Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz djalmasi #137144 üzenetére

    Lehet, hogy félreértelmezem, amit szeretnél, de nem segít az értelmezésben, hogy nem fogalmazol világosan, illetve keversz fogalmakat. A „a domain [...] másik DNS-en van” kifejezésnek konkrétan nincs értelme, mint azt már részletesen kifejtettem pár hozzászólással ezelőtt. Ezen sem a sokéves tapasztalatod nem változtat, sem az, hogy azt hiszed, hogy „teljes mértékben tisztában vagy a fogalmakkal”. Az nem lehetséges, hogy te értelmezed félre azt, amit én írtam?
    Na de mindegy is, tényleg elengedem.
    Viszont most, a viktorhu-tól származó infó tudatában, már azt sem értem, hogy egyáltalán miből gondolod, hogy a Telekom hálózatában van a hiba. Ha a HGW újraindítása ideiglenesen megoldja, akkor vagy azzal van valami gond, vagy rosszul van valami konfigurálva a te hálózatodon. A szolgáltató hibáztatása előtt azért nem árt megbizonyosodni róla, hogy nem user error okozza-e a gondot.

    Ha legközelebb valamelyik „domaineden DNS szervert változtatsz”, akkor parancssorból nslookup programmal tudod ellenőrizni, hogy melyik DNS szerveren mikor jelenik meg a változás. Akár egy scriptet is írhatsz, ami mondjuk percenként automatikusan lekérdezi az adott domain IP címét mind a CloudFlare (vagy akármelyik másik, internetszolgáltatótól független), mind a Telekom DNS szerveréről, és az eredményt kiírja egy log fájlba, és akkor konkrét bizonyítékod lesz arra, hogy tényleg az utóbbival van a gond.

    Akkor sem haragudnék/sértődnék meg, ha szándékosan sértő dolgokat írnál nekem. Helyén tudom kezelni az interneten történő, kvázi anonim emberekkel folytatott beszélgetéseket.
    Ha meg nem akarsz valakivel folytatni egy beszélgetést, arra van egy nagyon egyszerű megoldás: nem kell válaszolni :)

Új hozzászólás Aktív témák