax hálózat, amelynek egy jelentős részét maga a cég javítja, cseréli jó esetben. Találkoztam igazán jó szakemberrel, aki valóban megfelelő tudást vonultatott fel, és gyors, pontos, megbízható munkát végzett, meg ugye az ellenkezővel is, amit te is említesz.

    Más: valóban, egyes műszerészek gyér munkával látják el feladatukat, amit nem is lehet tagadni, ahol lakom, ezen a területen is volt egy igen jó javaslata a knet-iptv szakadozásra egyik nagyon kedves barátomnak: ne feküdjön a modem, hanem álljon, attól jó lesz...érdekes módon semmi sem változott. Mindig is voltak, minden cégnél vannak, és lesznek is ilyen mentalitású emberek, de az esetek egy jelentős részében kiszűrik őket (persze mindig marad olyan, aki bennmarad).

    És megint más: DSL esetében a probléma nem az, amit állítanak (pedig ha csak ennyi lenne...), itt sokkal mélyebben van a probléma gyökere. Csak remélni tudom, hogy a hagyományos dsl vonalak el fognak tűnni, mert borzalmas minőséget jelentenek (szemben a vdsl/vdsl2-vel, bár ott sem maradéktalan az öröm sok esetben, de még mindig kevesebb a bánat).

    Remélem nincs harag, én megosztottam egy általam tapasztalt helyzetet, amibe lehetnek hibák, a jó szándék vezérelt, mert sok olyan esettel is találkoztam, ahol az ügyfél csak egy picit variált az alapvetőnek mondható felálláson (legyen az bármely technológia), a végén kiállították a számlát irányába. Ezért is írtam, érdemes mindig megfontolni, mit csinál az ember, mert sokszor egy ártatlannak tűnő dolog is sok keserűséget tud okozni az előfizető életében.

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Új hozzászólás Aktív témák