Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • értetlen

    csendes tag

    Hello

    Én egy BE6 II-t cseréltem le TUSL2C-re. Igazából nem történt komoly bővítés, de az abit alaplap nem vittem el a V7700-as kártyát (AGP fesz -> több Abit alaplappal is kipróbáltam, mindegyikkel szívás). A TUSL2 C AGP/SDRAM/Chipset feszültsége defaultból 3.4 Voltra van jumperelve (a szabvány 3.3V) és ezzel az alaplappal nem volt még semmi hiszti. :)) Az Abit szirszar Highpoint UATA vezérlőjénél egy sokkal fittibb van rajta (normális biosvezérlés, stb), viszont csak 2 IDE konnektor van rajta :((. Az összerakás problémamentes volt (jó kiosztása van), win98 telepítés alatt egyszer sem fagyott le és nem volt probléma az UATA driverrel Win2000 telepítéskör. Összességében SOKKAL jobb alaplapnak tűnik így 2 hét után (nincsenek
    váratlan lefagyások, megy rendesen a V7700). A Biosa egyébként kb. 2x annyi beállítást tartalmaz, mint az Abit cuccoké - és amit beállítasz, az úgy is marad! (ellenpélda: Abit kisfloppy-letiltás)

    DE: a procituningra szvsz. alig van lehetőség! Nem lehet egymástól függetlenül változtatni az FSB-t és a PCI osztót.


    Lehetőségek:
    (FSB)(SDRAM)(PCI)
    133 / 133 / 33
    133 / 100 / 33
    100 / 100 / 33
    66 / 66 / 33

    stb.

    Persze úgy kezdenék hozzá, hogy FSB 125Mhz, SDRAM 125Mhz, PCI 33Mhz, de ezt nem lehet, mert vagy a PCI freki szabadul el (fagyáshegyek), vagy eleve 133-as FSB-ről kell indítani (és efölé menni), amit a 850es PIII nem feltétlenül tolerál.

    Remélem a frissített Biosban ez meg lesz oldva...


    Csaó

  • értetlen

    csendes tag

    Héló

    "nekem is ilyen alaplapom van, de nem egészen értem, miért nem tudod változtatni az FSB -t, a Ram, meg a PCI frekijét, hiszen megaherzenként lehet, ez egyébként rá is van írva - igaz angolul - a dobozára, meg a kézikönyvben is benne van."

    :)) Ezt én én is vágom, de pl. PCI frekire nem érdemes 33MHz-nél nagyobb értéket megadni. Ha 125Mhz-s FSB-t akarok, 100/100/33 arányból kell (lehet) kiindulni. Ha felpakolom 125Mhz-re az FSB-t, akkor ehhez 41MHz PCI freki társul -> szívás ezerrel. Ha 133/133/33 arányra állítom, akkor nem enged 133Mhz alatti FSB frekit...

    "Ekkor (mondjuk a te esetedben egy P3 - ashoz 133Mhz -es FSB társul és a Ram is annyin megy a PCI meg 33Mhzen) simán lehet megahrzenként felfelé haladni, persze csak akkor, ha a Manual, mint írtam be van jelölve a Bisoban."

    A 850-es eredeti FSB-je 100Mhz. Fizikailag simán bírja a 125Mhz-t (ezt már kipróbáltam egy másik gépben). Ezt kéne valahogy ezen az alaplapon is megoldani.

    "Én jelenleg a 1011 Beta 007 - es Biost használom."

    Ha Neked bejött. írjál már róla valamit pleez (nekem a Beta szótól borsódzik a hátam - rossz emlékek a Műegyetemről :))

    Csaó

  • értetlen

    csendes tag

    válasz BiP #23 üzenetére

    Jól tudod. Én is ugyanezt írtam :)) ,akkor most kölcsönösen megerősítettük egymást. :))

  • értetlen

    csendes tag

    Hát én már semmin nem csodálkozom :)) , vagyis azon mégis, hogy miért nem lehet 125/125/31-et csinálni? Miért nem engedi 133/133/33 arány mellett a 125-ös FSB-t? Miért ilyen idióta a biosa? Az abit cuccosokon ez negyedeléssel megoldható. Remélem hamarosan lesz valami bios update hozzá.

Aktív témák