Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz PROTRON #19947 üzenetére

    Ha már a mobil net szóba került, lehet másnak is segítség.

    Én 3-4 éve olyan helyre költöztem, ahol csak ADSL-volt és abból is nagyon-nagyon gyatra, ezért már alapból mobil nettel ugrottam a költözésbe. Ezen a térképen megnézheti az ember, merre vannak tornyok és azok mit tudnak: [link]
    Én vettem egy LTE6 képes modemet és router-t továbbá 2db (mimo) nagy nyereségű antennát, ha irányítottat vesz az ember, akkor egészen elképesztő távolságokat lő át ( [link] , [link] ), ezek nem olcsóak.

    Sokan szoktak is komplett rendszert eladni, amikor hozzájuk is eljön a rendes net. (Nálam backup-ként funkcionál, mert otthonról dolgozok)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Bikkrom

    senior tag

    válasz PROTRON #19947 üzenetére

    Köszönöm szépen mindenkinek. Valahogy mostmár megoldom. :R

    amargo:
    Itt meg ADSL sincs és a mobilnet is gyatra. Azért van TP-Link Archer MR600-am, mert építkezés alatt LTE módban ment a modem (riasztó, kamera rendszer, azoknak elég volt az a 3-4 megás net amit itt tud a mobilnet). Aztán beköltöztünk és a sebesség meg a havi 100 giga is kevés volt. Maradt a mikrohullám vagy komolyabb LTE antenna és marad a mobilnet. A mobilhoz nagy lett volna a befektetés, és korlátos maradt volna, drága havidíjjal. Végül a mikrohullám nyert. Esőben, hóban, szélben is hozza a 14-18 ms-t, meg a névleges 40 megás sebességet. Beruházni nem kellett és korlátlan, olcsóbb havidíjjal. Manapság már egész jók ezek a mikrohullámosok, nem zavarja be az időjárás és gyors. A mobilnet így kikerült a képből. Nade mindegy is, áram nélkül mindkettő kuka. :DD Csak legyek túl ezen a pár napon.

    Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Új hozzászólás Aktív témák