Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz torma1981 #18728 üzenetére

    Nekem ugyan csak 1 tv-m van egy stb-vel de az iptv semmit nem vesz el az internet sávszélességéből. De úgy tudom, hogy több tv-nél sem. Ezt majd itt megcáfolják vagy megerősítik. Azt hiszem, hogy ilyenkor mindig az általad megrendelt csomag maximuma fölé "lövik" be a szolgáltatás sebességét, kellő sávszélt hagyva külön az internetnek és a tv-nek, hogy a kettő ne zavarja egymást. Ahhoz hatalmas viharnak kell lennie hogy a sat tv elmenjen. Azért nem megy az el, esik szét olyan könnyen, ez is tapasztalat. :)

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • gambeca

    tag

    válasz torma1981 #18728 üzenetére

    Egy kis SAT TV tapasztalat.
    Nincs havidíjas előfizetésem műholdas tv-re, ezt ennek fejében mondom.

    Tapasztalatim szerint ha analógba veszed az adást, akkor jóval több gondod lehet vele. Mivel már nincs vagy alig akad analógban fogható adás műholdon keresztül, így nem érdemes ezzel a részével foglalkozni. Jelen idő szerint szakad a hó Pesten, ilyenkor nem jönne be.

    Digitális rész, ez is egy kicsit "kényes".
    Mind2 esetében fontos hogy 100%-ban belegyen állítva a tányér a műholdra, tehát a jelerősség és a jelminőség legyen a lehető legnagyobb (analóg esetében külön mérőműszer kell, a digitális beltérikben általában ki írja, hogy mekkora a jelszint). Ha nem sikerül beállítani, akkor egy nagy eső vagy havazás, kockásítja vagy éppen nem fog bejönni az adás, más adás meg esetleg meg sem érzi.
    Tányér méretében, nem tudom mekkorát ad a T-Home, nekem 90cm van, látok 1-3 műholdat.

    Fej tekintetében, szerintem aki nem a tűéles full HD videókra utazik, annak elég az olcsó fej is. Fejtől függetlenül, bármelyik képes HD adások dekódolására mind1 (lényeg, hogy a dekóder tudjon DVB-S2 mpeg4-et), hogy az a fej 4ezer vagy 25ezer pénzbe kerül.

    Ez az én saját tapasztalatom.

    Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

Új hozzászólás Aktív témák