Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz #41133696 #27346 üzenetére

    Nem kell neki 15mega, ez nem BD :)

    H.264-gyel 8-10mega szokott lenni a bitrátája a fullHD adásoknak műholdon, IPTV-n, DVB-Cn és DVB-T-n is. Az a baj, hogy a broadcast enkóderek nagyon eszik a bitrátát a CRF miatt és alig javul a minőség. Sokkal célravezetőbb lenne, legalább a filmeknél, ha offline egy clusteren lekódolnák 2 menetben, és a már kész streamet csak tolni kéne kifelé. Eze gy jó kombi lenne, mert élő adásoknál nem annyira érdekes ez, a filmeket meg amúgy sem kell on the fly kódolni, így azonos bitráta mellett sokkal jobb lenne a minőség.

    Habár ezt a 8-10megát át lehet tolni egy közepesen jó minőségű ADSL2+ kapcsolaton is, az nyilvánvaló, hogy az összes szolgáltatás normális működéséhez (pl: legalább 1 HD stream + normális sebességű net) nem képzelhető el csak VDSL2, koax és optikai hálózatokon, illetve műholdon ha felveszik a TP-re.

    Ha már itt tartunk egyébként ezért zseniális ötlet az interaktív SatTV: a nagy sávszélességet igénylő műsorfolyam megy mindenkinek broadcast technikával holdról, és ha valaki VoD vagy más egyéb dolgot akar az meg megy neten. Így nem tereheljük szét a hálózatokat mint az IPTV DSL-en vagy koaxon, nem sugározzuk rossz esetben az összes adást IP-n, csak a VoD letltések, felvett adások visszanézése megy ilyen módon ez nagyságrenddel kisebb terhelés az IP hálózatnak. Ráadásul így bárkinek lehet HD adása akár sima DSL mellett is, és megkapja az IPTV-s kényelmet is.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz neszoljalbe #27365 üzenetére

    Spektrum kép kell a vonalról, hogy érdemben hozzá lehessen szólni.

    Ha régi 360R-ed van akkor SM50B, ha új fekete 360R-ed van akkor az általam írt szoftvert ajánlom, logouton megtalálod.

    Ezek nélkül csak tippelni tudunk, de könnyen lehet, hogy SNR lock és/vagy leraktak kisebb csomagra.

    A spektrumkép abban is segít, hogy eldöntsük: volt-e ennek valamilyen műszaki oka, vagy teljesen fals volt ez a művelet.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz gerolka #27371 üzenetére

    Ezt nézd meg:

    Dishpointer.com

    A T-Home az AMOS holdon van, ezt válaszd ki.

    Frankón megmutatja hogy mit hol merre, még a beállításokat is adott lokációhoz.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz gerolka #27379 üzenetére

    Szerintem haj szállal a t home sat vezet.a csatorna kínálat meg nem összehasonlítható

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz gerolka #27382 üzenetére

    Ha mechanikailag elég stabil ahhoz, hogy a 80-as tükörbe kapaszkodó viharos szelet is kibírja, akkor igen.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Allien #27391 üzenetére

    "Önnél megy a 20 mega, akkor az szinte tuti, hogy úgy is van. Ha meg azt mondja, hogy örüljön ha lesz 5 mega, akkor az is tuti."

    Ha azt mondja hogy önnél megy a 20mega 2+-on, akkor 99% hogy nem. Ha meg azt mondja, hogy 5 se lesz, megint csak 99% hogy csak KMK-zik (közveszélyes munkakerül :DDD ).

    Sikerült megtalálni a két szélsőséget megint...

    "Ugye, elvi síkon ki az, aki az adott területről talán a legtöbbet tud? Az a T-s, aki napi szinten arra felé jár"

    Ez meg pontosan olyan, ahogy leírtad: elvi sík :)

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz MY2K #27397 üzenetére

    Uhh, ez fájt :)

    Ezt talán a kollégáidnak kéne elmagyarázni, akik ha azt látják, hogy a 10megás előfizetés megy 8megával, és van hozzá egy 9-es margin, már jajongva rakatják is le az elfőizetőt 5megára (talán pont 10 hozzászólással ezelőtt volt pont egy ilyen, csak 20-ról rakták 10-re).

    "a csomag felső határa 10 mega ettől több nem lesz és ez alatt 1 és 10 mega között bármilyen értéket felvehet."

    Igenám, csak hogy ezt rengeteg tényező befolyásolja (vastagon nem csak a távolság meg a hálózat állapota). Ezek közül vannak olyanok, amikkel nem tudsz mit csinálni, viszont az esetek többségében, különösen ha szakadásos probléma van, akkor nem megoldás a lassítgatás, amit jellemzően csinálnak. Meg sem mérik a vonalat rendesen csak megy a lassítás, meg a túl messze vagy, meg a terhelt a hálózat é s ehhez hasonló bullshit szövegek, miközben pont ADSL-nél olyan nincs, hogy terhelt a hálózat, mert nem gerincben fogynak el, az érpár meg dedikált. Persze persze, tudom én: kevés az idő, nem lehet minden kötést rendesen átvizsgálni, nem lehet minden csatlkaozáshoz felmászni az oszlopra, pedig ez máshogy sok esetben nem megy. Nem ismeritek fel a modemhibát, nem tudjátok értelmezni a bitallokációs és SNR térképeket, és hosszasan sorolhatnám. Persze ez nem a ti hibátok: ha nem kaptok eszközt meg nincs továbbképzés, úgy nehéz várat építeni, de azért az legyen világos, hogy itt azért sokkal többről van szó annál, hogy messze van, meg hogy milyen a hálózat állapota. Például az, hogy a rendezőben mit hagytok agatok után, meg mennyire követitek és vezetitek a dokumentációt az rajtatok múlik, mint ahogyan az is, hogy képezitek-e magatokat ha már ezt a cég nem teszi meg.

    Nem egy olyan szerelőt ismerek, aki napi szinten alkalmazza az elhárításhoz a leírásaimban szereplő információkat, használja és érti a diagnosztikai eszközöket. Erről a nem túl sok kollégáról kéne mintát venni. Nem kerül egy fillérbe se.

    /egy mérnök/ ha már itt tartunk...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Allien #27395 üzenetére

    "Te menj ügyfélszolgálatoshoz, szenvedj, mert szado-mazót bírod."

    Most lebuktam. Valójában a 40-es kolleginák hangjára izgulok fel. :DDD

    A kamu olyan szinten érdeke, hogy gyorsan végezzen: szakad a net? Gyorsan levetetem kisebb csomagra, ránézek az SNR marginra, ami így legalább 15dB-t fog mutatni. Ugyan fingom nincs, hogy ez most mit is jelent, de megtanították, hogy ha 10 felett van az már jó. Majd könnyes szemmel előadja az ügyfélnek, hogy hát ennyit bír, öreg a vezeték, messez van (10 év alatt megnőtt a távolság...) stb. Majd elköszön, és a hozzá nem értő ügyfél még meg is kínlja kávéval meg hálálkodik neki... Ha kis szerencséje volt, a feleslegesen nagy margintól legalább a szakadások egy része megoldódik (habár a valódi okot nem tárta fel), a maradékkal meg nem foglalkozik majd az ügyfél.

    Sajnos a telefonosokkal ez a tapasztalatom. Akinek nem inge az tudja mit kell csinálni :)

    Legutóbb SAT-os alvállakozó volt nálam, az normális volt, értett is hozzá, segítettem neki, hogy gyorsabban végezzen. Vele elégedett voltam, be is írtam a munkalapjára, hogy 5-ösre értékelem. Az már kiderült, hogy nem osztogatom a bókokat, úgyhogy tényleg rendben volt. :)

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Hammy #27406 üzenetére

    Ki kell találnom valamit a pirellis szarok kihagyására, mert úgy látom egyre több ember szív ezekkel az eszközökkel, és az IP telefon miatt nem lehet őket kihagyni.

    Ne aggódjatok, közel a megoldás, egyik kedves fórumtárs meglepett egy pirellivel. Mivel diagolni nem lehet, így az a terv, hogy úgy csináljuk meg a dolgot, hogy egy normális modem illetve router mögé lehessen kötni úgy, hogy a rá kötött telefon még működjön:

    1. Kiderült, hogy szar a wifije.
    2. Kiderült hogy gyenge maga az eszköz DSL szempontjából is.
    3. Sehogy nem lehet normálisan diagolni.
    4. Sem finomhangolni.

    Ha lesz rá módszer (van ötletem), akkor egy logout posztban megosztom, hogyan lehet megszabadulni tőle.

    Hammy:

    Szerintem nálad is a pirelli kezdi beadni a kulcsot, de ha bejelented amit sajnos nem tudok jó szívvel ajánlani, akkor azt mondd, hogy szakad. Párszor ki is húzhatod a telefonvonalat hogy regisztrálja a központ.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz lemusz #27405 üzenetére

    És most még finom voltam és nőies :D

    Az ember jobb híján próbálja elbagatelizálni, elironozálni, cinizmussal és gúnnyal leplezni, de bármennyire is szórakoztató, a problémák sajnos nagyon is valóságosak... Egyébként elég fárasztó is az, hogy mindenki tőlem várja a frankó megoldást, mert senki nincs itt, akitől kellően kompetens választ kaphatnának. Ömlenek hozzám a privát üzenetek ebben a témában, mind elkeseredett elhajtott, átvert ügyfél (na nem az enyém). Most mondjam azt nekik, hogy 1412? Pont azért jön hozzám, mert azt hallotta hogy amikor már minden kötél szakad, akkor...

    Szóval nem méznyalás ez, ne gondolja senki.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Hammy #27412 üzenetére

    "Ez a központi reset nem is segít, ha egyszerűen a HGW kezdi beadni a kulcsot"

    Természetesen nem, az eszközhibát kizárólag csere tudja megoldani.

    Közben tegnap szívtam egy kört a Pirellivel, de annyira primco butított a felülete, hogy egyelőre nincs megoldás a kihagyására. Soros konzlja letilt a boot alatt. A webes felülethez kéne kitalálni a rendes admin jelszót, ezt majd megpróbálom megfejteni.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Allien #27417 üzenetére

    "Szakkönyvet??? Azé ne túlozzunk!'

    A szakkönyvben szakma van, nem emberi kapcsolatok, meg hogy ki hogyan csalja el a munkát bármilyen okból. Egyébként azt gondolom van annyi távközlési tapasztalatom (és messze nem csak DSL-es területről), hogy tudnék írni beőle szakkönyvet, mint ahogyan több szakcikket írtam már, de több esetben készítettem továbbképzési anyagokat is távközlési témában pont olyan figuráknak, akik azt hiszik, hogy értenek valamihez, aztán közben csak a triviális hibákat képesek elhárítani, mint a kihúzott vezeték vagy táp, hogy a példádnál maradjunk.

    Az az érdekes, hogy bár kevés ilyen van, mégis tudok mondani pozitív példát is: olyan emberet aki nem hosszasan azt ecseteli, hogy mit miért nem csinál meg, vagy végez el rendesen, hanem megcsinálja. Ők vajon hogy csinálják? A többiek meg miért nem úgy? Na ezen kéne gondolkodni a folyamatos mellébeszélés helyett.

    Egyébként hogy mondjak valamit ami a szerelőkön is átnyúlik:

    Azért vajon ki a felelős, hogy a DSM szarul működik? Az ügyfélszolgálaton azt sem tudják mi az (szerelők dettó, kíváncsi lennék te vajon tudod-e), de mérnökhöz kerülni nem lehet, mert majd egy műszakis kolléga "kivizsgálja", aki szintén nem tudja.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz g947 #27423 üzenetére

    Szia,

    Amit kaptál az homegateway, nem egy egyszerű modem.

    Namost a következőt lehet csinálni: a koaxot felejtsd el, csak drágán lehetne adatátvitelre beüzemelni, nem éri meg. HUB ugyanez. Az a baj, hogy a portok más PVC-n vannak, ezért nem működik ez a megoldás.

    AZ egy darab UTP-n fel lehet vinni 2x100megabitet a következő képpen. Az UTP kábelben 4x2 érpár van. A 100megás ethernetnek elég 2x2 érpár. A sárga-sárgafehér és a zöld-zöldfehér színű vezetékek képeznek egy 100megát a másik két vezeték pár pedig még egyet. Tehát a kábelnek mindkét végére fel lehet krimpelni 2-2 csatlakozót, így fel lehet vinni a netet meg az IPTV-t is egy UTP kábelen.

    Ha a pincében lévő wifi gyenge, akkor a megoldás az, hogy a HGW-ben letiltod a gyári WIFI-t, és veszel egy normális routert, amit majd az internetes kábel végére dugsz amit felvittél az emeletre.

    Krimpelő fogó kell hozzá meg RJ-45 dugók, de lehet venni ilyen fali csatlakozót is:

    Ebből veszel kettőt az egy darab kábel két végére, és úgy kötöd be ahogy fent leírtam. Ezzel talán egyszerűbb és kulturáltabb dolgozni, mint felnyomni két-két dugót egy kábelvégre. Nem is túl drága. Csak arra ügyelj, hogy két aljzat legyen kiépítve, sok ehlyen árulják úgy, hogy a második aljzatnak a bepattintós részt külön meg kell venni. Ehhez nem kell krimpelő fogó, és a két végén már lehet használni előre szerelt sima patch kábelt is az eszközök csatlakoztatására.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz dchard #27426 üzenetére

    Kifutottam a keretből.

    A fenti képen a kötési rend a te esetedben így néz ki:

    1. csatlakozó: 1. (sárgafehér), 2 (sárga), 3 (zöldfehér), 6 (zöld).
    2. csatlakozó: 1. (kékfehér), 2, (kék), 3 (barnafehér), 6 (barna).

    Fenti végén ugyanez pepitában.

    Ezzel a kötési renddel két darab egymástól független 100megás link jön létre. Ugyan nem túl szabályos, de 10-20méteren simán működik, de láttam már 40méteren is működő megoldást. Ha valaki SFTP-t huzatott UTP helyett ott teljes hosszban is megy (100+ méter).

    Egyébként családi háznál könnyen lehet hogy simán mellé lehet húzni még egy ethernet kábelt, például a koax helyére. de egy kábelcsatornában simán elfér 2 UTP + koax, csak egyszerre kell behúzni.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz TranceEnergy #27429 üzenetére

    "Ha éppen felszeretnék tölteni 1 fájlt valamilyen fájltmegosztóra(data), és eközben játszok 1 Online Játékon, akkor tökmindegy, hogy mennyivel töltök fel, legyen 2kb/s, akkor is a pingem felugrik az egekig..."

    Szerintem ez a routerben lévő ip stack hibája. Ha tényleg nem csutkázod ki a feltöltési irányt a feltöltéssel, akkor ott a router IP stackje lehet hibás. Láttunk már ilyet.

    A Pirellit nem tudod lecserélni, gondolom IPTV-d vagy IP telefonod van azért kaptál ilyet.

    Jelenleg dolgozunk a pirelli kiváltásán, de egyelőre egyetlen megoldás van a tűrésen kívül: IP telefon visszaváltása analógra, és normális modem és saját router.

    Mondjuk azt érdemes lenne rendes forgalommérővel megnézni, hogy amikor te azt gondolod, hogy 2KB/s-mal töltesz fel, akkor az valójában mennyi.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz g947 #27428 üzenetére

    Arra figyelj, hogy az egyes érpárakat szétszedheted, de az egyes érpárak saját csavarását csak a szereléshez szükséges lehető legrövidebb szakaszon szedd szét. Általában nincs is szükség adott érpár szétcsavarására, mert általában egymás melletti tüskébe kell őket betűzni a fali aljzaton. És ne felejtsd el a szerelés végeztével gyorskötözővel rendesen rögziíteni a vezetékeket a fali csatlakozóban, nehogy később szétjöjjenek. Van erre kialakított hely a dobozon belül.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Hammy #27434 üzenetére

    "A sávszélesség is visszaállhat, akkor csak központban tudják rátölteni a megrendelt internet díjcsomaghoz a fel/le sebességet."

    A DSL profilt a DSLAM porton állítják be, te csinálhatsz bármit a végponti oldalon. A probléma az, hogy factory reset után a VOIP profilja fog eltűnni, úgyhogy ne csinálja, és nem is oldja meg a problémát. Egyszerű áramtalanítás után ha nem javult meg, akkor vagy a firmware bugos, vagy haldoklik az eszköz.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz kiry #27437 üzenetére

    "de az STB-gyártókat nem hiszem, hogy kötelezték volna ilyesmire."

    Hohó hát dehogynem. Az STB gyártójának nagyon szigoró feltételeknek kell megfelelnie (plusz egy valag pénz), hogy egy adott tikosítást használhasson (Nagra, Conax stb.). Ott pontosan le van specifikálva még STB-n belül is (!), hogy milyen interfészeken, mit és hogyan kell titkosítani, kóddal ellátni. Nem nagyon érdemes ezeknek ellenszegülni, mert brutális pénzbírság vagy a gyártó certificate-jének a végleges visszavonása is lehet az eredmény, amit bármikor meg is tehetnek. Azt meg el tudod képzelni, hogy ha ez megtörténne, akkor hogyan húzná fütykösre a szolgáltató a gyártót, hogy lerohadt a hálózata.

    Asszem egyébként az ADB-kből valahogy ki lehetett húzni egy hiba miatt a pair key-t, így hekkelt STB-t rá lehetett venni arra, hogy azzal a kártyával működjön ami hozzá volt párosítva a gyárihoz, de a kártyát klónozni így sem lehetett, és olyan CA modulról sem hallottam, amit ilyen módon meg lehet okosítani, ha ugyan étezik egyáltalán okosítható CA modul...

    Nekem nem derogál amúgy a téma. Én azon a véleményen vagyok, hogy szemétség az is, hogy nem rögzíthetsz (egyszerűen normális minőségben), meg az is, hogy a 21. században nem használhatod a TV-d CA aljzatát akár a szolgáltatótó vett modullal.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz ekrisztian #27438 üzenetére

    Gratulálok az újabb nyertesnek :)

    Nincs mit tenni a bejelentésen kívül. Milliószor leírtuk, hgy a pirellinek ez az eredménye, úgyhogy marad a konzekvenciák elszenvedése.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Allien #27439 üzenetére

    Könnyen megindoklom: szar a végberendezés, amit (legalább is DSL-nél a pirellik) adnak hozzá. Pont.

    Az meg, hogy suttyomban átkötögetnek, hát a fejükre is borítanám az asztalat. Ha valaki megrendeli a váltást, az az ő hülyesége, de hogy IPTV mellé magától átszerelnek, hát az egy paraszt dolog. Főleg tájékoztatás nélkül. Erre mit lehetne mondani? Megint oda lyukadunk ki, hogy az ügyfél legyen résen, meg értsen hozzá stb. különben átb@sszák a fejét a vacak telekomos üzleti folyamatok helyett...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz ekrisztian #27446 üzenetére

    Szerintem a telefonról sem meg az IPTV-ről sem kell lemondanod:

    1. Telefont váltásk vissza analógra, nincs műszaki akadálya.
    2. Az IPTV működik saját router mögött is, csak olyat vegyél amiben lehet priorizálni, hogy az IPTV-nek legyen mindig sávja (Tplink 1043ND képes erre és egy jó router).

    Ez utóbbiban nem vagyok biztos, de javítsatok ki. (mármint hogy saját router mögül is megy-e, de nem látom a műszaki akadályt).

    És akkor veszel egy normális modemet, és valszeg már ennyitől me gis oldódott a probléma, de ha nem, legalább tudunk diagnosztizálni, finomhangolni.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz villamos #27465 üzenetére

    Őrület...

    Azért mondtam neki, mert nem MUSZÁJ lemondania ha például a nagymama azon ingyen hívja stb.

    A másikra: ezt is százszor leírtuk már, hogy DSL-en nem jó buli az IPTV, vehet helyette jóval olcsóbb SATTV-t ami a sávot sem foglalja.

    Minden előfizető azt csinál amit akar, vagy a hűségszerződése enged.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Szokenesz #27467 üzenetére

    Nagyon egyszerű:

    Ha van analóg telefon is, akkor kell a telefonnak alközpont az ADSL-nek meg DSLAM.

    Ha kizárólag VOIP lenne, akkor elég lenne csak a DSLAM. Itt ugyanaz a helyzet, mint az analóg kábeltv-vel: nem lehet rá előfizetni, hogy 1-2 év alatt kipusztuljanak róla az előfizetők és ki lehessen kapcsolni, amiben van igazság, mert párhuzamos infrastruktúrákat fenntartani kész veszteség.

    Ráadásul sok helyen már tizenpár éves cuccok vannak, amik egyre sűrűbben romanak el, sokat fogyasztanak, drága és/vagy nincs hozzájuk alkatrész stb.

    A probléma nem a VOIP-pal van, hanem hogy:

    1. Mi a fenéért nem mondják meg a hozzá tartozó felhasználói nevet jelszót? Akkor simán lehetne normális saját eszközökkel is használni.

    2. Miért nem adnak eleve normális vasat hozzá?

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz btz #27476 üzenetére

    Szürke modemet felejtsd el, a feketére meg rakd fel ezt:

    http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

    Utána tudsz a DMT-vel is diagolni, de a webes felületre is fejlesztettem grafikonokat, én inkább arr a 4-re meg az Info gomb kimenetére vagyok kíváncsi.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Rick4 #27487 üzenetére

    Te túl hülye vagy nem ismered eléggé a technológiát sem a piaci környezeted ha ezt le bírtad írni.

    Példa: nincs alternatíva (ország 90%-a), DSL az alaptechnológia, van 30dB csillapítása. Itt tudod mit fog elérni az asztalborogatásával? Hogy az egyébként 14-15-tel menő papíron 20-as csomagját lerakják 10-esre. Semmit többet. Lehet, hogy te még nem hallottál a fizika törvényeiről, de a DSL modem már igen :) A kötbér igényre dettó ugyanez, illetve szerződést bontanak vele aztán mehet a betárcsázós szolgáltatás...

    Csak a karácsonyra való tekintettel voltam ilyen finom.

    Egyébként biztosíthatlak: csak azért megy a 120/10-ed mert 70 év az átlagéletkor, ergó nincs túl sok aktív előfizető a környékeden. Majd amikor elkezd 30-40megával működni csúcsidőben, de úgy masszívan, majd akkor villants egy ilyen story-t, hogy neked 72 órán belül:

    1. Bővítettek optikát.
    2. Bővítettek CMTS-t.
    3. Szegmentálták a hálózatot.
    stb.

    Szólj ha sikerült.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz btz #27505 üzenetére

    A vonal szép.

    A Target SNR margint a modem webes felületén állítsd át 60%-ra, majd lap alján Save és az Admin menüben reboot. És már meg is lesz a 20mega.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Rick4 #27509 üzenetére

    Akkor idézem:

    "Mi értelme volt? Nem olvasod, amire válaszolsz? Leírtam, nem itt kellene sírni, hanem amíg fennáll a hiba, minden nap hibajegyet felvetetni. Ja, hogy ahhoz már telefonálni kell? Be kell menni, és az asztalt felborítani, ha 72 órán belül nincs elhárítva a hiba, kötbérigényt beadni. Olvashatta bárki az én történetemet 3 évvel ezelőtt, lám, ott ugyanezt játszottam, és milyen érdekes, megoldódott.

    Most nem arról beszélek, hogy mindenkinek menjen 120-szal, hanem az az érték nagyrészt meglegyen, amire előfizetett. Higgyétek el, az, hogy nem hagyod annyiban (és itt nem a ph fórumozós sírós hozzászólásokról beszélek) eredményt hoz. Ennyi."

    Hol is van az amit el sem olvastam?

    Pontosan leírtam, hogy mit lehet ezzel elérni. Ennyit a te emberismeretedről. Sőt azt is leírtam: hogy nálad merő véletlenségből miért működött az asztalborogatós mutatvány. Lehet, hogy nekem nincs emberérzékem, de neked szintén nincs, csak még ehhez a racionalitás érzéked is hiányzik.

    Egyébként meg fogsz lepődni: elég sok ember problémáját sikerült már itt megoldani, ebbe a relatíve jól működő rendszerbe sikerült neked belerondítani ezzel az értelmetlen trollkodással, hogy mi módon kell asztalt borogatni.

    A többség nem sírni jön ide, hanem segítségért, amit jobbára meg is kapnak, ha látszik a konstruktív hozzáállás.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz D@ni88 #27516 üzenetére

    Én a routertech megfelelő verzióját ajánlom.

    www.routertech.org (regelni kell, hogy le tudd tölteni).

    Itt egy videó a frissítéshez:

    http://www.youtube.com/watch?v=-k9V3zL3PJ8

    Videóból minden kiderül, hogy mit és hogyan kell leszedni.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz btz #27517 üzenetére

    Rendben van. Örülünk hogy működik.

    60% alá semmi képpen ne rakd ez a lényeg. Ha 70-80%-on is hozza az elvárt sebességet akkor rendben van.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27522 üzenetére

    Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk állapítani, vonaldiagnosztika kell.

    ha régi szürke 360R modemet van akkor az SM50B alkalmazással lehet ilyen képet készíteni, ezt oszd meg velünk.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz swatti #27531 üzenetére

    Az adatokból az látszik, hogy az ADSL kapcsolat rendben van, családi 15/1-es előfzetésed van.

    Ha az analóg telefon biztosan analóg (a pirelli előtt lévő szűrőbe csatlakozik és nem a pirellibe van bedugva),

    akkor lehet készülékhiba, vagy valamilyen kötési kábelezési probléma, esetleg maga a szűrő is lehet vacak.

    Én kipróbálnám, hogy a szűrő elé rögtön a fővonalra feldugom az analóg telefont. Ha ott is rossz, akkor másik készülékkel is ki kéne próbálni, hogy kizárjuk a készülékhibát, illetve ha másik analóg készülékkel is rossz, és már nincs kötés a lakásban/házban amit át lehetne nézni, akkor be kell jelenteni, lehet a port adta meg magát a központi oldalon.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz #15241216 #27530 üzenetére

    Csak úgy lehet kikényszeríteni az IP cím váltást, ha megváltoztatod a kábelmodemre csatlakozó eszköz MAC címét.

    Ez egy router esetén elég egyszerű, mivel van rá menüpont (clone MAC address), PC-nél is meg lehet oldani, de ez már macerásabb: néhány hálókártya gyártó mellékeli ezt a driverében, de van amihez külön szoftver kell.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz swatti #27534 üzenetére

    Tehát akkor nem analóg telefonod van, hanem VOIP. Nem érted a különbséget a kettő között.

    Akkor lenne analóg telefon előfizetésed, ha a telefon készülék NEM a pirellibe, hanem az előtte lévő szűrőbe csatlakozna. Neked VOIP telefon szolgáltatásod van, amit a Pirelli alakít át a régi telefonkészüléked számára is értelmezhető jelekké. Ezért van a telefonkészülék a pirellibe dugva.

    Ebben az esetben is kipróbálhatod amit írtam, de VOIP mellett csak az ügyfélszolgálatot lehet hívni ha a szűrő elé kötöd a telefont (nem is kell szűrő, ha már itt tartunk). MOndjuk arra jó, hogy kipróbáld a telefonkészüléket illetve hogy kizárjuk a pirelli hibáját. Így már csak a telefonkészülék vagy a pirelli lehet vacak.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27561 üzenetére

    A fekete 360R re az általam írt szftver a megoldás, minden részletesen le van írva, olvasd végig:

    http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

    A szürkére az SM50B.

    MIndkét esetben csak akkor működik a dolog, ha a modem a PC_hez közvetlenül csatlakozik, és a PC hálókártyája így van beállítva:

    IP cím: 192.168.1.2
    Maszk: 255.255.255.0
    Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1

    Így az SM50B le tudja majd kérdezni a szürke 360R-et, illetve a feketét is rendesen át tudod szoftverelni és le tudod futtatni a diagnosztikát. Ha van feketéd én nem bajlódnék a szürkével, sokszor fals képet adnak amikor puszutló félben vannak. SOkkal több és pontosabb adatot tudunk kinyerni a fekete 360R-ből a leírás követésével.

    Gyk: routeren keresztül NEM megy.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz rétisün #27582 üzenetére

    Nem csak hogy nem tesz jót, de a modem áramtalanításával húzod el a zajt a vonalakon, és nem csak a sajátodon.

    SOkszor elmondtuk már de akkor még egyszer: DSL modemet, vagy DSL HGW-t SOHA nem áramtalanítunk. A PC-vel meg a többi szutyokkal mindenki azt csinál amit akar (a saját kárára), de a DSL modem/HGW huzogatásával mással is kicseszik. Mióta a DSM aktívan rombolja az amúgy ép vonalakat is, különösen nem ajánlott ez a magatartás.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz KaiotEch #27592 üzenetére

    Vonaldiagnosztika nélkül nem tudunk mit mondani, azt csináld meg.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz poli27 #27620 üzenetére

    Ebben csak részben értünk egyet, legfőképp a magyarázat nem stimmel.

    UGye olyan, hogy digitális jel, vagy digitális csatorna nem létezik, minden esetben analóg jelet próbálunk úgy átalakítani, hogy az a digitális rendszer logikai felépítésének próbáljon megfelelni. Például egy analóg jel bizonyos feszültségszintjeihez társítunk információkat: a hordozó attól még analóg marad.

    Namost ha a csatorna az előírt paraméterektől jobban torzítja a hordozóként funkcionáló analóg alapjelet, annak nem feltétlenül az lesz az eredménye, hogy nincs kép, vagy ha van akkor minden stimmel. Előfordulhat, hogy képkocka dobások keletkeznek, néha meg-meg reccsen, akad a hang, bizonyos makroblokkok sérülnek. Ez nyilván nem egy 2méteres kábelnél fog bekövetkezni, de gondolj a következőre: mondjuk kell 15 méter HDMI kábel. Itt már jó minőségű vezetéknél is határ eset, hogy pusztán a hosszból fakadó csillapítás miatt nem lógunk ki a specifikációkból. Namost erre még rájön a valamivel gyengébb kontakt a két csatlakozó végnél, és már jöhetnek is a problémák. Szóval ez a történet nem fekete vagy fehér. Szaktopikokban is sokat lehet ilyen esetekről olvasni.

    "Ez kb pont ugyan az mint az aranyozott dugós optikai kábel"

    Nem jó példa, mivel optikai kábelnél a csatlakozó (inkább foglalat) anyaga semmilyen szempontból nem befolyásolja a kommunikációs csatorna minőségét. A jó példa az aranyozott digitális koax csatlakozó SPDIF csatornánál, vagy a már említett HDMI. Mindkét esetben - ha csak minimálisan is - de függ a kommunikációs csatorna minősége a csatlakozókon alkalmazott anyagoktól, bevonatoktól (meg még millió más dolgotól is persze).

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27642 üzenetére

    Mit nem fogadott el?

    A firmware frissítéshez semmilyen jelszó nem kell, gondolom ez sikerült.

    Miután az új firmware fent van a felhasználói név root a jelszó pedig 0000 (négy darab nulla). A webes felületre is, meg telnetre is, meg a DMT_ben is ez a felhasználói név/jelszó páros).

    Ez a kép is több a semminél de egészítsd ki mindenképpen.

    Erről a következő mondható el:

    2megás csomagnak megfelelően van beállítva.

    A kis sebeségű csomag miatt nehéz jósolni (ha kinyernéd a feketéből az adatokat sokkal pontosabb lesz), de az látszik, hogy lefelé minden különösebb probléma nélkül meg lehet a 15-16mega (SNR marginal hangolással akár ennél több is), felfelé pedig biztosan meg lesz az 1mega. Tartalék jelenleg bőven van a vonalon.

    Összességében jó a vonalad, rendelhető a 20/1-es csomag (a modemet persze cseréld ki a feketére).

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27644 üzenetére

    Azért mert ahhoz a modem eredeti felhasználói neve, jelszava kell. Több féle kombináció is van:

    root/admin
    root/Admin
    root/Bridge

    esetleg ezek közül valamelyik:

    admin/admin
    admin/Admin
    admin/Bridge

    A szakadások más miatt vannak az biztos, szó nincs ilyen baromságról, hogy nem bírja a vonal. Újabb "szerelőkibúvó".

    Egyébként ha továbbra sem sikerül belépned ennek ellenére megpróbálhatod a frissítést: ezt a verziót töltsd le: Board ID 96338L-2M-8M.

    Ha megvan akkor a webes felületen a 4 grafikon és az Info gomb kimenete kell, illetve ha szakadásos problémáid vannak, akkor a leírás szerint SNR monitorázást kéne csinálnod amikor a leginkább veszélyeztetett a vonalad.

    Egyébként jó eséllyel a régi 360R szürke modemed miatt szakad a net.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz barnam_ #27645 üzenetére

    Nálad nem sok értelme van új modemet venni, SNR margin csökkentéssel lehetne max 1-2megát nyerni, de ennyi pluszért én nem vennék modemet. Ha mégis vennél valamit, akkor 360R T1E fekete bármely t-Pontban beszerezhető.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz barnam_ #27648 üzenetére

    Akkor fekete 360R a megoldás az általam írt firmware-rel:

    http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

    Ha meglesz az új modem azért készíts majd diagot és rakd be ide, lehet más probléma is van ott.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Allien #27649 üzenetére

    A szürke 360R-eknek több problémája is van:

    1. A kondi kiszáradós jelenség: szar is bennük a kondi, nem is szellőzik, ezért kiszárdnaka kondik és elkezd szakadni, dobálni.

    2. Maga a chipkészlet amit használnak benne (Trendchip) egy noname kínai szutyok: sem érvényes licensszel sem érvényes DSL forum tagsággal nem rendelkeznek, lassabbak is mint egy jóféle Broadcom chipes fekete 360R vagy 321B. Szerintem egy régebbi BCM-et próbáltak lekoppintani, de nem sikerült valami jól.

    3. Beállítási lehetőségei rendkívül nehézkesek és diagolni is csak nehezen és korlátozottan lehet.

    Ez velük a probléma. Jellmezően ha a kondikat kicserélik bennük, akkor jól működnek, 10megás csomagig lehet őket használni (kondicsere után), felette viszont könnyes búcsú.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Allien #27653 üzenetére

    Sajnos megint tévedsz: a régi B3 valóban csak 8megát tud, a nagybb számban kint lévő C3 már ADSL2+ képes. Vonalszimulátorral kijön belőle a 24mega ha normális állapotban van. Feltöltésben nem tud 1200-at, csak 1000-et.

    Én is fogok eladni 3 darab C3-mat amit takkra újrakondiztam, úgyhogy most örök élet + 1 nap, 10megán simán elmegy, 2000 Forintot szerintem megérnek :) MIndet lepróbáltam, mind hibátlanul fut, ráadásul amit sokan nem tudnak: soros konzolon rá lehet venni őket arra, hogy BCM DSLAM-mel is rendesen működjenek. Úgyhogy normális vonalon 10megáig nincs velük probléma kondicsere után.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27656 üzenetére

    UGyan leírtam vagy 5-ször csak ma, hogy a webes felületről a 4grafikont + Info gomb kimenetét kérem, de végül is nem baj. Továbbra is ezeket várom.

    Pont nézem, hogy még a külön neked címzett hozzászólásba is leírtam, hogy pontosan mi kell...

    Az már most látszik, hogy gáz van, többi képből és adatból okosabbak leszünk. SNR monitorozást is lehet csinálni a leírás szerint.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27659 üzenetére

    Na erről van szó.

    Amit sejtettünk mostmár látható is: brutális a teljes spektrumot felölelő zajosodás látható.

    Első körben az lenne a feladat, hogy megcsinálni ezt a mérést az átadási ponton szűrő, elosztás és minden egyéb ilyesmi nélkül, rögtön a fővonalra feldugni a modemet. Fontos hogy lássuk: ott mi a helyzet.

    Kicsit mesélj még arról, hol laksz (utca elég), illetve hogy családi ház, társas stb.

    Az SNR monitorozás továbbra is hiányzik, ott három órával számolj és pontosan a leírás szerint csináld, ez nagyon fontos. SNR monitorozás hogyan!!!

    Az biztos, hogy emiatt szarakodik a vonal. Megpróbáljuk kideríteni az okát, de jó eséllyel az alaphálózatban van valami csúnya gubanc. AMi még érdekes, hogy ez nem áthallási zajnak tűnik. Ha családi házas övezet, akkor érdemes volna megnézni, hogy a lég vagy földkábel ami megjön, van-e földelés, mert ezt általában nem szokták földre közösíteni. Ezen túl az általános dolgok: minnél rövidebb legyen az átaádsi pont-szűrő-DSL modem közötti távolság, érdemes átkábelezni minimum fali UTP-vel, de ilyen zajnál akár SFTP-vel az ADSL modemig menő részt, és minden felesleges toldást, elosztást kötést megszüntetni.

    Tény, hogy ritkán látok ilyen pocsékul zajos vonalat, de ennek oka kell legyen. Igyekszünk megtalálni.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27663 üzenetére

    "körülötte 1-2 fával aminek a lomba tavaszal-nyáron hozzáér"

    Vissza kell vágni a fákat, lehet már így is sérült a kábel...

    "a lakásba, pontosabban a tetőre egy dobozon keresztül jön be"

    Ez a padláson vagy a ház oldalán van ha jól értem. Ez az átadási pont.

    Na itt kéne megnézni, hogy:

    1. Van-e a légkábelben földelő szál (egy csupasz acélszál jellemzően), jó eséllyel van ilyen, és még jobb eséllyel ez nincs földre közösítve ergó nem ér semmit, ezt földelni kell.

    2. Ettől a ponttól kéne egy fali UTP kábelre cserélni a meglévő telefonkábelt egészen a modemig, osztás toldás minden más nélkül. Ha nincs analóg telefon akkor szűrő sem kell. Itt mondtam azt, hogy ha menő vagy akkor UTP helyett SFTP kábelt használsz, ami árnyékolt, és akkor a légkábel földelő szálát az SFTP földelésével (meg a nem használt érpárokkal) össze lehet kötni, és lent a lakásban lévő végen már lehet könnyen földpontot találni, a legegyszerűbb a fűtéscső használata erre a célra.

    A település nevére még kíváncsi vagyok, megnézzük van-e valami speckó zavarforrás nálatok, de én nem csak rádióadást látok a képen, az egy csúcs formáláyban jelentkezne itt viszont szélessávú zaj van...

    A félreértés elkerülése végett: a vonalad tudna 15megát, jelenleg (is) a zaj miatt vannak a problémák.

    Csinálj képet ezekről a kötődobozokról lehetőleg nyitott állapotban hogy meg tudjuk nézni, minél jobb a minőség annál jobb.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27665 üzenetére

    Kécskén van rádióadó, de az csak FM sávban ad, nem érdekes az ADSL-nek.

    legközelebb Szolokon van adó 1188kHz-nél, MR4 nemzetiségit tolnak róla combos adásteljesítménnyel. Ez a zavar látszik is szépen, csakhogy ez mindössze 4-5 vivőt érint, nálad meg a 2/3 sáv retek.

    Továbbra is azt tudom mondani mint eddig:

    1. Földelés ellenőrzése.
    2. Kábel cseréje a kötődoboz (átadási pont) és a modem között SFTP-re.
    3. Földelés szabályos kötése.
    4. Bónuszként létráról valahogyan nem ártana szemrevételezni a légkábelt, ne sérült-e a fával való dörzsölődés miatt, a szerelők gondolom már ellenőrizték a légkábel első kötését a telefon póznán.

    Egyik sem olyan meló, amihez különösebb szakértelem kell, házilag elvégezhető 1-2 óra alatt (gyakorlattal 20 perc).

    Illetve azt még kipróbálhatod, hogy éjszaka hajnal 2-3 óra körül csinálsz még egy mérést ott ahol a modem van, hogy lássuk a probléma időszakos-e, vagy sem. Ugyanazokat aképeket kell feltöltened mint eddig, csak előtt indítsd újra a modemet.

    Egyébként ha elkészül a kábelezés és ez sem segít, akkor is van megoldás: törzsérpár-csere. Szépen elballagnak az első rendezőhöz, és ott megmérik: látszik-e zaj. Ha igen, akkor törzsérpár csere. Ha nem, akkor a rendező és a ház közötti vezetékszakaszon van probléma. Láttam már hibásan kötött DSL-t, de az nem így nézett ki...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz villamos #27667 üzenetére

    Ez csak részben igaz. Az átadási ponttól kezdve a telefonhálózat az előfizető tulajdona, ezáltal a felelősség is az övé a megfelelő kiépítésre, karbantartásra stb. Természetesen megbízhat ezzel szerelőt (is), de az pénzbe kerül. Mint ahogy a lakásban lévő villamoshálózat sem az ELMŰ gondja.

    Abban viszont egyetértek, hogy sokkal proaktívabbnak kéne lennie a szerelőnek (is): tegyen javaslatot, nézze át a kötéseket az alaphálózatban (ugyan hány kötési pont lehet egy faluban, maximum 4-5. Többe kerül 5-ször visszamenni időben is pénzben is.

    Szakképzett szerelő ezt is el tudta volna hárítani elsőre is, vagy ha elhárítani nem is tudta volna mert mondjuk kevés a szabad érpár, legalább meg tudta volna mondani, hogy mi a helyzet.

    De mindent szépen sorjában: először az előfizető hálózata legyen rendben, utána már lehet úgy vegzálni a T-seket is, hogy biztosan az ő hálózatukban van a hiba.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz greyslay #27671 üzenetére

    Jobb let az eredmény az tény.

    Látszik a két zavar forrás: Kossuth árdió és MR4 nemzeti Szolnokról. Ezeket ki fogjuk zárni, bár még redukálható a szintjük.

    Nálad elég egyszerű a megoldás:

    A "doboz" című kép az átaádsi pont. A jobb alsó sarokban jon ki belőle egy szürke kábel. Na ezt kell cserélni fali SFTP-re, és ebben a dobozban kell a földelést is ellenőrzini (közösíteni).

    SFTP-ből a narancs-narancsfehér vezetékeket fogod használni, a többi nem használtat közösíted a földdel illetve a légkábel földjével és ha van még benne nem használt vezeték akkor azzal is, a modem felőli végén meg felnyomod az RJ11-et a narancs-narancsfehérre és már dughatod is a modembe. Így kihagytál két ócska kötést (gordiuszi csomó, és ami a modem előtt van), és a zaj jelentős részét is távol lehet tartani.

    Veszel 10 méter fali SFTP-t, pár darab RJ11 csatit és már meg is van oldva a dolog. Rj11 krimpelő műanyag 1000HUF de akár kisollóval csavarhúzóval is be lehet ütni, de csak óvatosan az ujjadra vigyázz :)

    Szépen csövezve van, padlásról letolod a csőben az SFTP-t és készen is vagy.

    Nem egy nagy kaland.

    Amit csinálj még meg: DMT-ben a CLI fülön add ki az

    adslctl info --SNR
    és az
    adslctl info --QLN parancsokat és a teljes kimenetüket másold szöveg fájlba mint az Info gomb kimenetét és küldd el, ebből kinyerjük a kizárandó vivők listáját.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Allien #27674 üzenetére

    Félmegoldásokban nem utazunk :)

    Falun biztos van valakinek megfelelő méretű létrája, onnantól kezdve ez már nem nagy feladat. Arról nem beszélve, hogy a jelentős külső zaj miatt csak akkor derül ki valójában mit lehet nyerni, ha már megcsinálta. Amíg nem földelte a légkábelt addig nem derül ki mennyit tartana távol a megoldás hiába csattintja fel a modemet a gordiuszi csomónál.

    Csinálja meg rendesen, 10 perc spórolás nem éri meg. Tudod, ő nem telekomos szerelő :DDD Bocs ezt nem tudtam kihagyni.

    Egyébként tudok neked mutatni képet, hogy ez mennyit számít. Gyereknek solton volt problémája, kossuth rádió kiütötte a fele sávját + 40dB csillapítás. Mire végeztünk, 8mega körül tudott a vonala, előtte a 4mega is szakadt... Ős if öldelt meg SFTP-zett meg kizártuk a maradék szar vivőket. Itt nem ilyen rossz a helyzet, szóval nagyobb javulást várok. Azt szeretném, ha 10-es csomagot tudna rendelni, mire végez, és erre minden esélye megvan.

    Egyébként újabb tanulság látható a képek között:

    A modeme azt mondja 10mega körül tud, ehhez képest 2mega szinkron van és 8.8dB-t mond fütyül és hazudik a modem lefelé marginra. Ne dőljünk be ennek kedves kollégák :) Kiszámolható, hogy ezen a vonalon 20dB körüli a margin a mostani sebesség mellett.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák