Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Northlorien

    tag

    Sziasztok!

    Asus rt-n65u routerem szerettem volna cserelni első körben egy ASUS RT-AC68U modellre, de közben rátaláltam a synology routereire is es most gondolkodom rajtuk mint opción. Egy TV pc ps4, telefonok lennének rákötve, illetve szeretnék egy HDD-t is csatlakoztatni, és hálózati tárolóként használni a TV illetve a PC-vel. Milyenek a tapasztalataitok a két modellel, melyiket lenne érdemes vásárolni, illetve mire kellene figyelni vásárlás esetén? Illetve külső merevlemez esetén mit érdemes rácsatlakoztatni, meg van a routernek valami settingje amivel ha nincs használatban a külső HDD akkor elmegy sleepmodeba? Tapasztalatlan vagyok ezen a téren és nem tudom mi a jó megoldás.Köszönöm szépen a válaszokat!

  • Northlorien

    tag

    válasz Kendek #1571 üzenetére

    Hát első sorban a Synology RT1900ac-t néztem, csak nem tudom eldönteni, hogy jobb választás mint a ASUS RT-AC68U, ez a kettő kb ugyanannyiba kerül. Mintha azt olvastam volna, hogy maga a hardver lassúbb lenne a Synologyban, illetve többen is írták, hogy nem hozza az elvárt tempót.

  • Northlorien

    tag

    Sziasztok!

    A napokban meghalt az Asus rt-AC68U routerem, ezért most újra vásárlás előtt állok. Elég sokat gondolokodtam, hogy érdemes lenne-e 10gigabittes hálózatot kiépíteni, vagy sem, de végül arra jutottam, hogy valószínúleg nem, és teljesen jó lesz nekem még egy ideig a Gigabittes. Szolgáltató a Digi és gigabittes a net.

    A jelenlegi konfigurációban a routerre egy Synology NAS, illetve egy 8 portos Tp-Link switch csatlakozott, a switchre pedig, konzol, tv, erősítő, hálózati lejátszó, illetve egy PC. Wifin keresztül 2 telefon illetve egy laptop. A 10gb-ben csak amiatt gondolkodtam, mert elég nagy fileokat mozgatok, és jobb lett volna egy gyorsabb NAS is, de igazából jelenleg túl drága lenne - csak megemlítem, hogy egyáltalán miért vetődött fel a dolog.
    Három routert nézegetek jelenleg egy Asus AC86U-t, ASUS RT-AX58U-t illetve egy Synology RT2600AC-t. A jelenlegi Asusommal nem voltak tulságosan jó vagy kellemes tapasztalataim, a belassulástól egészen a "ha kikapcsolom a tv-t, nem megy a net", képtelen beállítani a pontos időt - ez mint kiderült ismert szoftveres bug - kaliberű problémákig. Merlin FW is volt rajta, de nem segített túl sokat, bár sokkal jobb volt és stabilabb mint a stock. A vásárlói értékelésekből azt szűrtem le, hogy mások is hasonló gondokkal küzdöttek az Asus routerükkel mint én.

    A fentiek miatt gőzőm nincs, hogy merjek-e újra Asust venni, tudásban biztonság szempontjából a Synology volt az ami közel állt hozzá, illetve az is pozitívumnak számítana, hogyha nem kellene profi linux felhasználónak lennem, ahhoz hogy kezelni tudjam a hülyeségeit a doboznak. A synology ha jól emlékszem közel 30 ezerrel drágább, nincs tapasztalatom vele, ezért érdeklődnék, hogy hátha tudnátok ebben segíteni. Gyors, biztonságos hálózatot szeretnék, a fentebb írt mennyiségű eszközhöz, legmagasabb 85 ezres plafonnal. Mivel kevés eszközt használok wifin és azt sem kimondottan extra célokra az AC sebesség szerintem elegendő számomra, de meggyőzhető vagyok akár az ellenkezőjéről.

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák