Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gravity..

    csendes tag

    Jó autó a Suzuki, szép, megbízható, jó motorral, és olcsó is. De én sajnos már nem csak a paramétereit nézem az autónak, hanem azt is, ha egyszer törik, akkor mennyire törik! Hadd meséljem el személyes tapasztalatomat!
    Sajnos nekem már 2x volt balesetem. Először a pont egyhetes Fiat Bravonkat törte össze egy hülye, hátulról belém szállt (én álltam) nagy sebességgel. A Bravo totálkárra tört, nem volt éremes javíttatni, annyira szétment. Sőt a fejtámlám is leesett, így a fejem is betört.
    A Bravo helyett egy Volkswagen Polot vettünk ( a kereklámpásat). Decemberben álltam a pirosnál, ugyancsak hátulról állati nagy lökés, elszálltam a francba. Egy török kamion meglökte a sort...ugye nem kell részleteznem, mekkora volt a tömegbeli eltérés. Én a kamiont is beleszámítva a harmadik voltam a sorban. A mögöttem lévő Corsa szó szerint megsemmisült, szerencsére csak elöl ültek benne, nekik nem lett bajuk. Az előttem álló Corsának a bal hátsó kerekét felfüggesztéssel együtt kilöktem...én sem értem hogyan! A Polo pedig, számomra teljesen hihetetlenül, behatóan nem sérült, csak lemezeket kellett cserélni, igaz, azt sokat!
    Sajnos a Suzuki nem egy biztonságos autó, csúnyán össze tud törni. Csakúgy mint a francia autók, azokból is láttam csúnyán lezúzott példányokat. Tény, hogy a német autókban (a Volkswagenben legalábbis egész biztosan) jó anyagokatt használnak fel, ami nagyon ellenállóvá teszi az autóikat, és ezt mondom mindenféle elfogultság nélkül, csak a látottakra és a tapasztalataimra támaszkodva.
    Ha autót vesztek, inkább hagyjatok ki valami kényelmi extrát, és kerüljön bele sok biztonsági berendezés, főleg, ha gyorsan vezettek!
    Remélem senkit nem riasztottam el a vezetéstől, csak jóindulatból osztottam meg a tapasztalataimat. :)

  • gravity..

    csendes tag

    A törésteszt nagyon figyelemreméltó, és jó dolog, én sem hagyom figyelmen kívül. Sokat vagyok autóban, és látom, hogy mi történik az utakon, és kialakul az emberben egy ösztön, hogy ne a csillagok alapján, hanem a tapasztalatai szerint ítélkezzen az autó biztonságosságáról.
    Ez a tapasztalat nemcsak az én saját véleményemet tükrözi, hanem sok olyan emberét, akik ezzel foglalkoznak. A családomban van is karosszérialakatos, ő kimondottan törött autók reparálásával foglalkozik, szóval sokat hallok autókról hozzáértő forrásból! Ez számomra többet jelent, mint az újságok és beszámolók tanulmányozása, de azt hiszem, ezzel egyetért velem mindenki.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák