Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aylarth

    tag

    válasz Cobra. #2083 üzenetére

    Lehet, hogy tévedek, de mintha v.hol úgy olvastam volna, h. még a ez a APC Back-UPS RS 1000VA -os se ,,valódi" sinusz-os jelet adó típus.
    Viszont 70eFt, annyim egyenlőre nincs rá - jó darabig nem is lesz- viszont a gépem érdekes dolgokat csinál, szal egyenlőre marad az Inform -elviekben ez is tudja az AVR-t, Cold Start-ot, és áromtüste, tulfesz védelmet, amire nekem elsődlegesen szükségem van. A többit meg majd mutatja a tapasztalat - más nem gari-csere.
    Amúgy egyetértek Veled, de h.ha annyi nincs, viszont mégis kell, akkor v.mi elfogadható ár/érték arányút szeretne az ember találni a pénzügyi lehetőségeken belül.Szubjetíve ennél jobbat most nem találtam.

  • tdd587

    őstag

    válasz Cobra. #2083 üzenetére

    Konkrétan Zalman ZM460B-APS táppal kellene mennie. Ebben FSP belső van.

    Az, hogy 4 vagy 10 percig menne a gép áramszünet esetén, teljesen lényegtelen számomra. A lényeg, hogy bármilyen ingadozást, rövidebb kimaradást átvigyen és ne kattogjon egész nap. Én ezt értem megbízható alatt.

    Ha jól sejtem, akkor a következőket tudjuk, így vásárlás előtt, magunk között:

    1. A UPS egy adott táppal vagy működik majd vagy nem. A PC-hez tervezett UPS-ek akár azonnali halállal reagálhatnak a PC-vel való összekötésre. Természetesen a gyártók még csak apróbetűben sem említenek semmilyen összeférhetetlenséget. Reklamációnak helye nincs, ha nem megy ráb*sztál.

    2. A UPS úgy egyáltalán vagy működik majd vagy nem. Lehet, hogy villámtevékenység közben nem. Lehet, hogy igen. 2008-ban ez is szerencse kérdése. Reklamációnak helye nincs, ha nem megy ráb*sztál.

    3. A megadott terhelhetőségi értékek is viszonylagosak. A megadott számok semmit nem jelentenek, a 20 perc tartási idő lehet akár az ötöde is, de lehet, hogy azonnal túlterheled vele a UPS-t, akkor is, ha szerinted még bőven bele kellene férnie az áramfelvételnek a határokba. Reklamációnak helye nincs, ha nem megy, ráb*sztál.

    4. A UPS zajszintjéről semmit nem tudunk előre. Reklamációnak helye nincs, ha kattog, akkor így jártál.

    5. Egy boltban az eladóktól természetesen mindent megkérdezhetsz, a válasz a szokott 'nem tudom' és 'ön dönt' lesz. Ha valami nem működne, nem úgy működne, akkor a 3 napon belüli elállás talán megillet, talán nem. Talán tudod cseréltetni valamire, ami működik is, talán nem. Természetesen kompatibilitási okok miatt jogod van tudomásul venni, hogy ők nem tehetnek semmiről. A tápod típusa egyébként is túlmegy a jóizlés határán.

    6. A fentiekkel összefüggésben bármilyen hiba a te hibád. Vettél volna márkásabb, drágább UPS-t. Bármit is jelentsen az, hogy márkás, hogy drága.

    Egyszóval ha semmi nem működik, semmi nem biztos, akkor miért vegyek UPS-t? Ezt a semmit áramszámla ellenében megkapom a szolgáltatótól is, meg a jóistentől, amikor csapkodnak a villámok.

    Most komolyan, költsek el 80e forintot és bízzak az eladók jóindulatában, hogy ha sz*r, akkor másnap is szóba állnak velem?

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • didyman

    őstag

    válasz Cobra. #2083 üzenetére

    Nem, nem sima négyszögjel, hanem szimulált szinusz, ami lehet többféle: Diódával vágott, vagy ún. "stepped approximation", amit inkább képpel mutatnék meg: Ennek azért semmi köze a négyszöghöz, illetve annyi, hogy négyszögjelek szuperponálásával hajtják végre, a burkológörbe pedig kis csalással szinuszra adódik. Ezzel a jellel semmi baja az aktív PFC-knek, az első szembejövő bemeneti szűrő rendesen megsimogatja.
    Az említett Inform UPS egy kifejezetten normáls és súlyos darab, ha azt vesszük alapul, hogy 600VA-es létezik 10k körül, akkor nem hiszem, hogy az ára miatt annyira aggódni kéne..

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák