Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hackeeeee #43958 üzenetére

    "Arról már nem is beszélve, hogy nagyon sok hely van még lakótelepen is, ahol az 50, 80Mb-t sem tudják megbízhatóan szolgáltatni, pedig szerintük jó."

    Furcsa. Se a Digi topicban, se máshol nem látok erre panaszt. :U (Az meg már csak hab a tortán, hogy a 3 év alatt míg 80 Mbit-es digi csomagom volt, sosem volt sávszélesség problémám. Net is max. akkor nem volt, ha áram se.)

    "Lakossági szinten nem tudom mi értelme van ekkora sávszélességnek a "bezzeg nekünk van"-on kívül..."

    Verhetetlen áron kínálnak lakossági csomagban olyan sávszélességet, amit jelenleg egyetlen más elterjedt szolgáltató sem. Ha megtehetik, miért ne tennék?
    Sose értettem ezt a "minek?" hozzáállást, mikor valami szolgáltató bevezetett valami fejlesztést. Változatlan áron kínálnak a jelenleginél sokkal nagyobb sávszélességet. Miért kell ebben értelmet keresni? :)

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • dchard

    veterán

    válasz hackeeeee #43958 üzenetére

    kabelmania27, hackeeeee:

    1. A digi jelenlegi struktúrája (már ahol nem optika van), nem tud gigabites sebességet, mivel egy érpárat elvesz a telefon, de a területek nagy részén a felhordó hálózat sem. Ehhez komoly fejlesztés kell, bár ez nyilván nem hasonlítható össze egy olyan országos szolgáltatóval mint a Telekom.

    Szerintem ez kizárólag egy nagyon szűk területen optikán fog csak működni.

    2. Minden optikai hálózat kapacitása "végtelen", az elérhető sebesség leginkább a használt végberendezésektől (OLT és ONT) függ. A jelenlegi hálózatokon jellemzően GPON és GEPON technológiát használnak, hullámhosszanként 1 és 2,4Gbps-os sebességgel. Mindkét technológián készül a 10Gbps-os hullámhosszankénti verzió, illetve hullámhossz osztással (WDM) is növelhető a kapacitás. Egy fényvezető szál több terabites sebességre képes. Ne feledjük, hogy GPON és GEPON esetén is ezekhez a kapacitásokhoz időosztásban férnek hozzá az emberek!

    3. A Telekom ED3 hálózata valóban bővül: szegmentálással és új DS csatornák bekapcsolásával. De jelenleg úgy tűnik, ez maximum a 120-as területek bővítéséhez illetve szinten tartásához elég. Ha csak nem lesz látványos változás, a jelenlegi állapot alapján én nem látom a 240-es csomaghoz szükséges kapacitást a hálózatban. Ettől függetlenül a DOCSIS szabvány lehetővé teszi a jelenleginél jóval gyorsabb csomagokat is.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • szili.tamas1

    senior tag

    válasz hackeeeee #43958 üzenetére

    Mondjuk az annyira nem vicces hogy listaaron a jelenlegi csomagok teren a digi keresztbe lenyeli a t-t (itt most nem a platinagyemantsargarezkartya + 10 ev huseg kombora gondolok) ugyanez igaz megbizhatosagra is (erdekes modon altalaban ez a topik van tele a siramokkal, nem amaz). A ket plusz aramfogyasztot a tv + net eseteben nem is emlitem meg, a felaras hd-vel egyetemben. Ha pisztolyt nyomnanak a fejemhez akkor sem valtanek digirol.

    Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

Új hozzászólás Aktív témák