Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barni22

    tag

    válasz Barni22 #43065 üzenetére

    De írtam a mérésen kívüli észrevételeket is.
    Átlag délután 17 órától 24 óráig szar a ping./nem csak a játékra értem/
    Hétvégén mindig rossz bár vasárnap egész tűrhető.
    A szervereken kívül netezés közben úgy lehet észrevenni hogy nagy a ping ha akármilyen külföldi oldalra megyek fel,elég sokat gondolkodik sőt van amikor addig hogy a végén be se jön a lap ami mondjuk délelött igen.
    Magyar oldalaknál nincs ilyen jelű probléma.
    Én mint laikus még mindig azt mondom hogy a "nagy" telekom szervernél lehet baj legalábbis az adsl részlegen,mivel nem egy pesti ismerősöm panaszkodik erre akiknek szintén adsl netük van,én meg balatoni akárhogy is nézem az 100km.
    Mivel én novembertől májusig külföldön voltam és mesélték hogy volt valami országos leállás és azóta lett nekik is ilyen.
    Szerintem egy olyan switch lehet a központban rossz ami külföldre kapcsolja a netet az országból,de mint mondtam ez az én elmémből pattant ki lehet köze nincs hozzá,de józan paraszti ésszel ha gondolkozok akkor 4 után érnek haza az emberek,hétvégén nem dolgoznak és olyankor neteznek és túl van terhelve.de lehet hogy 20 éves az a swith és illene lecserélni,vagy azután a bizony leállás után valami meghalt a rendszerben.

    Barni

  • dchard

    veterán

    válasz Barni22 #43065 üzenetére

    Annyit tudok neked mondani, hogy DSL-en a válaszidő a modem koncentrátorig kb. 8-10ms. Minden más utána a belföldi transzport, és a nemzetközi gerinc (inkább az utóbbi). Tekintve, hogy a belföldi pinged rendben van, a nagyja (90-22=68ms) a nemzetközi irányon keletkezik. Bár hansúlyozom: én most mértem telekom hálózatából, és tartósan 40ms alatt van a válaszidő a külföldi hosztra amit használsz.

    A másik dolog, hogy még ha igaz is, hogy a románnak jobb a válaszideje, ha akkora láma, akkor meg nem azon a 30-40ms különbségen múlna a lövés és továbbra is te nyernél.

    A harmadik, hogy ezek szerint fos a játék motorja, ugyanis a különböző válaszidőből fakadó különbségeket a játéknak tolerálnia kellene, főleg hogy a különbség ezek szerint nem nagy. Ezt a modern játékmotorok legjobb tudásom szerint figyelembe veszik (nyilván ésszerű határig). A quake nem egy mai darab ez tény :)

    Egyébként ha a románok rám lövöldöznének, az engem is felkrna :K

    MOD:

    közben szerkesztettél.

    Futtasd a következő parancsot csúcsidőben úgy, hogy közben semmi és senki nem használja a netet:

    Start menü --> Futtatás --> cmd [enter]

    Parancssorban add ki ezt:

    ping 91.198.152.225 -n 1000

    Utána ha végzett másold ki az utolsó 5-6 sort amiben az eredmény van és másold be. Legalább lesz egy egzakt mérés.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák