Hirdetés

Aktív témák

  • rogers

    aktív tag

    Na jó, azért két oldala van az éremnek.
    a ''vicces'' aki itt Linuxot fikázik azért elég sokat próbálkozott a telepítéssel, nézzétek csak meg a vonatkozó fórumot, asszem már több mint egy hete kezdte, ha nem több. Sajnos feladta, dehát van az úgy.

    A másik dolog, hogy ''tanuld meg'' az oprendszert. Sztem otthoni mezei felhasználótól, aki mondjuk csak játszani szeret, meg esetleg ír egy két mailt, fórumozik nem kéne elvárni, hogy megtanuljon oprendszert telepíteni. Pont az a lényege a mai számítástechnikának, hogy kezd emberközelivé válni. Nem kell hozzá ''szakértőnek'' lenni, mint ahogy a TVhez meg videóhoz, autóvezetéshez sem. Az átlagember az egyszerű dolgokat szeretni.

    A sajnálatos, hogy a Microsoft mint cég olyan, amilyen és hülyére keresi magát a monompohelyzetéből adódóan. Az is ciki, hogy bár működőképes, de technológiailag silány és selejtes termékeket csinál és tényleg arra játszik, hogy mindig megvedd a következőt. Remélhetőleg egyszer vége lesz ennek is, talán még meg is éljük.

    Ami nekem a legdurvább, hogy itt az informatikai világban teljesen triviális és elfogadott, hogy ''nekem nincs pénzem legális oprendszerre''. Teljesen triviális, hogyha nincs pénzed, akkor lopsz. Megvan hozzá a jó indok is: túl drága, szar, nem engedhetem meg magamnak. Ezen az alapon persze bármit lehetne lopni :)

    Itt jön be a Linux ami egy közösségi készítmény, ingyenes, de persze ennek az az ''ára'', hogy TUDÁS kell hozzá. Szóval lehet választani. :)

    Csuda ez a világ :DD

    Jobb későn, mint még később...

Aktív témák