Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Dany76 #66358 üzenetére

    Olvastam, hogy Plex-ről térnél/tértél át, nos nem biztos, hogy jól tetted. Plex, Emby kb. ugyanaz, egyik sem terheli jobban a procit mint a másik. Közel 2 évig párhuzamosan futtattam a két szervert, eleinte az Emby jobb volt DLNA-n így azt használtam azokon az eszközökön ahol csak DLNA volt de sajnos nem tökéletes az sem, pl. a Philips nem is látja mint DLNA szervert :( . Az elmúlt 8 hónapban viszont a Plex-et "átírták", sokkal jobb lett, legalábbis ami a terhelést illeti, kevesebb erőforrással is megelégszik, végül karácsony előtt "dobtam" az Embyt, véglegesen.

    Ami a lejátszást illeti, sajnos vannak eszközök ahol egyik-másik kliens sz@rul működik, nálam LG és Samsung készüléken nem volt valami jó, Sonyn, Apple TV-n meg jó volt.
    TV-s app-al próbálokozol? Esetleg a TV DLNA kliensével is megpróbálhatod. Egyébként a NAS-od miatt jobb lenne olyan eszközzel próbálkozni ahol semmilyen transzkódolásra nincs szükség, és itt nem TV-re gondolok, hanem olyan lejátszóra ahol van pl. Kodi, MrMC, Infuse, ahol ezek transzkódolás nélkül, mindenféle terhelés nélkül lejátszák a 4K HDR.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák